Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2014: etap 5

Francuz Axel Domont (Ag2r La Mondiale) wygrał ostatni etap francuskiego wyścigu. Trójkolorowe podium dopełnili Angelo Tulik (Team Europcar) oraz Anthony Geslin (FDJ.fr).

Triumfatorem 62. edycji Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire został Litwin Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp). Na 13. pozycji wyścig ukończył Bartosz Huzarski (NetApp-Endura).

Ucieczkę dnia uformowali Tony Hurel (Team Europcar), Mikhail Ignatyev (Katusha) oraz Martin Kohler (BMC). Peleton pozwolił im na wypracowanie nawet 7 minut przewagi (km 75), ale w miarę zbliżania się finałowych rund, przewaga zaczęła gwałtownie spadać. Po akcji było 45 kilometrów przed kreską, a peleton gwałtowanie zmniejszył swój stan posiadania, bo z rywalizacji wycofała się spora liczba zawodników.

Finałową partię etapu stanowiło 9 rund, których główną trudnością była Cote du Tetre. Koniec harców nie oznaczał końca zabawy. Do przodu ruszył Axel Domont (Ag2r La Mondiale), z Angelo Tulikiem (Team Europcar) przyklejonym do koła. Gonił Gustav Erik Larsson (IAM Cycling), w towarzystwie Anthony'ego Geslina (FDJ.fr) oraz Stake'a Laengena (Bretagne-Seche Environment).

Grupki na ostatnich 20 kilometrach połączyły się, utrzymując pół minuty przewagi nad peletonem. 15 sekund przewagi zostało na finałowych 5 kilometrach, a swoją szansę na zjeździe wykorzystał Domont, solową akcją wieńcząc całodniowy wysiłek.

Wyniki 5. etapu Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2014 (2.1), Abbaye de l'Epau - La Ferté-Bernard (184,8 km):

  1 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            4:32:01
  2 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 00:03
  3 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
  4 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
  5 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
  6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      00:08
  7 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  8 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
  9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 10 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 11 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 12 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 13 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
 14 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 15 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 16 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 17 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 18 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 19 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 20 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 21 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 23 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 24 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 26 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 27 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 28 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 29 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
 30 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 32 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 33 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 34 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 35 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 37 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 38 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 39 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 42 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 43 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 44 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
 45 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 46 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 47 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 49 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 50 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 53 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 55 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 56 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 57 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 58 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 59 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 60 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 62 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
 63 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura
 64 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 65 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 66 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 67 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 68 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 69 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      00:17
 70 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      00:46
 71 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                     00:56
 72 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 01:17
 73 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:37
 74 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       05:04

Klasyfikacja końcowa:

  1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp                       16:28:03
  2 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  00:14
  3 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    00:17
  4 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        00:18
  5 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           00:22
  6 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  00:27
  8 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           00:30
  9 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 10 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          00:32
 11 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              00:36
 12 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                00:40
 13 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura                      00:43
 14 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  00:44
 15 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             00:50
 16 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     01:12
 17 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement                01:20
 18 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 19 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   01:24
 20 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:34
 21 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           01:40
 22 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      01:46
 23 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:55
 24 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   02:19
 25 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      04:10
 26 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               04:23
 27 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           04:29
 28 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             04:31
 29 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                     05:03
 30 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement              05:49
 31 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura                         05:50
 32 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 33 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha                             05:56
 34 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              06:01
 35 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            06:03
 36 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     06:04
 37 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                             06:08
 38 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          06:21
 39 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      06:40
 40 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                       06:42
 41 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    07:20
 42 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          08:38
 43 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      09:12
 44 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement        10:44
 45 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling                                 10:45
 46 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                               10:53
 47 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 48 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                11:02
 49 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           11:03
 50 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   11:05
 51 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura                         11:08
 52 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                      11:13
 53 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling                                11:19
 54 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             11:22
 55 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         11:32
 56 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 12:05
 57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         13:59
 58 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura                      14:09
 59 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement               15:24
 60 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        15:29
 61 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      15:30
 62 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         15:38
 63 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              15:41
 64 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        15:51
 65 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 15:53
 66 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               15:57
 67 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                16:05
 68 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  16:21
 69 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team                   16:46
 70 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               16:55
 71 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              17:50
 72 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  20:06
 73 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       21:24
 74 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       22:40

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: