Michele Acquarone zwolniony z funkcji dyrektora Giro d'Italia

Michele Acquarone nie jest już dyrektorem Giro d'Italia. Włoch został zwolniony przez swojego pracodawcę - RCS Mediagroup, która jest spółką-matką dla firmy organizującej włoski wyścigi - RCS Sports.

Włoska gazeta La Presse podaje, że popularny dyrektor największych włoskich imprez kolarskich został zwolniony z dotychczasowej funkcji. W łonie grupy RCS trwają przetasowania i nie ma jeszcze konkretnego kandydata na następcę. Nieoficjalnie wiadomo, że dotychczasowy współpracownik Acquarone - Mauro Vegni może zająć jego miejsce. Kierownicze stanowisko ma zając też były lekkoatleta - Paolo Bellino.

Acquarone swojej funkcji nie pełnił już swoich obowiązków od początku października - po tym jak audyt wykazał brak 13 milionów euro w kasie firmy, dyrektor oraz dwie inne osoby zostali zawieszeni. Oskarżony utrzymuje, że jest niewinny i że chce wrócić do pracy. We czwartek ma zwołać konferencję prasową, na której podać ma więcej szczegółów.

Acquarone jest dopiero piątym dyrektorem Giro d'Italia, w jego 104 letniej historii. Jeśli nie powróci na to stanowisko, będzie najkrócej urzędującym dyrektorem wyścigu. 41-letni Włoch był bardzo popularny wśród kibiców, lubiany przez ekipy i dyrektorów. Od początku swojej kadencji, od połowy 2011 roku rozpoczął działania mające na celu modernizację wyścigu i budowanie jego międzynarodowego wizerunku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: