Paolo Bellino nowym szefem RCS Sport

Paolo Bellino został nowym szefem firmy RCS Sport - organizatora największych włoskich wyścigów kolarskich, w tym Giro d'Italia. 43-latek obejmuje schedę po zwolnionym Michele Acquarone i pracować ma nad wzmocnieniem aktywności firmy i jej umiędzynarodowieniem.

Bellino to były biegacz, specjalizujący się w dystansie 400-metrowym. Z wykształcenia politolog, w 2006 roku członek komitetu organizacyjnego zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie. Od 2010 roku związany z RCS Sport jako konsultant, pracujący też przy organizacji lekkoatletycznych imprez halowych.

Zmiany w łonie organizacji są następstwem zawieszenia części dotychczasowego kierownictwa - po tym jak na początku października wewnętrzny audyt wykazał brak 13 milionów euro w kasie spółki zawieszony został dyrektor Giro d'Italia - Michele Acquarone oraz szef grupy RCS - Giacomo Catano. Obaj zostali już zwolnieni z pełnionych funkcji, jednak nie znane są bliższe szczegóły.

Acquarone zapewnia o swojej niewinności i już jakiś czas temu zapowiedział, że nie zamierza być kozłem ofiarnym i że pozwie RCS do sądu.

Acquarone dyrektorem Giro został w połowie 2011 roku, zastępując Angelo Zomegnana. 41-letni Włoch był bardzo popularny wśród kibiców, lubiany przez ekipy i dyrektorów. Od samego początku swojej kadencji rozpoczął działania mające na celu modernizację wyścigu i budowanie jego międzynarodowego wizerunku.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: