Witam serdecznie wszystkich sympatyków kolarstwa. Za mną kolejne dwa miesiące fajnej pracy i czerpania przyjemności z treningów, ale już także z wyścigów! W wielkim skrócie postaram się opisać to co się wydarzyło w ostatnich dwóch miesiącach.

3 lutego ruszyłem do Benidormu wraz z moją całą ekipą Bauknecht Author. Było super, mocno przepracowaliśmy dwa tygodnie, lecz wszystko z głową. Serio, uważam że nie trzeba siedzieć dwa miesiące w cieple, aby być w dobrej formie. Pogoda w Polsce dopisywała i było można robić to samo co w Calpe czy na Majorce.

27 lutego już byłem w Chorwacji na zgrupowaniu połączonym z wyścigami. Kolejny okres dobrych treningów i co najważniejsze - pierwszych wyścigów w nogach. Nie będę opisywał po kolei każdego wyścigu czy etapu, bo każdy z nich wyglądał podobnie. Osobiście pierwsze dwa klasyki i etapówkę miałem jechać aktywnie i to się udało. Myślę, że gdyby była prowadzona klasyfikacja najaktywniejszego czy agresywnego zawodnika to wygrałbym ją bez problemu 😀 Na każdym z etapów byłem w groźniejszych odjazdach, co oczywiście wiązało się z dużą utratą energii i na końcowych podjazdach miałem już problem utrzymania tempa z najlepszymi. W końcówkach miałem za zadanie wyciągnąć do przodu Tomasa Kalojirosa i to mi się udawało.

Muszę powiedzieć ,że poziom na wyścigach był bardzo wysoki, wysokie średnie, mnóstwo ataków - bardzo byłem zaskoczony. Widać różnicę pomiędzy amatorskim ściganiem, jakie miałem w Holandii, a tym już  zawodowym. Reasumując, pierwsze starty za mną. Płuco zagrało kilka razy i to zdrowo, ale jestem na prawdę zadowolony z mojej dyspozycji na ten moment, fajnie usłyszeć od innych chłopaków z dobrych ekip że Polak jest mocny. Patrzę więc z wielkim optymizmem w przyszłość.

Następne wyścigi, w których będziecie mogli mnie ujrzeć, to Czeski Puchar Hlohovci (29 marca). 30 marca jadę Austria Cup Leonding, 5 kwietnia CP Brno-Biteś -Srno. Po tych startach będę chciał już być w wysokiej formie, aby powalczyć w pierwszych trzech wyścigach Pucharu Narodów, gdzie  będę reprezentował Polskę. Przede mną ważne starty - Ronde van Vlaanderen, La Cote Picarde i ZLM Tour.

Trzymajcie kciuki!!

fot. Bauknecht Author

Przemysław Kasperkiewicz

Share
Opublikowane przez
Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36