Rui Costa (Intermarche-Circus-Wanty) wygrał w Lekunberri piętnasty etap Vuelta a Espana.
Portugalczyk na drogach Nawarry okazał się lepszy od współtowarzyszy ucieczki – Santiago Buitrago (Bahrain Victorious) i Lennarda Kämny (Bora-hansgrohe).
Liderem wyścigu po dwóch tygodniach rywalizacji pozostaje Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma).
Kończący drugi tydzień zmagań, pagórkowaty etap Vuelta a Espana prowadził drogami Nawarry, na dystansie 158 kilometrów. W połowie drogi wyznaczona była górska premia na Puerto de Lizarraga (78 km przed metą; 19,3 km; 2,6%; kat. 3), a pod koniec znajdowała się podwójna wspinaczka na Puerto de Zuarrarrate (38 i 8,5 km przed metą; 7,3 km; 4,8%, kat. 2).
Było słonecznie, z temperaturą sięgającą 27°C.
Dużo działo się na trasie piętnastego etapu od samego startu. Pelton jechał bardzo aktywnie, napędzany licznymi atakami, które jednak jeden po drugim były kasowane. Średnia prędkość po pierwszych 30 kilometrach wynosiła przeszło 50km/h, więc nic dziwnego, że żaden z harcowników nie mógł utrzymać prowadzenia i szybko wracał do grupy zasadniczej.
Na czele wielokrotnie migała koszulka w grochy Remco Evenepoela (Soudal-Quick Step), którego wczorajszy triumf ewidentnie zmotywował do agresywniejszej jazdy. Belg kilkukrotnie atakował, aż w końcu, po przeszło 60 kilometrach od startu, udało mu się odjechać razem z dwudziestoma innymi zawodnikami. W szerokiej w składzie grupie doszło jeszcze do różnych przetasowań po których na czele uformowała się 15-osobowa czołówka.
Poza liderem klasyfikacji górskiej Vulety w odjeździe obecni byli Santiago Buitrago (Bahrain Victorious), Kenny Elissonde (Lidl-Trek), Rudy Molard (Groupama-FDJ), Lennard Kämna, Nico Denz (Bora-hansgrohe), Jimmy Janssens (Alpecin-Deceuninck), Andreas Kron (Lotto Dstny), Jonathan Caicedo (EF Education-EasyPost), Geoffrey Bouchard, Andrea Vendrame (AG2R Citroën), Rui Costa (Intermarche-Circus-Wanty), Augusto Rubio (Movistar Team), Chris Hamilton (Team dsm-firmenich) i Cristian Rodríguez (Arkea Samsic). Peleton odpuścił ich na blisko 3 minuty, tempo jazdy nieco spadło i na trasie w końcu zrobiło się nieco spokojniej.
Zarówno na Puerto de Lizarraga, jak i pokonywanym po raz pierwszy Puerto de Zuarrarrate komplet punków do klasyfikacji wspinaczy zgarnął Evenepoel, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji, która wyraźnie stała się jego nowym celem w tegorocznym wyścigu po szosach Hiszpanii.
W trakcie pierwszego podjazdu pod wspomniane Zuarrarrate czołówka zaczęła się dzielić. Jedni przyspieszali, inni odpadali, nie będąc w stanie utrzymać narzuconego tempa. Nie wszystkim również uśmiechało się jechać aż do samej mety w grupie z mistrzem Belgii, który stanowił najmocniejsze ogniwo tej grupy.
Na 20 kilometrów przed metą, u podnóża ostatniego z podjazdów, w czołówce obecnych było 10 zawodników, których przewaga nad peletonem wynosiła 3 i pół minuty. Pomiędzy dwiema głównymi grupami z różnymi stratami kręcili nadal zawodnicy, którzy wcześniej stanowili część ucieczki dnia.
Tuż przed lotną premią w Irurtzun z czołówki odskoczył Jimmy Janssens, chcąc zabezpieczyć tym samym interes swojego drużynowego kolegi Kadena Grovesa, lidera klasyfikacji punktowej. Gdyby czekający na kresce komplet punktów trafił do Evenepoela, Belg przejąłby prowadzenie również w tym zestawieniu.
Po premii do Janssensa dołączyli Buitrago i Costa, którym udało się nadrobić kilkanaście sekund nad grupą Belga. 6 kilometrów przed szczytem z trójki odpadł zawodnik Alpecinu, a tuż przed szczytem Puerto de Zuarrarrate do prowadzących przeskoczył Kämna, za którym Evenepoel nie był w stanie już podążyć. Jego strata wynosiła blisko 30 sekund.
Ostatnie kilometry etapu prowadziły po długim i krętym zjeździe, na którym Buitrago, Costa i Kämna starali się nie stracić cennych sekund przewagi. Na 3 kilometry przed kreską, na jednym z łuków, zawodnika Bory za mocno wyniosło, a upadek, choć niegroźny, kosztował sporo czasu.
Kämna co prawda zdołał jeszcze dołączyć do Costy i Buitrago, ale na finiszu zabrakło mu sił i musiał uznać wyższość Portugalczyka z belgijskiej grupy. Tuż za nimi kreskę przeciął Evenepoel.
Wyniki 15. etapu Vuelta a Espana 2023 (2.UWT), Pampeluna – Lekunberri (158,3 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 3:30:56 |
2. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
3. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
4. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 0:02 |
5. | Andreas Kron | Lotto Dstny | |
6. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
7. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | |
8. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
9. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 0:36 |
10. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 1:07 |
11. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 2:52 |
12. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | |
13. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
14. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | |
15. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | |
16. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | |
17. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | |
18. | Remy Rochas | Cofidis | |
19. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
20. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
21. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | |
22. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
23. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
24. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
25. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
26. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
27. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
28. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
29. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | |
30. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
31. | Paul Ourselin | TotalEnergies | |
32. | Enric Mas | Movistar Team | |
33. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
34. | Steff Cras | TotalEnergies | |
35. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
36. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
37. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
38. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
39. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
40. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
41. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
42. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
43. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
44. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | |
45. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
46. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 3:02 |
47. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | 3:08 |
48. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
49. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 3:19 |
50. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 3:32 |
51. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 3:39 |
52. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | |
53. | Ander Okamika | Burgos-BH | 4:40 |
54. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
55. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
56. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | 7:20 |
57. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
58. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
59. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | |
60. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
61. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
62. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
63. | Fabien Doubey | TotalEnergies | |
64. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | |
65. | Oier Lazkano | Movistar Team | |
66. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
67. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
68. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
69. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | |
70. | James Knox | Soudal-Quick Step | |
71. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | |
72. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
73. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 7:54 |
74. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 9:12 |
75. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
76. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
77. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
78. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
79. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 10:20 |
80. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 10:22 |
81. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 10:36 |
82. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | |
83. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | |
84. | Edward Theuns | Lidl-Trek | |
85. | Jesus Herrada | Cofidis | |
86. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
87. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
88. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | |
89. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
90. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
91. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | |
92. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
93. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
94. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | |
95. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 11:43 |
96. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
97. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | |
98. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | |
99. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
100. | Attila Valter | Jumbo-Visma | |
101. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | |
102. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | |
103. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | |
104. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | |
105. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
106. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
107. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
108. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
109. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 11:47 |
110. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
111. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 13:14 |
112. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
113. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
114. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
115. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | |
116. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
117. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | 13:17 |
118. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 13:36 |
119. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | 14:29 |
120. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
121. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
122. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
123. | Milan Menten | Lotto Dstny | |
124. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
125. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
126. | François Bidard | Cofidis | |
127. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 14:52 |
128. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 15:43 |
129. | Andre Carvalho | Cofidis | 17:16 |
130. | Davide Cimolai | Cofidis | |
131. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
132. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
133. | Clement Davy | Groupama-FDJ | |
134. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
135. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | |
136. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
137. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | |
138. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
139. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
140. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 17:30 |
141. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
142. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
143. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | |
144. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
145. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
146. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 20:21 |
147. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | |
148. | Jose Herrada | Cofidis | |
149. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
150. | Thomas Bonnet | TotalEnergies | |
151. | Cyril Barthe | Burgos-BH | |
152. | Welay Hagos Berhe | Team Jayco AlUla | 20:24 |
153. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | |
154. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | 21:22 |
DNF | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 54:38:42 |
2. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 1:37 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 1:44 |
4. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 2:37 |
5. | Enric Mas | Movistar Team | 3:06 |
6. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 3:10 |
7. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 4:12 |
8. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 5:02 |
9. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 5:30 |
10. | João Almeida | UAE Team Emirates | 8:39 |
11. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 9:25 |
12. | Steff Cras | TotalEnergies | 9:39 |
13. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 10:13 |
14. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | 14:41 |
15. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 16:22 |
16. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 23:25 |
17. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 31:33 |
18. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 31:47 |
19. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 36:24 |
20. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 38:04 |
21. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 40:28 |
22. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 44:00 |
23. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 52:19 |
24. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 54:00 |
25. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 54:04 |
26. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 58:53 |
27. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 1:01:45 |
28. | Remy Rochas | Cofidis | 1:02:27 |
29. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:02:34 |
30. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | 1:07:15 |
31. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 1:09:56 |
32. | Paul Ourselin | TotalEnergies | 1:12:24 |
33. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | 1:15:05 |
34. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 1:17:50 |
35. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 1:19:24 |
36. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:20:50 |
37. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:21:58 |
38. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | 1:22:21 |
39. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 1:22:52 |
40. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 1:25:25 |
41. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | 1:26:38 |
42. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:27:11 |
43. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 1:27:16 |
44. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 1:27:48 |
45. | Fabien Doubey | TotalEnergies | 1:27:59 |
46. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 1:30:29 |
47. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | 1:30:52 |
48. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:31:02 |
49. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | 1:34:15 |
50. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:34:37 |
51. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | 1:34:59 |
52. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | 1:35:30 |
53. | Ruben Fernandez | Cofidis | 1:38:01 |
54. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 1:38:11 |
55. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 1:38:46 |
56. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 1:39:27 |
57. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 1:41:56 |
58. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | 1:43:08 |
59. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 1:43:35 |
60. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 1:44:01 |
61. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 1:47:11 |
62. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 1:47:27 |
63. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 1:49:14 |
64. | James Knox | Soudal-Quick Step | 1:50:47 |
65. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 1:51:38 |
66. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 1:53:51 |
67. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 1:54:05 |
68. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 1:55:12 |
69. | Jesus Herrada | Cofidis | 1:56:05 |
70. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | 1:56:10 |
71. | Oier Lazkano | Movistar Team | 1:57:07 |
72. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 1:58:08 |
73. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:59:27 |
74. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | 2:00:20 |
75. | Ander Okamika | Burgos-BH | 2:02:12 |
76. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | 2:04:06 |
77. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 2:04:25 |
78. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:05:50 |
79. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 2:07:19 |
80. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 2:07:27 |
81. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 2:08:02 |
82. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 2:08:08 |
83. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | 2:08:38 |
84. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
85. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | 2:11:46 |
86. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 2:12:12 |
87. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | 2:12:31 |
88. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | 2:13:49 |
89. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | 2:14:46 |
90. | Julien Bernard | Lidl-Trek | 2:14:47 |
91. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 2:15:07 |
92. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 2:16:05 |
93. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 2:18:24 |
94. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 2:18:36 |
95. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 2:18:42 |
96. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 2:19:30 |
97. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | 2:21:00 |
98. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | 2:23:53 |
99. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 2:24:22 |
100. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | 2:24:37 |
101. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 2:27:23 |
102. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 2:27:28 |
103. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 2:28:25 |
104. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 2:28:35 |
105. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | 2:29:23 |
106. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | 2:29:33 |
107. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 2:30:01 |
108. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 2:31:44 |
109. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 2:33:06 |
110. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | 2:35:29 |
111. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 2:35:57 |
112. | Jetse Bol | Burgos-BH | 2:37:12 |
113. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | 2:39:39 |
114. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 2:39:45 |
115. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | 2:40:32 |
116. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 2:40:57 |
117. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 2:41:35 |
118. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 2:41:36 |
119. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 2:41:43 |
120. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 2:44:02 |
121. | Edward Theuns | Lidl-Trek | 2:44:21 |
122. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | 2:46:01 |
123. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 2:46:42 |
124. | Cyril Barthe | Burgos-BH | 2:46:44 |
125. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 2:46:51 |
126. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 2:47:15 |
127. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | 2:47:43 |
128. | Welay Hagos Berhe | Team Jayco AlUla | 2:47:52 |
129. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 2:48:41 |
130. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 2:49:05 |
131. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | 2:49:39 |
132. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 2:50:20 |
133. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 2:52:42 |
134. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 2:53:11 |
135. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | 2:54:27 |
136. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 2:55:16 |
137. | François Bidard | Cofidis | 2:56:21 |
138. | Jose Herrada | Cofidis | 2:56:53 |
139. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 2:56:56 |
140. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 2:57:41 |
141. | Andre Carvalho | Cofidis | 2:59:24 |
142. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | 2:59:58 |
143. | Milan Menten | Lotto Dstny | 3:00:28 |
144. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 3:01:16 |
145. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | 3:01:35 |
146. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 3:01:44 |
147. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 3:02:52 |
148. | Thomas Bonnet | TotalEnergies | 3:03:25 |
149. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 3:06:35 |
150. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | 3:07:13 |
151. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | 3:08:40 |
152. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 3:09:21 |
153. | Davide Cimolai | Cofidis | 3:10:01 |
154. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 3:12:15 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…