Trasa Czterech Dni Dunkierki 2014

Organizatorzy francuskiego wyścigu etapowego Cztery Dni Dunkierki ogłosili przebieg trasy jubileuszowej edycji. Rozgrywany w północnej Francji, w regionie Nord-Pas de Calais, wyścig w tym roku świętuje swoje 60-lecie.

Odbywający się w maju wyścig jest silnie obsadzony przez francuskie ekipy i daje kilka szans zawodnikom preferującym sprinty z peletonu. Trasa zawsze daje szanse atakującym, a jeden z etapów zwykle kończy się niewielkim podjazdem.

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwszego dnia kolarze dwukrotnie pokonają wjazd na Cassel, który na trasie pojawia się co roku. Wspinaczka nie będzie finiszem, a przebieg etapu zależeć będzie od jego oddalenie od mety. Drugiego dnia końcowe 5 km prowadzić będzie po bruku, a na trzecim etapie wyścig przejedzie kilka razy drogą koło słynnych klifów Cap Blanc Nez. Na czwartym etapie zaplanowano aż 6 podjazdów, a na finałowym odcinku, jak przed rokiem, kolarze zawitają do Mont des Cats - miasta znanego z wyrabianego przez mnichów sera i podjazdu, z którym przyjdzie się zmierzyć zawodnikom.

Przed rokiem w klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował Francuz Arnaud Demare, po drodze wygrywając 3 etapy.

Trasa 2014:

7 maja: Dunkierka - Coudekerque (162 km)
8 maja: Hazebrouck - Orchies (160 km)
9 maja: Fruges - Calais (182 km)
10 maja: Ardres - Licques (188 km)
11 maja: Saint-Pol-sur-Mer - Dunkierka (170 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: