Lance Armstrong ubolewa nad hipokryzją w kolarstwie

Lance Armstrong po raz nie wiadomo już który powtórzył, że w 2009 roku, kiedy wrócił do kolarstwa i zajął w Tour de France miejsce na podium, jechał całkowicie czysty.

Naopowiadałem już zbyt wiele kłamstw, na więcej nie mogę sobie pozwolić. Na pewno istnieją jeszcze próbki moczu i krwi z 2009 roku. Sprawdźcie je, nic nie znajdziecie

- powiedział Teksańczyk w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport, podczas swojego pobytu w Rzymie.

Po udowodnieniu wieloletnich praktyk dopingowych Boss został dożywotnio zdyskwalifikowany i zabrano mu wszystkie tytuły króla Paryża (1999-2005). Armstrong wie, że zasłużył na karę, ale nie może pogodzić się z jej wysokością.

Mogli dać mi bana, który byłby pięć, sześć, a nawet dziesięć razy większy od innych, ale nie tysiąc razy. Prawda jest taka, że w świecie sportu, a zwłaszcza w kolarstwie, jest wiele hipokryzji. Jestem traktowany jako absolutne zło, za to wszyscy inni pozostali legendami.

Amerykanin dodał, że już tylko sporadycznie jeździ na rowerze, czas woli spędzać na grze w golfa.

Golf bardzo mi pomaga. Wszędzie zabieram ze sobą kije golfowe. To najlepszy sport do uwolnienia głowy od złych myśli. Rower? Skończyłem z kolarstwem. Jeżdżę raptem od czasu do czasu i tylko z przyjaciółmi.

No właśnie, a co z nimi?

Nadal pozostaję w kontakcie z Johanem Bruyneelem i Georgem Hincapie. Nie mam już kontaktu z Jimem Ochowiczem czy Eddy Merckx'em. Rozumiem, że w grę wchodzą tu interesy zawodowe, ale mam nadzieję na odbudowanie pewnych relacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: