Torowe Mistrzostwa Europy 2022. Urszula Łoś srebrna w keirinie

Urszula Łoś

Urszula Łoś wywalczyła srebrny medal w keirinie podczas Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym.

Polka w finale sprinterskiej konkurencji uległa tylko Niemce Lei Sophie Friedrich. Podium dopełniła Ukrainka Olena Starikova.

Ósme miejsce wywalczyła Marlena Karwacka.

Dla Łoś to drugi krążek tegorocznych mistrzostw: wcześniej zdobyła brąz w sprincie drużynowym.

Szóstego, ostatniego dnia Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym rywalizacja toczyła się w keirinie oraz w madisonie.

Reprezentacja Polski w kolarstwie torowym na koncie ma póki co cztery medale: trzy brązowe i jeden srebrny. Brązowe wywalczyły Nikola Wielowska w scratchu, Daria Pikulik w omnium oraz Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym.

Siostry Pikulik piąte w madisonie

Daria i Wiktoria Pikulik zajęły piąte miejsce w madisonie. Polki zgromadziły 29 punktów, punktując na 11 z 15 lotnych finiszy.

Złoty medal, z dorobkiem 41 punktów, zdobyły Włoszki: Silvia Zanardi i Rachele Barbieri. Duet o zaledwie punkt pokonał Francuzki: Clarę Copponi i Marion Borras i o 3 punkty Dunki, Amalie Dideriksen i Julie Leth.

Zmagania ukończyło 12 zespołów.

Rafał Sarnecki piąty w keirinie

Rafał Sarnecki wywalczył piąte miejsce w keirinie.

Złoty medal zdobył Francuz Sebastien Vigier, który w finale na kresce zameldował się przed Niemcem Maximilianem Dörnbachem i swoim rodakiem Melvinem Landerneau.

Patryk Rajkowski został sklasyfikowany na 13. miejscu.

Niemcy złoci w madisonie

Niemcy Theo Reinhardt i Roger Kluge zdominowali madison i przed własną publicznością zdobyli złote medale mistrzostw Europy.

Duet uzbierał 101 punktów i o 10 oczek pokonał Francuzów Thomasa Boudata i Donovana Grondina. Podium dopełnili Belgowie Robbe Ghys i Fabio van den Bossche, którym udało się zgromadzić 58 punktów.

Zawody złożone z 250 okrążeń (50 kilometrów) zwycięzcy pokonali ze średnią prędkością 57,66 km/h.

Polska obsada – Bartosz Rudyk i Wojciech Pszczolarski – zajęli ostatnie, dziewiąte miejsce. Duet był tłem wyścigu i do mety dojechał z dorobkiem -40 punktów, czyli ze stratą dwóch okrążeń.