Czym jest Bike Aid-Ride for Help?

Na trasie Tropicale Amissa Bongo mogliście zobaczyć pewną nową drużynę rodem z Niemiec. Nazywa się Bike Aid-Ride for Help. Nie, to nie jest projekt charytatywny. No, może nie do końca...

Głównym celem zaangażowanego w sprawy socjalne kierownictwa teamu z Zagłębia Saary jest niesienie pomocy krajom rozwijającym się. Na czym ta pomoc ma polegać? Na przelewaniu pieniędzy? Bike Aid-Ride for Help chce wspierać różne projekty, nie tylko czysto kolarskie, w państwach Afryki i przez to wpłynąć na tworzenie kultury sportu na Czarnym Lądzie.

W połowie stycznia Bike Aid-Ride for Help został oficjalnie przedstawiony. Kadra składa się z 13 zawodników: 10 Niemców i trzech Afrykańczyków. W tej ostatniej grupie znajdziemy Merona Amanuela Mengstaba z Erytrei, Abdou Raouf Akanga z Togo i Dana Cravena z Namibii. Amanuel Mengstab na 2. etapie TAB zajął miejsce na podium.

Wszyscy „obcokrajowcy” muszą przejść obowiązkowe kursy językowe (niemiecki, angielski). – Kolarstwo, sport nie jest celem samym w sobie, tylko swego rodzaju medium do przekazania pewnych socjalnych treści – brzmi dewiza drużyny.

Nie ma co: inicjatywa na piątkę z plusem.

Kadra Bike Aid-Ride for Help 2014:

Justin Wolf, Yannick Mayer, Michael Hümbert, Richard Stockhausen, Daniel Bichlmann, Patrick Lechner, Timo Schäfer, Matthias Schnapka, Karsten Keunecke, Elmar Hantzsch, Meron Amanuel Mengstab, Abdou Raouf Akanga, Dan Craven

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: