Mark Cavendish ćwiczy ciało i umysł

W przerwie zimowej Mark Cavendish zamierza popracować nad swoimi umiejętnościami sprinterskimi. Brytyjczykowi dał domyślenia tegoroczny Tour de France, gdzie musiał uznać wyższość młodego Niemca Marcela Kittla (Argos-Shimano), który odniósł cztery zwycięstwa etapowe.

Do niedawna Brytyjczyk był królem sprintu. Od 2008 roku w samej Grand Boucle wygrał 25 etapów, ale rywale nie siedzieli z założonymi nogami i powoli odrobili dystans do zawodnika Omega Pharma-Quick Step.

Czuję, że jestem starszy. Brakuje mi tego dawnego punchu, tego decydującego kopa. Muszę popracować nad szybkością, czego wcześniej nigdy nie robiłem

- powiedział 28-latek gazecie „Telegraph”.

Poza tym powinienem nauczyć się kontrolować wybuchy niezadowolenia. To niepotrzebna strata energii. To tej pory byłem niekwestionowanym królem sprintu, ale teraz moja pozycja została podważona.

W wolnych chwilach oprócz siedzenia na twitterze, Cavendish rozwiązuje zagadki rodzaju sudoku. Logiczne łamigłówki odstresowują "Manxmana".

Wielu zawodników ćwiczy swoje ciało, ale zapomina o umyśle. Dla mnie sudoku przypomina trochę partię szachów. Mój iPad jest pełen zagadek logicznych.

7 listopada pojawi się biografia Cavendisha pt. „At speed, my life in the fast lane”.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: