Zmiany w regulaminie wyścigów z kalendarza UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska zatwierdziła zmiany w regulaminie wyścigów, które będą obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

Pod groźbą grzywny, a nawet dyskwalifikacji wprowadzono zakaz jazdy po chodnikach i ścieżkach rowerowych prowadzących wzdłuż jezdni.

Przepis ten powinien mieć zastosowanie zwłaszcza podczas brukowanych klasyków, gdzie często zdarzało się że kolarze zjeżdżali na pobocze, w poszukiwaniu lepszej nawierzchni i uzyskaniu przewagi nad przeciwnikiem. Zakaz zmniejszy również ryzyko kolizji z widzami czy infrastrukturą drogową.

Tak jak dotychczas kolarze będą mogli poruszać się w rynnie odpływowej znajdującej się na poboczu drogi.

Drugą zmianą jest zwiększenie limitu procentowego dla ekip WorldTour, które mogą zostać zaproszone do wyścigów kategorii HC znajdujących się w kalendarzach kontynentalnych. Nowa zasada, z wyłączeniem wyścigów Europe Tour, zwiększa ten limit z 50% do 65%, co powinno mieć wpływ na obsadę takich wyścigów jak Tour of California, Tour of Qatar czy Tour of Oman.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: