Czy UCI zapewni dostęp do nieskażonego pożywienia?

Matt White uważa, że Międzynarodowa Unia Kolarska zawodnikom startującym w chińskich wyścigach musi zapewnić dostęp do zdrowego, nieskażonego clenbuterolem mięsa.

Dyrektor sportowy grupy Orica-GreenEdge w ten sposób zareagował na ostatnie informacje dotyczące Michaela Rogersa (Tinkoff-Saxo) i Jonathana Breyne (Crelan). Ten pierwszy wpadł podczas Japan Cup, uczestnicząc kilka dni wcześniej w Tour of Beijing, drugiego przebadano w trakcie Tour of Taihu Lake.

Jeżeli bierzemy udział w międzynarodowej imprezie sportowej, na obszarze gdzie WADA ostrzega przed skażeniem bydła clenbuterolem, to UCI musi przyjąć większą odpowiedzialność i zagwarantować, że zespoły spożywają jedzenie, które nie zostało zanieczyszczone. Nie ma powodu, by podczas wyścigu dookoła Pekinu nie zacząć sprowadzać pożywienia z regionów, które gwarantują jakość produktu.

- powiedział White serwisowi Cyclingnews.

To jest temat, który na pewno zostanie poruszony z UCI podczas wspólnego posiedzeniach w lutym

- dodał Australijczyk.

Uważam również, że należy przeprowadzić badania nad zasadnością wprowadzenia niższych progów granicznych dla clenbuterolu, ponieważ stwierdzane mikro dawki mogą być różnie postrzegane. Najważniejszą sprawą jest jednak gwarancja niezanieczyszczonego pożywienia przez UCI. Biorąc pod uwagę postępującą globalizację sportu, trzeba zadbać o ochronę naszych zawodników.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: