Nikias Arndt (Team Sunweb) wygrał w katalońskim mieście Igualada ósmy etap Vuelta a Espana.
Niemiecki zawodnik na finiszu z grupy ucieczkowej pokonał Alexa Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) i Tosha van der Sande (Lotto Soudal). 5. miejsce zajął Jonas Koch z CCC Team.
Nowym liderem wyścigu został Francuz Nicolas Edet (Cofidis).
Peleton zawitał do Katalonii, pokonując pagórkowaty teren, o długości 167 kilometrów. Na trasie leżała tylko jedna górska premia, dość wymagająca Puerto de Montserrat (7,4 km; 6,6%; kat. 2), z której do mety pozostawało 27 kilometrów.
Inaczej niż w dwóch poprzednich dniach ucieczka zawiązała się dość wcześnie, już po kilkunastu kilometrach 21-osobową grupę utworzyli Jonas Koch (CCC Team), Jorge Arcas (Movistar), Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Luis Leon Sanchez (Astana), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick Step), Tobias Ludvigsson (Groupama-FDJ), Carl Fredrik Hagen i Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Nic Dlamini (Dimension Data), David de la Cruz (Team Ineos), Ruben Guerreiro (Katusha Alpecin), Nikias Arndt i Martijn Tusveld (Team Sunweb), Peter Stetina (Trek-Segafredo), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Alex Aranburu i Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Jesus Herrada i Nicolas Edet (Cofidis) oraz Fernando Barcelo (Euskadi-Murias).
Przewaga nie rosła szybko, za to konsekwentnie. Peleton prowadzony przez Astanę na premii lotnej w Sant Joan de Vilatorrada (55 km przed metą) był spóźniony o 5:53. Radowało to zwłaszcza Nicolasa Edeta, który w klasyfikacji generalnej notował stratę 6:24, dlatego mógł zacząć śmiało marzyć o przejęciu czerwonej koszulki.
Z czołówki na Montserrat odskoczył Stetina, jednak na wypłaszczeniu za górską premią ucieczka zdołała połączyć się na nowo. Peleton w tym miejscu zameldował się ze stratą 6 minut.
Na trasie rozpadało się, zjazd zrobił się niebezpieczny. Zaryzykowali Guerreiro, Tusveld i Barcelo, zyskując 10 kilometrów przed metą kilkanaście sekund nad następnymi. Strata głównej grupy skoczyła do ponad 7 minut.
Aranburu dojechał do trójki, ale po upadku Tusvelda na rondzie zostali doścignięci. Do końca pozostały 3 kilometry. Skontrował Ludvigsson, którego następnie wyprzedził Stybar. Zwycięzca wyłonił się jednak po finiszu z grupy. Zatriumfował Arndt, który wyraźnie wyprzedził Aranburu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 3:50:48 |
2. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
3. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
4. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
5. | Jonas Koch | CCC Team | |
6. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
7. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
8. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
9. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
10. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
11. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
13. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
14. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 00:06 |
15. | David de La Cruz | Team Ineos | 00:35 |
16. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 00:58 |
17. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
18. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
19. | Jorge Arcas | Movistar Team | 02:32 |
20. | Nic Dlamini | Dimension Data | 05:37 |
21. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
22. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 09:24 |
23. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
24. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
25. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
26. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
27. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
28. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
29. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
30. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
31. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
32. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
33. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
34. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | |
35. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
36. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
37. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
38. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
39. | Jorge Cubero | Burgos-BH | |
40. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
41. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
42. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
43. | Marc Soler | Movistar Team | |
44. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
46. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
47. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
48. | Ben King | Dimension Data | |
49. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
50. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
51. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
52. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
53. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
54. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
55. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
56. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
57. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
58. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
59. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
60. | Robert Power | Team Sunweb | |
61. | Sergio Higuita | EF Education First | |
62. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
63. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
64. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
65. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
66. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
67. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
68. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
69. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
70. | Mark Padun | Bahrain-Merida | |
71. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
72. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
73. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
74. | Patrick Bevin | CCC Team | |
75. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
76. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
77. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
78. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
79. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
80. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
81. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
82. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
83. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
84. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
85. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
86. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
87. | Michael Storer | Team Sunweb | |
88. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
89. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
90. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
91. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
92. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
93. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
94. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
95. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
96. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
97. | Ben O'connor | Dimension Data | |
98. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
99. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
100. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
101. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
102. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
103. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
104. | Lawson Craddock | EF Education First | |
105. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
106. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
107. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
108. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
109. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
110. | Wout Poels | Team Ineos | |
111. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
112. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
113. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
114. | Jaco Venter | Dimension Data | 09:58 |
115. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
116. | Owain Doull | Team Ineos | |
117. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
118. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
119. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
120. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Will Barta | CCC Team | |
122. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
123. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
124. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
125. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
126. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 10:09 |
127. | Mitchell Docker | EF Education First | |
128. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
129. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 10:11 |
130. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 10:49 |
131. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
132. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 12:00 |
133. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 12:35 |
134. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 13:16 |
135. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
136. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 13:37 |
137. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
138. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
139. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
140. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 14:12 |
141. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 16:02 |
142. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
143. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
144. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
145. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
146. | Domingos Goncalves | Caja Rural-Seguros RGA | |
147. | Ian Stannard | Team Ineos | |
148. | Paweł Bernas | CCC Team | 16:45 |
149. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
150. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
151. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 18:05 |
152. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
153. | Logan Owen | EF Education First | |
154. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
155. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
156. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
157. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
158. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | |
159. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
160. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
161. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
162. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | |
163. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 21:55 |
164. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
165. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
166. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
167. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 32:16:24 |
2. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 02:21 |
3. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 03:01 |
4. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 03:07 |
5. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 03:17 |
6. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:28 |
7. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 03:45 |
8. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 04:59 |
9. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 05:37 |
10. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 05:53 |
11. | George Bennett | Jumbo-Visma | 06:35 |
12. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 06:37 |
13. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
14. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 06:56 |
15. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 07:02 |
16. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 07:56 |
17. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 08:09 |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 09:09 |
19. | Sergio Higuita | EF Education First | 09:25 |
20. | David de La Cruz | Team Ineos | 09:29 |
21. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 11:02 |
22. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 11:40 |
23. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 12:06 |
24. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 12:08 |
25. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 12:28 |
26. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 13:18 |
27. | Louis Meintjes | Dimension Data | 13:44 |
28. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 13:45 |
29. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 14:14 |
30. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 15:07 |
31. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 15:08 |
32. | Marc Soler | Movistar Team | 15:45 |
33. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 16:34 |
34. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 17:28 |
35. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 17:37 |
36. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 19:40 |
37. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 21:31 |
38. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 21:33 |
39. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 22:16 |
40. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 23:12 |
41. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 24:37 |
42. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 25:19 |
43. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 25:28 |
44. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 26:13 |
45. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 27:00 |
46. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 28:24 |
47. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 31:19 |
48. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 31:32 |
49. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 32:01 |
50. | Ben O'connor | Dimension Data | 32:06 |
51. | Sebastián Henao | Team Ineos | 32:41 |
52. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 33:22 |
53. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 33:48 |
54. | Wout Poels | Team Ineos | 34:13 |
55. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 35:14 |
56. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 35:49 |
57. | Lawson Craddock | EF Education First | 36:04 |
58. | Ben King | Dimension Data | 36:19 |
59. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 37:24 |
60. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 37:37 |
61. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 37:54 |
62. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 38:43 |
63. | Jonas Koch | CCC Team | 38:55 |
64. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 39:03 |
65. | Nic Dlamini | Dimension Data | 39:10 |
66. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 40:39 |
67. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 41:17 |
68. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 41:24 |
69. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 42:15 |
70. | Sander Armee | Lotto Soudal | 42:23 |
71. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 42:28 |
72. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 42:39 |
73. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 42:43 |
74. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 43:11 |
75. | Patrick Bevin | CCC Team | 43:57 |
76. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | 43:59 |
77. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 44:30 |
78. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 44:45 |
79. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 45:18 |
80. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 46:31 |
81. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 47:07 |
82. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 47:39 |
83. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 48:34 |
84. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 49:07 |
85. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 50:01 |
87. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 50:08 |
88. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 50:44 |
89. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 50:52 |
90. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 50:56 |
91. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
92. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 50:57 |
93. | Michael Storer | Team Sunweb | 51:12 |
94. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 51:18 |
95. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 51:29 |
96. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 51:44 |
97. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 52:11 |
98. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 54:40 |
99. | Imanol Erviti | Movistar Team | 54:49 |
100. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 55:35 |
101. | Owain Doull | Team Ineos | 55:52 |
102. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 58:50 |
103. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 59:20 |
104. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 59:46 |
105. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 1:01:12 |
106. | Domingos Goncalves | Caja Rural-Seguros RGA | 1:01:45 |
107. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 1:02:24 |
108. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:02:35 |
109. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 1:03:01 |
110. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 1:03:06 |
111. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 1:03:08 |
112. | Jetse Bol | Burgos-BH | 1:03:47 |
113. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 1:04:29 |
114. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 1:04:45 |
115. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 1:05:09 |
116. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 1:05:10 |
117. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 1:05:31 |
118. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 1:06:32 |
119. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 1:06:44 |
120. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 1:06:57 |
121. | Mitchell Docker | EF Education First | 1:09:08 |
122. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 1:09:24 |
123. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 1:10:11 |
124. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 1:10:12 |
125. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 1:10:49 |
126. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 1:11:21 |
127. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 1:11:22 |
128. | Jaco Venter | Dimension Data | 1:11:44 |
129. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 1:11:57 |
130. | Ian Stannard | Team Ineos | 1:12:12 |
131. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 1:13:32 |
132. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 1:13:49 |
133. | Diego Rubio | Burgos-BH | 1:14:05 |
134. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 1:15:00 |
135. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 1:15:08 |
136. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 1:15:10 |
137. | Logan Owen | EF Education First | 1:16:05 |
138. | Will Barta | CCC Team | 1:16:24 |
139. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 1:18:08 |
140. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 1:18:21 |
141. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 1:19:12 |
142. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 1:19:14 |
143. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 1:20:36 |
144. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 1:20:48 |
145. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 1:20:53 |
146. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 1:21:19 |
147. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 1:22:01 |
148. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 1:23:46 |
149. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 1:24:28 |
150. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 1:25:30 |
151. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 1:25:38 |
152. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 1:26:38 |
153. | Szymon Sajnok | CCC Team | 1:27:45 |
154. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 1:28:26 |
155. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:28:44 |
156. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 1:29:12 |
157. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 1:31:39 |
158. | Max Walscheid | Team Sunweb | 1:31:43 |
159. | Robert Power | Team Sunweb | 1:33:02 |
160. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:36:51 |
161. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 1:38:30 |
162. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 1:39:29 |
163. | Nuno Bico | Burgos-BH | 1:43:49 |
164. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 1:44:38 |
165. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:45:17 |
166. | Paweł Bernas | CCC Team | 1:50:26 |
167. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 2:01:27 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Nairo Quintana | Movistar Team | 50 |
2. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 48 |
3. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 45 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 44 |
5. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 34 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 33 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 31 |
8. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 30 |
9. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 27 |
10. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 27 |
11. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 25 |
12. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 25 |
13. | Jetse Bol | Burgos-BH | 24 |
14. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 22 |
15. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 22 |
16. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 20 |
17. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 18 |
18. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 18 |
19. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 17 |
20. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 17 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 29 |
2. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 17 |
3. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 16 |
4. | Jetse Bol | Burgos-BH | 11 |
5. | Wout Poels | Team Ineos | 8 |
6. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 6 |
7. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 6 |
8. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 6 |
9. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 6 |
10. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 5 |
11. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 5 |
12. | Sander Armee | Lotto Soudal | 4 |
13. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 4 |
14. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 3 |
15. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 3 |
16. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 3 |
17. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 3 |
18. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 3 |
19. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 3 |
20. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 3 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 32:19:25 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 02:36 |
3. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 04:55 |
4. | Sergio Higuita | EF Education First | 06:24 |
5. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 08:01 |
6. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 09:27 |
7. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 10:17 |
8. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 10:44 |
9. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 12:06 |
10. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 16:39 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 96:21:49 | |
2. | Jumbo-Visma | 09:59 | |
3. | Astana Pro Team | 13:37 | |
4. | UAE Team Emirates | 17:36 | |
5. | Team Sunweb | 24:06 | |
6. | AG2R La Mondiale | 27:29 | |
7. | Mitchelton-Scott | 29:08 | |
8. | Trek-Segafredo | 31:40 | |
9. | Cofidis, Solutions Crédits | 34:55 | |
10. | Bahrain-Merida | 41:53 | |
11. | Euskadi Basque Country-Murias | 43:17 | |
12. | Dimension Data | 44:37 | |
13. | EF Education First | 45:01 | |
14. | Caja Rural-Seguros RGA | 51:54 | |
15. | Lotto Soudal | 52:09 | |
16. | Bora-hansgrohe | 53:22 | |
17. | Katusha-Alpecin | 56:05 | |
18. | Team Ineos | 58:11 | |
19. | Deceuninck-Quick Step | 1:14:05 | |
20. | Groupama-FDJ | 1:20:23 | |
21. | CCC Team | 1:51:16 | |
22. | Burgos-BH | 1:59:32 |
DDD
1 września 2019, 08:56 o 08:56
Szkoda Kocha.
Widać że chciał walczył naciskal ale…. Już nie dał rady.
Dobra jazda, dobry wynik ale… Szkoda szansy na coś więcej…