Czym jest Bike Aid-Ride for Help?

Na trasie Tropicale Amissa Bongo mogliście zobaczyć pewną nową drużynę rodem z Niemiec. Nazywa się Bike Aid-Ride for Help. Nie, to nie jest projekt charytatywny. No, może nie do końca...

Głównym celem zaangażowanego w sprawy socjalne kierownictwa teamu z Zagłębia Saary jest niesienie pomocy krajom rozwijającym się. Na czym ta pomoc ma polegać? Na przelewaniu pieniędzy? Bike Aid-Ride for Help chce wspierać różne projekty, nie tylko czysto kolarskie, w państwach Afryki i przez to wpłynąć na tworzenie kultury sportu na Czarnym Lądzie.

W połowie stycznia Bike Aid-Ride for Help został oficjalnie przedstawiony. Kadra składa się z 13 zawodników: 10 Niemców i trzech Afrykańczyków. W tej ostatniej grupie znajdziemy Merona Amanuela Mengstaba z Erytrei, Abdou Raouf Akanga z Togo i Dana Cravena z Namibii. Amanuel Mengstab na 2. etapie TAB zajął miejsce na podium.

Wszyscy „obcokrajowcy” muszą przejść obowiązkowe kursy językowe (niemiecki, angielski). – Kolarstwo, sport nie jest celem samym w sobie, tylko swego rodzaju medium do przekazania pewnych socjalnych treści – brzmi dewiza drużyny.

Nie ma co: inicjatywa na piątkę z plusem.

Kadra Bike Aid-Ride for Help 2014:

Justin Wolf, Yannick Mayer, Michael Hümbert, Richard Stockhausen, Daniel Bichlmann, Patrick Lechner, Timo Schäfer, Matthias Schnapka, Karsten Keunecke, Elmar Hantzsch, Meron Amanuel Mengstab, Abdou Raouf Akanga, Dan Craven

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: