Tinkoff-Saxo: odświeżone stroje i jasne cele

Zespół Tinkoff-Saxo podczas prezentacji w Gran Canaria zaprezentował nowe stroje i potwierdził cele na rozpoczynający się sezon 2014.

Kolarzy Bjarna Riisa w ostatnich dniach oglądaliśmy w zwykłych czarnych strojach, jednak zespół nie zdecydował się na znaczące zmiany w kolorystyce stroju. Nowy komplet jest jaśniejszy, dominuje kolor żółty, co odzwierciedlać ma zmianę układu sił w zespole, który od niedawna należy nie do łysawego Duńczyka, a pewnego siebie Rosjanina Olega Tinkova.

Skład nie różni się od tego anonsowanego wcześniej, jedyną zmianą jest brak Michaela Rogersa. Australijczyk został zawieszony po tym jak jego próbka z Japan Cup dała pozytywny wynik w badaniu na clenbuterol. Sprawa jest w toku, jednak Rogers zniknął z listy obecnych kolarzy zespołu.

contador2014Lider zespołu - Alberto Contador - potwierdził zamiar wygrania tegorocznego Tour de France. Ponadto 31-letnie Hiszpan ma zamiar walczyć w narodowym Grand Tourze - Vuelcie. Contador zmienia jednak plan przygotowań - zamiast stopniowego budowania formy przed licowym ściganiem, zamierza zbudować dwa szczyty formy, jak robił to kiedyś.

- Atmosfera w ekipie jest fantastyczna. Jesteśmy zżytą grupą. Wszyscy wiemy jaki jest cel i do czego dążymy

- powiedział "El Pistolero" podczas prezentacji.

Optymizm nie opuszcza też Bjarna Riisa, który po sprzedaniu praw własności ekipy będzie skupiał się na bliższej współpracy z kolarzami.

- Myślę, że jest mocny - na pewno mocniejszy niż 12 miesięcy temu. Zbudowaliśmy silną ekipę wokół niego i mamy nadzieję, że będzie to rok, który dobrze zapamiętamy

- powiedział Duńczyk.

Ekipa nastawiona jest na pomoc Contadorowi w kolejnym zwycięstwie w Tourze, ale nie oznacza to, że Riis nie nakreśla przed kolarzami innych celów.

- Nie chodzi wyłącznie o Tour. Mamy wiele ambicji na sezon 2014. Na przykład walkę w klasykach, szczególnie ardeńskich. Jak w Amstel Gold Race, który wygrał w tamtym roku Roman Kreuziger.

Kreuziger liczy na powtórkę dobrego występ w Ardenach, a pazur pokazać chce podczas Tour de Suisse - wyścigu, który lubi i który wygrał w 2008 roku. W lipcu, jak w roku 2013, skoncentruje się na pomocy liderowi.

- Mam nadzieje, że uda nam się osiągnąć więcej niż 4. miejsce

- zaznacza Czech, który "Wielką Pętlę" skończył tuż za plecami swojego lidera.

roche2014

Na udany występ w Giro d'Italia liczy z kolei Nicolas Roche. Irlandczyk obecnie leczy kontuzję kolana, ale nie ma ona zakłócić przygotowań do 97. edycji włoskiego wyścigu, który startuje z jego rodzinnych stron.

- Liczę na trafienie ze szczytem formy na Giro. Zaczynamy w Irlandii, atmosfera w Dublinie i Belfaście będzie wspaniała

- mówił 5. kolarz ubiegłorocznej Vuelty.

Do Giro szykuje się także dwójka Polaków - Rafał Majka i Paweł Poljański. Pierwszy z nich będzie obok Roche'a jednym z liderów ekipy i celował będzie w poprawę ubiegłorocznego 7. miejsca. Poljański prawdopodobnie zadebiutuje w trzytygodniowym wyścigu.

poljanski2014   majka2014

 

 

 

 


Pełny skład ekipy na sezon 2014:
Alberto Contador, Roman Kreuziger, Ivan Rovny, Oliver Zaugg, Matteo Tosatto, Bruno Da Silva Pires, Paweł Poljański, Rafał Majka, Chris Anker Sørensen, Daniele Bennati, Michael Mørkøv, Matti Breschel, Nicolas Roche, Evgeny Petrov, Manuele Boaro, Karsten Kroon, Marko Kump, Jesper Hansen, Sergio Paulinho, Jesus Hernandez, Rory Sutherland, Christopher Juul, Jay McCarthy, Michael Valgren, Michael Kolar, Nicki Sørensen, Nikolay Trusov.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: