Lance Armstrong kontynuuje pokutne tourne

Lance Armstrong po przeprosinach Emmy O’Reilly, swego czasu nazwanej  kobietą upadłą, kontynuuje podróż do ludzi skrzywdzonych przez Amerykanina w okresie sportowej kariery.

W jednej z paryskich restauracji doszło do spotkania Bossa z  "wykopanym" przez niego z peletonu Christophem Bassonsem.

Francuz na przełomie wieków jako jeden z nielicznych miał odwagę powiedzieć "nie" dopingowi, a nawet więcej, mówił głośno o tym co się dzieje wśród kolarzy. Przegiął podczas Tour de France 1999, gdy na łamach gazety Le Parisien napisał o podejrzanej prędkości peletonu.

Nie spodobało się to nowemu "szeryfowi" peletonu Armstrongowi, który na trasie 10. etapu podjechał do Francuza i głośno, przy wszystkich, powiedział, że ten szkodzi kolarstwu, powinien opuścić nie tylko wyścig, ale nawet nie zasługuje na status profesjonalnego kolarza.

Teksańczyk osiągnął swoje. Bassons przedwcześnie wycofał się z Wielkiej Pętli, a dwa lata później, czując się zaszczutym, zakończył karierę.

Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem. Mogę być dumny z siebie. Niczego nie żałuję. Jestem ojcem dwójki dzieci. Mam pracę, którą lubię i plany na przyszłość

- powiedział 39-letni Bassons.

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest móc ci powiedzieć przepraszam

- miał natomiast oznajmić Teksańczyk w czasie spotkania.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: