Tour de France 2019: etap 7. Zwycięski Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen z Jumbo-Visma zwyciężył w siódmym dniu 106. Tour de France.

Holender w Chalon-sur-Saône pokonał po finiszu z peletonu Caleba Ewana (Lotto Soudal) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe).

Liderem w klasyfikacji generalnej "Wielkiej Pętli" pozostał Giulio Ciccone (Trek-Segafredo).

Najdłuższy etap tegorocznego wyścigu (230 km) przecinał Burgundię, kierując się z Belfort na południowy zachód. Teren nie był specjalnie trudny, zanosiło się na sprinterski finał, a zatem straceńczej misji podjęli się tylko Yoann Offredo (Wanty-Gobert) i Stephane Rossetto (Cofidis).

W rozkojarzonym peletonie szybko doszło do kraksy, w której najmocniej ucierpiał Tejay van Garderen (Education First). Amerykanin z zakrwawioną twarzą wrócił na rower i po opatrzeniu przez lekarza również na swoje miejsce w grupie.

Przewaga uciekającej dwójki maksymalnie zbliżyła się do 6 minut, a na lotnej premii w Mervans (33,5 km przed metą) harcownikom pozostała z tego minuta.

Na moment zrobiło się ciekawie, gdy od rozpędzonego peletonu odpadła grupa, w której jechali Nairo Quintana i Dan Martin. Powstała ponad półminutowa przerwa. Kolarze Movistar i UAE Team Emirates rzuci się na pomoc swoim liderom i szybko zażegnali niebezpieczeństwu.

Harcowników wchłonięto 14 kilometrów przed metą. Peleton cały wpadł na ostatnie metry. Rozprowadzony Elia Viviani (Deceuninck – Quick-Step) tym razem się nie liczył. Ostatnie słowo należało do Groenewegena który nieznacznie wyprzedził Ewana.

Wyniki 7. etapu Tour de France 2019 (GT), Belfort – Chalon-sur-Saône (230 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Dylan GroenewegenJumbo-Visma6:02:44
2.Caleb EwanLotto Soudal
3.Peter SaganBora-hansgrohe
4.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
5.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
6.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
7.Giacomo NizzoloDimension Data
8.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
9.Michael MatthewsTeam Sunweb
10.Alexander KristoffUAE Team Emirates
11.Jasper de BuystLotto Soudal
12.André GreipelTeam Arkéa Samsic
13.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
14.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin
15.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
16.Rick ZabelKatusha-Alpecin
17.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
18.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie
19.Jan TratnikBahrain-Merida
20.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
21.Nairo QuintanaMovistar Team
22.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
23.Giulio CicconeTrek-Segafredo
24.Egan BernalTeam Ineos
25.Geraint ThomasTeam Ineos
26.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
27.Michael WoodsEF Education First
28.Mike TeunissenJumbo-Visma
29.Thibaut PinotGroupama-FDJ
30.Toms SkujinsTrek-Segafredo
31.Romain BardetAG2R La Mondiale
32.Tiesj BenootLotto Soudal
33.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
34.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
35.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
36.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
37.Alberto BettiolEF Education First
38.Michael ScharCCC Team
39.Fabio FellineTrek-Segafredo
40.Jakob FuglsangAstana Pro Team
41.Rigoberto UranEF Education First
42.Simon ClarkeEF Education First
43.Michael HepburnMitchelton-Scott
44.Matteo TrentinMitchelton-Scott
45.Adam YatesMitchelton-Scott
46.Mikel LandaMovistar Team
47.Patrick KonradBora-hansgrohe
48.Sergio HenaoUAE Team Emirates
49.Richie PorteTrek-Segafredo
50.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
51.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
52.Roman KreuzigerDimension Data
53.Dan MartinUAE Team Emirates
54.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
55.Hugo HouleAstana Pro Team
56.Greg van AvermaetCCC Team
57.Koen de KortTrek-Segafredo
58.Steven KruijswijkJumbo-Visma
59.Gorka IzagirreAstana Pro Team
60.Enric MasDeceuninck-Quick Step
61.David GauduGroupama-FDJ
62.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
63.Luis León SanchezAstana Pro Team
64.Alejandro ValverdeMovistar Team
65.George BennettJumbo-Visma
66.Dylan TeunsBahrain-Merida
67.Imanol ErvitiMovistar Team
68.Bauke MollemaTrek-Segafredo
69.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
70.Rudy MolardGroupama-FDJ
71.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
72.Fabio AruUAE Team Emirates
73.Ben KingDimension Data
74.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
75.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
76.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
77.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
78.Edvald Boasson HagenDimension Data
79.Cees BolTeam Sunweb
80.Roger KlugeLotto Soudal
81.Jens KeukeleireLotto Soudal
82.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
83.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
84.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
85.Laurens de PlusJumbo-Visma00:25
86.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
87.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
88.Daniel OssBora-hansgrohe
89.Nikias ArndtTeam Sunweb
90.Julien BernardTrek-Segafredo00:29
91.Nils PolittKatusha-Alpecin
92.Lars Ytting BakDimension Data00:35
93.Rui CostaUAE Team Emirates00:42
94.William BonnetGroupama-FDJ00:44
95.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
96.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
97.Michael ValgrenDimension Data
98.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
99.Matej MohoricBahrain-Merida00:47
100.Florian VachonTeam Arkéa Samsic00:48
101.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
102.Luke RoweTeam Ineos
103.Marcus BurghardtBora-hansgrohe00:51
104.Stefan KungGroupama-FDJ00:56
105.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie00:59
106.Marco HallerKatusha-Alpecin
107.Alex DowsettKatusha-Alpecin01:15
108.Joey RosskopfCCC Team01:19
109.Nelson OliveiraMovistar Team01:22
110.Lennard KamnaTeam Sunweb01:27
111.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits
112.Tony GallopinAG2R La Mondiale
113.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
114.Wout van AertJumbo-Visma01:29
115.Luke DurbridgeMitchelton-Scott01:35
116.Tom ScullyEF Education First
117.Simon YatesMitchelton-Scott01:56
118.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team02:11
119.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step02:20
120.Dylan van BaarleTeam Ineos02:22
121.Gianni MosconTeam Ineos02:33
122.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott02:38
123.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic03:13
124.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits
125.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
126.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
127.Thomas de GendtLotto Soudal
128.Tim WellensLotto Soudal
129.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
130.Damiano CarusoBahrain-Merida
131.Mathias FrankAG2R La Mondiale
132.Serge PauwelsCCC Team
133.Łukasz WiśniowskiCCC Team
134.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
135.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
136.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
137.Romain SicardTeam Total Direct Energie
138.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
139.Tanel KangertEF Education First
140.Omar FraileAstana Pro Team
141.Wilco KeldermanTeam Sunweb
142.Pello BilbaoAstana Pro Team
143.Simon GeschkeCCC Team
144.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
145.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
146.Maxime MonfortLotto Soudal
147.Carlos VeronaMovistar Team
148.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
149.Anthony RouxGroupama-FDJ
150.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits
151.Steve CummingsDimension Data
152.Jack HaigMitchelton-Scott
153.Magnus CortAstana Pro Team
154.Jonathan CastroviejoTeam Ineos
155.Sebastian LangeveldEF Education First
156.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
157.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ
158.Tejay van GarderenEF Education First
159.Wout PoelsTeam Ineos
160.Tony MartinJumbo-Visma
161.Chad HagaTeam Sunweb
162.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
163.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
164.Andrey AmadorMovistar Team
165.Marc SolerMovistar Team
166.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
167.Alessandro de MarchiCCC Team
168.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits04:13
169.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
170.José GoncalvesKatusha-Alpecin
171.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe04:25
172.Rohan DennisBahrain-Merida
173.Nicolas RocheTeam Sunweb
174.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 7. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Giulio CicconeTrek-Segafredo29:17:39
2.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step00:06
3.Dylan TeunsBahrain-Merida00:32
4.George BennettJumbo-Visma00:47
5.Geraint ThomasTeam Ineos00:49
6.Egan BernalTeam Ineos00:53
7.Thibaut PinotGroupama-FDJ00:58
8.Steven KruijswijkJumbo-Visma01:04
9.Michael WoodsEF Education First01:13
10.Rigoberto UranEF Education First01:15
11.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:19
12.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe01:22
13.Enric MasDeceuninck-Quick Step01:23
14.Adam YatesMitchelton-Scott01:24
15.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team01:39
16.Nairo QuintanaMovistar Team01:41
17.Mikel LandaMovistar Team01:43
18.Dan MartinUAE Team Emirates01:46
19.David GauduGroupama-FDJ01:52
20.Vincenzo NibaliBahrain-Merida01:56
21.Richie PorteTrek-Segafredo
22.Bauke MollemaTrek-Segafredo02:22
23.Patrick KonradBora-hansgrohe02:23
24.Alexey LutsenkoAstana Pro Team02:31
25.Alejandro ValverdeMovistar Team02:55
26.Romain BardetAG2R La Mondiale02:57
27.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic03:03
28.Roman KreuzigerDimension Data03:05
29.Fabio AruUAE Team Emirates03:25
30.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team03:27
31.Rudy MolardGroupama-FDJ05:25
32.Mickaël CherelAG2R La Mondiale08:47
33.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale08:59
34.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ09:49
35.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie10:03
36.Tejay van GarderenEF Education First10:26
37.Julien BernardTrek-Segafredo12:29
38.Greg van AvermaetCCC Team14:02
39.Luis León SanchezAstana Pro Team14:31
40.Jasper StuyvenTrek-Segafredo14:40
41.Wout van AertJumbo-Visma14:49
42.Jack HaigMitchelton-Scott15:00
43.Fabio FellineTrek-Segafredo15:19
44.Rui CostaUAE Team Emirates15:21
45.Marc SolerMovistar Team16:16
46.Nils PolittKatusha-Alpecin16:40
47.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe16:53
48.Edvald Boasson HagenDimension Data17:25
49.Daryl ImpeyMitchelton-Scott17:53
50.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe18:12
51.Laurens de PlusJumbo-Visma18:18
52.Sergio HenaoUAE Team Emirates18:45
53.Michael ValgrenDimension Data18:50
54.Michael MatthewsTeam Sunweb19:02
55.Sonny ColbrelliBahrain-Merida19:18
56.Michał KwiatkowskiTeam Ineos19:24
57.Mathias FrankAG2R La Mondiale19:36
58.Matteo TrentinMitchelton-Scott19:37
59.Tiesj BenootLotto Soudal19:41
60.Peter SaganBora-hansgrohe19:44
61.Wilco KeldermanTeam Sunweb20:58
62.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits21:28
63.Nicolas RocheTeam Sunweb21:31
64.Pello BilbaoAstana Pro Team22:41
65.Gorka IzagirreAstana Pro Team22:50
66.Andrey AmadorMovistar Team23:23
67.Tanel KangertEF Education First23:25
68.Gianni MosconTeam Ineos23:51
69.Wout PoelsTeam Ineos24:32
70.Jonathan CastroviejoTeam Ineos24:35
71.Simon GeschkeCCC Team24:37
72.Joey RosskopfCCC Team25:33
73.Jan TratnikBahrain-Merida25:48
74.Omar FraileAstana Pro Team27:16
75.Alberto BettiolEF Education First28:30
76.Matej MohoricBahrain-Merida28:39
77.Alessandro de MarchiCCC Team29:38
78.Tim WellensLotto Soudal29:39
79.Thomas de GendtLotto Soudal30:20
80.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits30:22
81.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits30:51
82.Lennard KamnaTeam Sunweb31:07
83.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team31:15
84.Simon ClarkeEF Education First32:03
85.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin32:28
86.Romain SicardTeam Total Direct Energie32:37
87.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin32:54
88.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic33:42
89.Serge PauwelsCCC Team34:04
90.Rohan DennisBahrain-Merida35:36
91.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb35:51
92.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic36:30
93.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step37:03
94.Nikias ArndtTeam Sunweb37:55
95.Simon YatesMitchelton-Scott38:04
96.Toms SkujinsTrek-Segafredo38:05
97.Nelson OliveiraMovistar Team38:25
98.Jens KeukeleireLotto Soudal39:12
99.Anthony RouxGroupama-FDJ39:25
100.Ben KingDimension Data39:41
101.Damiano CarusoBahrain-Merida39:45
102.Stefan KungGroupama-FDJ39:46
103.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie40:12
104.Luke DurbridgeMitchelton-Scott41:23
105.Jasper de BuystLotto Soudal41:29
106.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale42:01
107.Oliver NaesenAG2R La Mondiale42:06
108.Hugo HouleAstana Pro Team42:08
109.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits42:10
110.Dylan van BaarleTeam Ineos42:41
111.Paul OurselinTeam Total Direct Energie42:56
112.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team43:22
113.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie44:17
114.Mike TeunissenJumbo-Visma44:25
115.Tony GallopinAG2R La Mondiale44:46
116.Reinardt Janse van RensburgDimension Data45:17
117.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida45:30
118.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step45:46
119.José GoncalvesKatusha-Alpecin45:49
120.Daniel OssBora-hansgrohe46:05
121.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic46:20
122.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic48:06
123.Michael ScharCCC Team48:47
124.Łukasz WiśniowskiCCC Team49:03
125.Lars Ytting BakDimension Data49:05
126.Imanol ErvitiMovistar Team49:21
127.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates50:06
128.Sven Erik BystromUAE Team Emirates50:20
129.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic50:24
130.Marcus BurghardtBora-hansgrohe50:49
131.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step51:05
132.Maxime MonfortLotto Soudal51:15
133.Rick ZabelKatusha-Alpecin51:43
134.Koen de KortTrek-Segafredo51:49
135.Caleb EwanLotto Soudal52:22
136.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie52:27
137.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
138.Luke RoweTeam Ineos52:31
139.William BonnetGroupama-FDJ52:41
140.Alexis GougeardAG2R La Mondiale53:27
141.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits53:30
142.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates53:54
143.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits54:29
144.Alex DowsettKatusha-Alpecin54:35
145.André GreipelTeam Arkéa Samsic54:44
146.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie54:45
147.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team54:52
148.Giacomo NizzoloDimension Data55:22
149.Roger KlugeLotto Soudal55:27
150.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team55:29
151.Marco HallerKatusha-Alpecin55:41
152.Alexander KristoffUAE Team Emirates56:06
153.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott56:16
154.Michael HepburnMitchelton-Scott56:32
155.Sebastian LangeveldEF Education First57:01
156.Cees BolTeam Sunweb57:27
157.Carlos VeronaMovistar Team57:50
158.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma58:01
159.Dylan GroenewegenJumbo-Visma58:36
160.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits58:39
161.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step58:51
162.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe58:58
163.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ59:18
164.Tom ScullyEF Education First
165.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step59:36
166.Steve CummingsDimension Data59:39
167.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team1:00:09
168.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step1:00:21
169.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie1:00:26
170.Magnus CortAstana Pro Team1:00:38
171.Tony MartinJumbo-Visma1:01:51
172.Chad HagaTeam Sunweb1:02:02
173.Jens DebusschereKatusha-Alpecin1:02:09
174.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team1:09:01

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Peter SaganBora-hansgrohe177
2.Sonny ColbrelliBahrain-Merida121
3.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step117
4.Michael MatthewsTeam Sunweb116
5.Caleb EwanLotto Soudal76
6.Matteo TrentinMitchelton-Scott75
7.Greg van AvermaetCCC Team70
8.Dylan GroenewegenJumbo-Visma66
9.Mike TeunissenJumbo-Visma64
10.Jasper StuyvenTrek-Segafredo63
11.Giacomo NizzoloDimension Data52
12.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team49
13.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step47
14.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team40
15.Alexander KristoffUAE Team Emirates40
16.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team38
17.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits35
18.Wout van AertJumbo-Visma34
19.Tim WellensLotto Soudal34
20.Dylan TeunsBahrain-Merida30
Klasyfikacja górskapunkty
1.Tim WellensLotto Soudal43
2.Giulio CicconeTrek-Segafredo30
3.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team27
4.Dylan TeunsBahrain-Merida13
5.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits13
6.Toms SkujinsTrek-Segafredo9
7.Thomas de GendtLotto Soudal8
8.Geraint ThomasTeam Ineos4
9.Simon ClarkeEF Education First4
10.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team3
11.Greg van AvermaetCCC Team2
12.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits2
13.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step2
14.Thibaut PinotGroupama-FDJ2
15.Julien BernardTrek-Segafredo2
16.Wilco KeldermanTeam Sunweb1
17.Michael ScharCCC Team1
18.Nairo QuintanaMovistar Team1
19.Lennard KamnaTeam Sunweb1
20.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin1
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Giulio CicconeTrek-Segafredo29:17:39
2.Egan BernalTeam Ineos00:53
3.Enric MasDeceuninck-Quick Step01:23
4.David GauduGroupama-FDJ01:52
5.Wout van AertJumbo-Visma14:49
6.Nils PolittKatusha-Alpecin16:40
7.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe16:53
8.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe18:12
9.Laurens de PlusJumbo-Visma18:18
10.Tiesj BenootLotto Soudal19:41
11.Gianni MosconTeam Ineos23:51
12.Matej MohoricBahrain-Merida28:39
13.Lennard KamnaTeam Sunweb31:07
14.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin32:28
15.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb35:51
16.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic36:30
17.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale42:01
18.Paul OurselinTeam Total Direct Energie42:56
19.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team43:22
20.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie44:17
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Trek-Segafredo88:27:39
2.Movistar Team01:39
3.Groupama-FDJ02:04
4.EF Education First04:26
5.Jumbo-Visma08:31
6.Team Ineos08:34
7.Bahrain-Merida10:20
8.UAE Team Emirates11:03
9.Astana Pro Team11:40
10.AG2R La Mondiale13:28
11.Bora-hansgrohe13:42
12.Mitchelton-Scott17:31
13.Wanty-Gobert Cycling Team23:56
14.Deceuninck-Quick Step24:46
15.Dimension Data33:37
16.CCC Team36:43
17.Team Sunweb39:09
18.Cofidis, Solutions Crédits46:58
19.Lotto Soudal56:23
20.Team Arkéa Samsic57:25
21.Team Total Direct Energie1:02:20
22.Katusha-Alpecin1:10:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: