Giuseppe Acquadro: "Kwiatkowski może zostać numerem jeden"

Giuseppe Acquadro, licencjonowany agent licznej grupy czołówki peletonu, uważa że w najbliższej przyszłości najlepszym kolarzem na świecie może zostać Michał Kwiatkowski.

Pod opieką Acquadro znajdują się tacy zawodnicy jak Nairo Quintana, Rigoberto Uran, Carlos Betancur, Sergio Henao, Fredrik Kessiakoff czy Igor Antón, ale to właśnie Kwiato ma stanowić jego największy "diament".

Wyniki jakie Kwiatkowski osiągnął w 2013 roku nie stanowiły dla mnie niespodzianki, ponieważ Michał ma niesamowity silnik

- powiedział Włoch w rozmowie z Biciciclismo.

Znam go od czasu, gdy był juniorem, polecił go Michał Gołaś. Powiedział mi: "Mamy kolegę, który gdy z nami jeździ jest bardzo mocny, nawet lepszy od nas". Nie chciałem w to uwierzyć.

Michał ma ogromny potencjał. Może osiągnąć wysoki poziom, a nawet pójść dalej, zostać numerem jeden lub dwa na świecie w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Pozostaje pytanie w czym zamierza się specjalizować. Uważam, że to dobrze, gdy kolarze koncentrują się na więcej niż jednej specjalności przez pewien czas, niemniej naturalnie w najbliższych latach będzie musiał postawić na konkretne wyścigi.

fot. Tim De Waele

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: