Daniel - odzież kolarska

Energiewacht Tour 2014: Vera Koedooder ucieka liderkom na porannym etapie

Vera Koedooder (Bigla) po zakończonej sukcesem ucieczce wygrała przedpołudniowy etap rywalizacji na szosach Holandii i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Trzeci dzień holenderskiej etapówki podzielono na dwa etapy- krótki przedpołudniowy oraz popołudniową jazdę drużynową na czas. Zawodniczka ekipy Bigla odjechała na początku przedpołudniowego odcinka w towarzystwie Australijki Chloe Mcconville. Panie współpracowały do ostatnich 25 kilometrów, a zegar pokazywał dwie minuty przewagi nad peletonem.

Holenderka zaatakowała towarzyszkę ucieczki 25 kilometrów przed metą i samotnie pojechała po zwycięstwo. Peleton tracił już ponad 3 minuty. Koedooder samotnie wjechała na metę, dzięki sporej przewadze obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po południu ekipy zmagały się będą z etapem jazdy drużynowej na czas na dystansie 15,1 kilometra.

W wyścigu nie jedzie już Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans). Polak na dwóch pierwszych etapach uczestniczyła w kraksach i nie przystąpiła do kolejnych zmagań.

Cześć wszystkim, niezbyt ciekawe wieści mam niestety... ściganie w Energiewacht Tour musiałam zakończyć wcześniej... trzy kraksy w ciągu dwóch dni, połamana rama, dwa pęknięte kaski. Solidnie oberwałam w głowę, czuję się trochę "pijana", doktor zabronił mi startu w dalszych etapach, więc niestety musiałam się poddać tym razem. Teraz trochę odpoczynku i mam nadzieję, że pech przestanie mnie prześladować!

- napisała Polka na swoim fanpage'u.

Wyniki etapu 3a Energiewacht Tour 2014 (2.2), Tynaarlo - Tynaarlo (97,1 km):

1.  Vera Koedooder (Bigla)
2. Chloe McConville (Reprezentacja Australii)
3. Mascha Pijnenborg (Futurumshop-Zanatta)

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: