Kasper Asgreen (Deceuninck – Quick Step) triumfował w Eisenach na mecie trzeciego odcinka Wyścigu Dookoła Niemiec – Deutschland Tour.
Duńczyk pokonał na ostatnich metrach uciekającego razem z nim Jaspera Stuyvena (Trek – Segafredo), który z kolei przejął koszulkę lidera klasyfikacji generalnej niemieckiej etapówki.
Trzeciego dnia rywalizacji w Deutschland Tour organizatorzy zaplanowali pagórkowaty odcinek. Prowadził on z Dolnej Saksonii do Turyngii i w finale oferował pagórkowate pole bitwy dla kolarzy specjalizujących się w wyścigach klasycznych. 38 kilometrów przed metą wyrastał podjazd Hohe Sonne (1,8 km, 6,6%), 21 kilometrów przed metą Vachaer Stein (2,4 km, 4,2%), 11 kilometrów przed metą ponownie Hohe Sonne.
W przeciwieństwie do piątkowej odsłony zmagań, dziś na trasie panowała prawdziwa sielanka. Po serii ataków w początkowej fazie etapu na prowadzeniu wyklarowała się trzyosobowa ucieczka. W jej skład weszli: Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), Mads Pedersen (Trek – Segaredo) oraz Mika Heming (Dauner Akkon).
Trójka harcowników szybko uzyskała sporą przewagę czasową nas zdecydowanie spokojniejszym dziś peletonem. Po 60 kilometrach jazdy mieli oni ponad 7 minut w zapasie, co zmobilizowało pozostających w peletonie zawodników do rozpoczęcia pracy. Od tego momentu różnica stopniowo malała.
Zdecydowanie najaktywniejszym z uciekinierów był Alaphilippe, który wygrywał kolejne górskie i lotne premie wyznaczone na trasie 3. etapu Deutschland Tour. To także on zdecydował się na atak z czołówki na 44 kilometrów przed metą, zrywając swoim ruchem z koła Heminga. Jednocześnie do ucieczki, która w tym momencie miała niespełna 2 minuty przewagi, przeskoczyć próbował Justin Wolf (Bike Aid), ale bezskutecznie.
Peleton błyskawicznie wchłonął umęczonego całodzienną ucieczką Heminga, a kilkanaście kilometrów dalej jego los podzielili także Alaphilippe i Pedersen. Skasowanie odjazdu nie oznaczało jednak nudy, bowiem na niepozornym podjeździe pod Vachaer Stein z peletonu wydzieliła się mocna w składzie, 21-osobowa grupa. Obecni w niej byli m.in. Kasper Asgreen, Remco Evenepoel i Yves Lampaerts (Deceuninck – Quick Step), Alexey Lutsenko (Astana Pro Team), Marc Hirschi (Team Sunweb), Sonny Colbrelli (Bahrain Merida) czy Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).
Nowo uformowana czołówka uzyskała minutę zapasu nad grupą zasadniczą i na 10 kilometrów przed metą było już pewne, że to między tymi zawodnikami rozegrana zostanie końcówka.
O spokoju w odjeździe mowy nie było. Już na 4 kilometry przed metą rozpoczęły się próby ataków. Nieco dystansu nad rywalami zdobył Stuyven, za którym mocno ciągnął Asgreen. Dwójka zjechała się na niespełna kilometr przed metą i między sobą rozstrzygnęła o zwycięstwie.
🇩🇰@k_asgreen of 🇧🇪@deceuninck_qst wins stage 3 of 🇩🇪@DeineTour #DeineTour #DeutschlandTour (📺@sportschau) pic.twitter.com/V5QbX3VHRm
— World Cycling Stats (@wcsbike) August 31, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 4:27:53 |
2. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:17 |
4. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | |
6. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
7. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
8. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
9. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
10. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
11. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
12. | Simon Geschke | CCC Team | |
13. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
14. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
15. | Jai Hindley | Team Sunweb | 00:40 |
16. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
17. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
18. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
19. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 01:18 |
20. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 01:20 |
21. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
22. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
23. | Ben Swift | Team Ineos | |
24. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
25. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
26. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
27. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
28. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
29. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
30. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
31. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | |
32. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | |
33. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
34. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
35. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
36. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
37. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
38. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
39. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
40. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
41. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
42. | Stef Krul | Jumbo-Visma | |
43. | Cees Bol | Team Sunweb | |
44. | Sven Thurau | Dauner D&DQ-Akkon | 01:34 |
45. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
46. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 04:23 |
47. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
48. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 04:42 |
49. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
50. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
51. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
52. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
53. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
54. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
55. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
56. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
57. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 04:53 |
58. | Kim Heiduk | Team Lotto-Kern Haus | |
59. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 05:50 |
60. | Daniel Mclay | EF Education First | |
61. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 07:34 |
62. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
63. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
64. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 10:10 |
65. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | |
66. | Dominik Bauer | Dauner D&DQ-Akkon | |
67. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
68. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
69. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | 10:17 |
70. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
71. | James Whelan | EF Education First | 10:47 |
72. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
73. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
74. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
75. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
76. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
77. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
78. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
79. | Robert Kessler | Team Lotto-Kern Haus | |
80. | Alfred Wright | CCC Team | |
81. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | |
82. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
83. | Max Kanter | Team Sunweb | |
84. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
85. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
86. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
87. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
88. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
89. | Kamil Gradek | CCC Team | |
90. | Sean Bennett | EF Education First | |
91. | Tom Scully | EF Education First | |
92. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
93. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
94. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
95. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 14:52 |
96. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | |
97. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
98. | Julian Braun | Dauner D&DQ-Akkon | |
99. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
100. | Kilian Steigner | Dauner D&DQ-Akkon | |
101. | Mika Heming | Dauner D&DQ-Akkon | |
102. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
103. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
104. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
105. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
106. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | |
107. | Justin Wolf | Bike Aid | |
108. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
109. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
110. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | |
111. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
112. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
113. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
114. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
115. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 17:10 |
116. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
117. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | 18:12 |
118. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | 19:01 |
119. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
120. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
121. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | |
122. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 12:38:21 |
2. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:13 |
3. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:18 |
4. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:19 |
5. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 00:20 |
6. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
7. | Tom-Jelte Slagter | Dimension Data | 00:21 |
8. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 00:22 |
9. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 00:23 |
10. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
11. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
12. | Simon Geschke | CCC Team | |
13. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
14. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 00:46 |
15. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
16. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
17. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 01:10 |
18. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 01:24 |
19. | Ben Swift | Team Ineos | 01:26 |
20. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
21. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
22. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
23. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
24. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
25. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
26. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 01:27 |
27. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 02:48 |
28. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
29. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 03:40 |
30. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
31. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
32. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | 03:57 |
33. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | 04:48 |
34. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 05:27 |
35. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 06:10 |
36. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 06:46 |
37. | Davide Villella | Astana Pro Team | 07:02 |
38. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
39. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
40. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 07:13 |
41. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 07:26 |
42. | Stef Krul | Jumbo-Visma | |
43. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
44. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 07:40 |
45. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 09:14 |
46. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 10:47 |
47. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 11:04 |
48. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 11:05 |
49. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
50. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 11:56 |
51. | Daniel Mclay | EF Education First | |
52. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 12:15 |
53. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
54. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 12:38 |
55. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 13:40 |
56. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | 14:38 |
57. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 16:16 |
58. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 16:53 |
59. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:55 |
60. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 17:10 |
61. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 17:30 |
62. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 17:35 |
63. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
64. | Cees Bol | Team Sunweb | 17:39 |
65. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | |
66. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 17:49 |
67. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | 17:56 |
68. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 19:12 |
69. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 19:46 |
70. | Sean Bennett | EF Education First | 20:14 |
71. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 21:21 |
72. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 22:06 |
73. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 22:48 |
74. | Kamil Gradek | CCC Team | 23:17 |
75. | Tom Scully | EF Education First | 24:18 |
76. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | 26:22 |
77. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 26:43 |
78. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 26:46 |
79. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 26:56 |
80. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 27:06 |
81. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
82. | Alfred Wright | CCC Team | |
83. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 27:12 |
84. | Robert Kessler | Team Lotto-Kern Haus | 27:23 |
85. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 27:55 |
86. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 28:00 |
87. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
88. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | 28:27 |
89. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 28:28 |
90. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 29:09 |
91. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 29:23 |
92. | Adne van Engelen | Bike Aid | 29:59 |
93. | James Whelan | EF Education First | |
94. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
95. | Sven Thurau | Dauner D&DQ-Akkon | 30:27 |
96. | Kim Heiduk | Team Lotto-Kern Haus | 30:53 |
97. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 31:11 |
98. | Justin Wolf | Bike Aid | |
99. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 33:29 |
100. | Mika Heming | Dauner D&DQ-Akkon | 34:04 |
101. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
102. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 34:31 |
103. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 36:07 |
104. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | 37:09 |
105. | Max Kanter | Team Sunweb | 37:32 |
106. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | 37:59 |
107. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 38:13 |
108. | Dominik Bauer | Dauner D&DQ-Akkon | 39:03 |
109. | Mark Cavendish | Dimension Data | 39:40 |
110. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 41:34 |
111. | Julian Braun | Dauner D&DQ-Akkon | 43:45 |
112. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
113. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | |
114. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
115. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | |
116. | Daniel Bichlmann | Bike Aid | |
117. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
118. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
119. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | 45:01 |
120. | Kilian Steigner | Dauner D&DQ-Akkon | 49:13 |
121. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 49:19 |
122. | Jay Robert Thomson | Dimension Data | 53:22 |