Anna van der Breggen (Boels Dolmans) wygrała po wspinaczce na Magla Montasio przedostatni etap Giro Rosa.
Holenderka na mecie zameldowała się przed liderką wyścigu Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Podium dnia dopełniła Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv).
W klasyfikacji generalnej Van Vleuten ma 3:50 przewagi nad Van der Breggen oraz 7 minut nad trzecią Spratt.
Gorszy dzień zapisał pierwsza liderka wyścigu, Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM). Polka z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej spadła na 6. pozycję.
Płaski odcinek w regionie Friuli-Wenecja Julijska zakończył trudny podjazd pod Montasio, o długości 12,5 kilometra i średnim nachyleniu 7,3%.
125-kilometrowy etap odbywał się przy ciepłej, letniej pogodzie. Ucieczka dnia sformowała się dość sprawnie, bo po 22 kilometrach, a w czołówce znalazły się Nicole Steigenga (BePink), Maaike Boogaard (BTC City Ljubljana), Hannah Barnes (Canyon-SRAM), Kelly van den Steen (Lotto Soudal Ladies), Małgorzata Jasińska (Movistar Team), Ksenia Dobrynina (Team Servetto – Piumate – Beltrami TSA) oraz Rachel Neylan (Virtu Cycling Women).
Siódemka uzyskała nieco ponad dwie minuty przewagi nad peletonem, w którym pracował zespół Mitchelton-Scott, osłaniający liderkę wyścigu Annemiek van Vleuten.
Uciekinierki podzieliły się punktami na lotnej premii, a najszybciej finiszowała Van den Steen. Całą akcję zakończono jednak na 19 kilometrów przed metą, gdy na drodze wyrosły dwa niewielkie wzgórza. Po ich pokonaniu droga delikatnie pięła się już do góry, wprowadzając peleton na ostatnią wspinaczkę.
Grupa Mitchelton-Scott w dyktowaniu tempa pomoc otrzymała od zespołów CCC-Liv i Sunweb. 9 kilometrów przed metą, na stromej sekcji podjazdu, na czele pozostały Van Vleuten, Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Lucinda Brand (Team Sunweb), Katie Hall (Boels Dolmans) oraz Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv).
Kilometr dalej do grupki udało się wrócić Annie van der Breggen, natomiast czołówkę opuściła Hall. Brakowało Niewiadomej, która etap rozpoczęła jako trzecia zawodniczka wyścigu, w czołówce nie było też Elisy Longo Borghini (Trek-Segafredo).
7 kilometrów przed metą Van Vleuten została tylko z Van der Breggen na kole, a kolejne zawodniczki traciły od kilku do kilkunastu sekund. Taki podział miejsc okrzepł przed drugą trudną sekcją, na 5 kilometrów przed metą. Prowadząca dwójka w tym punkcie nad Spratt notowała 10 sekund przewagi, nad Moolman-Pasio za to 29 sekund. 48 sekund traciły w tym punkcie Brand i Hall.
Van der Breggen sprawdziła rywalkę, ale liderka wyścigu nie miała problemu z odpowiedzią. Dwójka ostatnie 4 kilometry rozpoczęła jeszcze razem, ale atak Van Vleuten wkrótce pokazał mistrzyni świata jej miejsce. Za ich plecami Moolman-Pasio złapała Spratt, ale dwójka traciła do prowadzącej około 40 sekund i nie miała widoków na walkę o etapowe zwycięstwo.
Van der Breggen nie zrezygnowała i 2,5 kilometra przed metą miała tylko 17 sekund straty, a w głowie fakt, że ostatni kilometr jest o wiele łatwiejszy. Dwie Holenderki na ostatnim tysiącu metrów dzieliło niewiele, a mistrzyni świata dojechać do rywalki udało się na 800 metrów przed metą.
Zawodniczka Boels Dolmans w końcówce okazała się lepsza, natomiast spokojna Van Vleuten przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Giro.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 3:26:27 |
2. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:17 |
3. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 01:38 |
4. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
5. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:57 |
6. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 02:51 |
7. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
8. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:53 |
9. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 02:55 |
10. | Juliette Labous | Team Sunweb | 03:10 |
11. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
12. | Eider Merino | Movistar Team | |
13. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 03:29 |
14. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 03:31 |
15. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | |
16. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
17. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
18. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 03:55 |
19. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
20. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:16 |
21. | Paula Patino | Movistar Team | |
22. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 04:17 |
23. | Katia Ragusa | Bepink | 04:53 |
24. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 04:55 |
25. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 05:29 |
26. | Tatiana Guderzo | Bepink | 05:41 |
27. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 05:43 |
28. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | |
29. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 05:57 |
30. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 05:59 |
31. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 06:14 |
32. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 06:29 |
33. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 06:37 |
34. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 07:15 |
35. | Marianne Vos | CCC-Liv | 07:16 |
36. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 07:40 |
37. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 07:53 |
38. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 07:54 |
39. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 08:35 |
40. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 08:51 |
41. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 09:17 |
42. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 09:21 |
43. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 09:28 |
44. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 09:35 |
45. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:37 |
46. | Marta Lach | CCC-Liv | |
47. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
48. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
49. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
50. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
51. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | |
52. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | |
53. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
54. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 09:42 |
55. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
56. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | |
57. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 10:17 |
58. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
59. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
60. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 10:35 |
61. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 11:19 |
62. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:23 |
63. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 11:38 |
64. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 11:47 |
65. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 12:22 |
66. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
67. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 12:28 |
68. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 12:56 |
69. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 13:30 |
70. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 13:42 |
71. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 13:46 |
72. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 15:02 |
73. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 15:54 |
74. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 15:55 |
75. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
76. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | |
77. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 16:55 |
78. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 17:03 |
79. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
80. | Romy Kasper | Alé Cipollini | |
81. | Julia Soek | Team Sunweb | |
82. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
83. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 17:42 |
84. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
85. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 18:52 |
86. | Aude Biannic | Movistar Team | |
87. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
88. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 19:15 |
89. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
90. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 19:25 |
91. | Nicole Steigenga | Bepink | 19:32 |
92. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 21:43 |
93. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
94. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | |
95. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
96. | Silvia Valsecchi | Bepink | 21:47 |
97. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 22:10 |
98. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 22:24 |
99. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
100. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | |
101. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 23:03 |
102. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
103. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | |
104. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
105. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | |
106. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | |
107. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | |
108. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | |
109. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
110. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | |
111. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
112. | Chiara Perini | Bepink | |
113. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
114. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 24:26 |
115. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | |
116. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 24:27 |
117. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 24:53 |
118. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 25:06 |
119. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 25:21 |
120. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 27:04 |
121. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 29:32 |
122. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 35:31 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 22:09:39 |
2. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:50 |
3. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 07:00 |
4. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 08:05 |
5. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 08:09 |
6. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 08:10 |
7. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 08:25 |
8. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 08:30 |
9. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 09:26 |
10. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 09:31 |
11. | Juliette Labous | Team Sunweb | 09:51 |
12. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 10:48 |
13. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 11:20 |
14. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 11:43 |
15. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | 11:48 |
16. | Eider Merino | Movistar Team | 12:48 |
17. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 12:59 |
18. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 15:55 |
19. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 16:06 |
20. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 17:04 |
21. | Marianne Vos | CCC-Liv | 17:31 |
22. | Paula Patino | Movistar Team | 17:34 |
23. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 17:36 |
24. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 18:01 |
25. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 19:20 |
26. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 20:16 |
27. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 22:07 |
28. | Katia Ragusa | Bepink | 22:33 |
29. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 22:34 |
30. | Tatiana Guderzo | Bepink | 23:05 |
31. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 24:25 |
32. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 26:03 |
33. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 26:29 |
34. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 26:57 |
35. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 30:11 |
36. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 32:39 |
37. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 34:28 |
38. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 36:45 |
39. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 39:23 |
40. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 39:37 |
41. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 40:12 |
42. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 41:20 |
43. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 42:22 |
44. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 42:29 |
45. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 43:36 |
46. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 44:28 |
47. | Marta Lach | CCC-Liv | 44:59 |
48. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 49:17 |
49. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 50:03 |
50. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 50:12 |
51. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 51:18 |
52. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 51:51 |
53. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 53:19 |
54. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 56:00 |
55. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 57:03 |
56. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 57:23 |
57. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 58:07 |
58. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 58:09 |
59. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 58:22 |
60. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 59:11 |
61. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 1:00:39 |
62. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 1:01:43 |
63. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 1:01:55 |
64. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 1:03:31 |
65. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:04:50 |
66. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 1:05:01 |
67. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 1:05:16 |
68. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 1:05:34 |
69. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 1:06:27 |
70. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 1:07:20 |
71. | Aude Biannic | Movistar Team | 1:08:36 |
72. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:09:15 |
73. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 1:09:38 |
74. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 1:09:46 |
75. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 1:10:07 |
76. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 1:10:46 |
77. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:14:31 |
78. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:15:02 |
79. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:15:27 |
80. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:15:46 |
81. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 1:15:54 |
82. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 1:16:05 |
83. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 1:18:53 |
84. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 1:19:59 |
85. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 1:21:29 |
86. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 1:21:57 |
87. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:22:01 |
88. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 1:23:29 |
89. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:27:50 |
90. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 1:29:00 |
91. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | 1:34:04 |
92. | Julia Soek | Team Sunweb | 1:34:42 |
93. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 1:35:25 |
94. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 1:37:42 |
95. | Silvia Valsecchi | Bepink | 1:38:14 |
96. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 1:38:19 |
97. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 1:38:38 |
98. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:41:10 |
99. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 1:41:11 |
100. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 1:42:33 |
101. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 1:43:24 |
102. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 1:43:25 |
103. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 1:43:58 |
104. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 1:44:16 |
105. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 1:44:52 |
106. | Nicole Steigenga | Bepink | 1:44:57 |
107. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 1:46:02 |
108. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 1:46:51 |
109. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 1:51:32 |
110. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:54:42 |
111. | Chiara Perini | Bepink | 1:54:44 |
112. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 2:00:37 |
113. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 2:02:00 |
114. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 2:03:05 |
115. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 2:08:52 |
116. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 2:11:40 |
117. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 2:12:21 |
118. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 2:14:31 |
119. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 2:23:02 |
120. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | 2:27:04 |
121. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 2:50:07 |
122. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 3:03:36 |
ander_her
13 lipca 2019, 22:41 o 22:41
Trzymaj się Kasia