To będzie dobry sezon!

Witam serdecznie wszystkich sympatyków kolarstwa. Za mną kolejne dwa miesiące fajnej pracy i czerpania przyjemności z treningów, ale już także z wyścigów! W wielkim skrócie postaram się opisać to co się wydarzyło w ostatnich dwóch miesiącach.

3 lutego ruszyłem do Benidormu wraz z moją całą ekipą Bauknecht Author. Było super, mocno przepracowaliśmy dwa tygodnie, lecz wszystko z głową. Serio, uważam że nie trzeba siedzieć dwa miesiące w cieple, aby być w dobrej formie. Pogoda w Polsce dopisywała i było można robić to samo co w Calpe czy na Majorce.

27 lutego już byłem w Chorwacji na zgrupowaniu połączonym z wyścigami. Kolejny okres dobrych treningów i co najważniejsze - pierwszych wyścigów w nogach. Nie będę opisywał po kolei każdego wyścigu czy etapu, bo każdy z nich wyglądał podobnie. Osobiście pierwsze dwa klasyki i etapówkę miałem jechać aktywnie i to się udało. Myślę, że gdyby była prowadzona klasyfikacja najaktywniejszego czy agresywnego zawodnika to wygrałbym ją bez problemu 😀 Na każdym z etapów byłem w groźniejszych odjazdach, co oczywiście wiązało się z dużą utratą energii i na końcowych podjazdach miałem już problem utrzymania tempa z najlepszymi. W końcówkach miałem za zadanie wyciągnąć do przodu Tomasa Kalojirosa i to mi się udawało.

Muszę powiedzieć ,że poziom na wyścigach był bardzo wysoki, wysokie średnie, mnóstwo ataków - bardzo byłem zaskoczony. Widać różnicę pomiędzy amatorskim ściganiem, jakie miałem w Holandii, a tym już  zawodowym. Reasumując, pierwsze starty za mną. Płuco zagrało kilka razy i to zdrowo, ale jestem na prawdę zadowolony z mojej dyspozycji na ten moment, fajnie usłyszeć od innych chłopaków z dobrych ekip że Polak jest mocny. Patrzę więc z wielkim optymizmem w przyszłość.

Następne wyścigi, w których będziecie mogli mnie ujrzeć, to Czeski Puchar Hlohovci (29 marca). 30 marca jadę Austria Cup Leonding, 5 kwietnia CP Brno-Biteś -Srno. Po tych startach będę chciał już być w wysokiej formie, aby powalczyć w pierwszych trzech wyścigach Pucharu Narodów, gdzie  będę reprezentował Polskę. Przede mną ważne starty - Ronde van Vlaanderen, La Cote Picarde i ZLM Tour.

Trzymajcie kciuki!!

fot. Bauknecht Author

Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24