Pello Bilbao (Bahrain Victorious) wygrał po ucieczce dziesiąty etap wyścigu Tour de France.
Hiszpan na finiszu w Issoire wyprzedził Niemca Georga Zimmermanna (Intermarche-Circus-Wanty) i Australijczyka Bena O’Connora (AG2R-Citroën).
Atakujący od początku etapu Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zameldował się na 8. pozycji. Rafał Majka (UAE Team Emirates) przyjechał w peletonie, plasując się na 35. miejscu.
W żółtej koszulce lidera pozostaje Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).
Upalny, pagórkowaty etap po Owernii (167 km) na początek serwował Col de la Moréno (kat. 3; 7 km; 4,8 km; 4,7%) i Col de Guéry (kat. 3; 27 km; 7,8 km; 5%), następnie czekały lotna premia w Le Mont-Dore (60 km) i wspinaczka Col de la Croix Saint-Robert (kat. 2; 67 km; 6 km; 6,3%). W połowie trasy znajdowała się Côte de Saint-Victor-la-Rivière (kat. 3; 83 km przed metą; 3 km; 5,9%), a ostatnią górską premią była Côte de la Chapelle-Marcousse (kat. 3; 29 km przed metą; 6,5 km; 5,6%).
Od początku działo się bardzo wiele, na pierwszej górskiej premii zaczęło odjeżdżać siedmiu zawodników, z Michałem Kwiatkowskim w składzie. Poszła kontra, w której znaleźli się nie kto inni jak Jonas Vingegaard i Sepp Kuss, Tadej Pogacar, z towarzyszącymi Słoweńcowi Rafałem Majką i Adamem Yates, Simon Yates (Jayco AlUla), Pello Bilbao (Bahrian Victorious), w sumie 22 zawodników. Grupa w pewnym momencie miała już 50 sekund nad peletonem, w którym pościg uruchomili kolarze Ineos Grenadiers.
W czołówce nie było spokoju, odjechało z niej 13 zawodników, ponownie z Kwiatkowskim, lecz po przeskokach przed drugim podjazdem, praktycznie zostali wchłonięci. Kwiatkowski i Krists Neilands (Israel-Premier Tech) nie poddali się, powstała kolejna mocna grupka, jednak z tyłu wciąż kotłowało się jak w kotle, dlatego i z tej akcji nie wyszło nic.
Niezmordowany Neilands odskoczył po raz enty. Do Łotysza dołączył Wout Poels (Bahrain Victorious). Dwójka na premii górskiej zameldowała się kilka sekund przed mocno zredukowanym peletonem. Brakowało tu dwóch kolarzy z pierwszej dziesiątki wyścigu, Davida Gaudu (Groupama-FDJ) i Romaina Bardeta (Team dsm-firmenich), jadących ze stratą niemal 2 minut.
Po zjeździe na czele znajdowało się dwóch zawodników: Julian Alaphilippe (Soudal-Quick Step) i Matej Mohoric (Bahrain Victorious), także nie na długo. W końcu, po 41 kilometrach, poszła ucieczka dnia w składzie Kasper Asgreen (Soudal-Quick Step), Georg Zimmermann (Intermarche-Circus-Wanty), Nick Schultz (Israel-Premier Tech), Esteban Chaves (EF Education-EasyPost), Pello Bilbao (Bahrain Victorious), Warren Barguil (Arkea-Samsic) i Mattias Skjelmose (Lidl-Trek).
Peleton odpuścił, za wyjątkiem grupy w składzie Kwiatkowski, Neilands, Alaphilippe, Ben O’Connor (AG2R-Citroën), Harold Tejada (Astana), Antonio Pedrero (Movistar) i Anthony Perez (Cofidis). Druga grupa na lotnej premii w Le Mont-Dore (60 km) zameldowała się ze stratą 25 sekund, a po Col de la Croix Saint-Robert (67 km) różnica wzrosła do 47 sekund. Zjazd pomógł grupie „Kwiato”. Dołączyła do czołówki 86 kilometrów przed metą. Peleton tracił w tym momencie niemal 3 minuty.
Wykorzystując podjazd Côte de Saint-Victor-la-Rivière (kat. 3; 83 km przed metą) zaatakował Chaves. Kolumbijczyk na premii górskiej miał 35 sekund przewagi, jednak szybko spuścił z tonu. Czternastka zaczęła współpracować, za to pogoń w peletonie rozpoczął zespół Alpecin-Deceuninck. Ostatnie 50 kilometrów ucieczka rozpoczęła z przewagą 2:30.
Kolarze znajdowali się na długim zjeździe, za którym czekała ostatnia górska premia Côte de la Chapelle-Marcousse (29 km przed metą). Od peletonu oderwali się Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) i Wout van Aert (Jumbo-Visma), ale za wiele przed podjazdem nie odrobili.
Tu w czołówce tempo podkręcił Schultz, z przodu pozostała po tym dziewiątka, wśród odpadających byli Kwiatkowski i Skjelmose. Australijczyk przygotował warunki pod atak Neilandsa. Łotysz ruszył z kopyta, meldując się na górskiej premii 40 sekund przed piątką: Bilbao, Chvaes, O’Connor, Pedrero, Zimmermann. Kwiatkowski i Skjelmose jechali o minutę z tyłu, dościgając następnie Barguila i Alaphilippe’a na króciutkiej poprawce (2 km; 3,7%).
Grupa pościgowa zaczęła na zjeździe zbliżać się do Neilandsa. Ten na ostatnie 10 kilometrów wjechał 14 sekund przed piątką i 32 sekundy przed grupą Kwiatkowskiego. Przed kolarzami pozostał płaski dojazd do mety.
Kiwający się ze zmęczenia zawodnik Israel-Premier Tech walczył jak lew o życiowy wynik, ale 3 kilometry przed metą został złapany. Przyspieszył O’Connor, następnie 1000 metrów przed kreską Zimmermann, zabierając ze sobą Bilbao. Australijczyk przed finiszem zdołał dołączyć do dwójki, ale ostatnie słowo należało do Baska.
Wyniki 10. etapu Tour de France 2023 (2.UWT): Vulcania – Issoire (167,2 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 3:52:34 |
2. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
3. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
4. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
5. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
6. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 0:03 |
7. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 0:27 |
8. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
9. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 0:30 |
10. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 0:32 |
11. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 2:53 |
12. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
14. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
15. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
16. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
17. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
18. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
19. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
20. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
21. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
22. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
23. | Anthony Perez | Cofidis | |
24. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
25. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
26. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
27. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
28. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
29. | Ion Izagirre | Cofidis | |
30. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
31. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
32. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
33. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
34. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
35. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
36. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
37. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
38. | Guillaume Martin | Cofidis | |
39. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
40. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
41. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
42. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
43. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
44. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
45. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
46. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
47. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
48. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
49. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
50. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
51. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
52. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
53. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
54. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
55. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
56. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
57. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
58. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 3:17 |
59. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
60. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 6:33 |
61. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
62. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 8:03 |
63. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 8:05 |
64. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
65. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
66. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
67. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
68. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
69. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
70. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
71. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 9:23 |
72. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
73. | Simon Geschke | Cofidis | |
74. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
75. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
76. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
77. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 10:56 |
78. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
79. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
80. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
81. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
82. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
83. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
84. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
85. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
86. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
87. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
88. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
89. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | |
90. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
91. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
92. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
93. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
95. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
96. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 12:55 |
97. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
98. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
99. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 13:02 |
100. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
101. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | |
102. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
103. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | |
104. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
105. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
106. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
107. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
108. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
109. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
110. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 13:08 |
111. | Bryan Coquard | Cofidis | |
112. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
113. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 19:04 |
114. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 19:42 |
115. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 20:18 |
116. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
117. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
118. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
119. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
120. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
121. | Victor Lafay | Cofidis | |
122. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
123. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
124. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
125. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | |
126. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
127. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
128. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
129. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
130. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
131. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
132. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 20:27 |
133. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 20:38 |
134. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 23:33 |
135. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
136. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
137. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
138. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 23:38 |
139. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
140. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
141. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
142. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
143. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
144. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
145. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
146. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 25:03 |
147. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
148. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | |
149. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
150. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 25:09 |
151. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 25:32 |
152. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
153. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
154. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
155. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
156. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
157. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
158. | Axel Zingle | Cofidis | |
159. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
160. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
161. | Alexis Renard | Cofidis | |
162. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
163. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
164. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 34:09 |
165. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
166. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
167. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | |
168. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
169. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 42:33:13 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:17 |
3. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 2:40 |
4. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 4:22 |
5. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 4:34 |
6. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 4:39 |
7. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 4:44 |
8. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 5:26 |
9. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 6:01 |
10. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 6:45 |
11. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 6:58 |
12. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 8:50 |
13. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 9:09 |
14. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
15. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 9:36 |
16. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 9:46 |
17. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 11:07 |
18. | Guillaume Martin | Cofidis | 11:12 |
19. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 16:05 |
20. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 18:56 |
21. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 19:24 |
22. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 20:42 |
23. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 23:36 |
24. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 26:08 |
25. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 26:50 |
26. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 27:30 |
27. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 29:48 |
28. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 31:27 |
29. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 31:40 |
30. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 34:56 |
31. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 35:38 |
32. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 38:08 |
33. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 38:09 |
34. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 40:16 |
35. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 40:22 |
36. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 41:30 |
37. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 43:41 |
38. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 44:23 |
39. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 48:21 |
40. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 49:42 |
41. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 50:03 |
42. | Ion Izagirre | Cofidis | 55:11 |
43. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 56:03 |
44. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 57:07 |
45. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 58:15 |
46. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 1:01:35 |
47. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 1:01:47 |
48. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:02:12 |
49. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 1:02:44 |
50. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 1:04:31 |
51. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 1:05:27 |
52. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 1:05:41 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 1:06:21 |
54. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 1:06:26 |
55. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:07:22 |
56. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 1:08:57 |
57. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 1:09:23 |
58. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 1:10:30 |
59. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 1:10:40 |
60. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | 1:13:05 |
61. | Alex Aranburu | Movistar Team | 1:13:40 |
62. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 1:14:56 |
63. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 1:15:34 |
64. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 1:15:39 |
65. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:16:39 |
66. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 1:16:47 |
67. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 1:16:56 |
68. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 1:17:06 |
69. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 1:18:31 |
70. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 1:18:42 |
71. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 1:20:18 |
72. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 1:20:56 |
73. | Simon Geschke | Cofidis | 1:21:06 |
74. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 1:21:40 |
75. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 1:23:12 |
76. | Anthony Perez | Cofidis | 1:24:51 |
77. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 1:25:40 |
78. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 1:26:34 |
79. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 1:26:39 |
80. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 1:30:17 |
81. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 1:30:25 |
82. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 1:32:14 |
83. | Pierre Latour | TotalEnergies | 1:32:17 |
84. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 1:32:18 |
85. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 1:35:34 |
86. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 1:35:40 |
87. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 1:35:49 |
88. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | 1:36:51 |
89. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:36:57 |
90. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 1:38:09 |
91. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:38:54 |
92. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 1:39:07 |
93. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
94. | Victor Lafay | Cofidis | 1:40:46 |
95. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 1:40:54 |
96. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 1:41:39 |
97. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 1:41:46 |
98. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 1:42:19 |
99. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 1:43:12 |
100. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 1:44:05 |
101. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 1:44:37 |
102. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 1:45:52 |
103. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 1:45:53 |
104. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 1:45:54 |
105. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 1:47:23 |
106. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 1:48:58 |
107. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 1:49:54 |
108. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 1:50:19 |
109. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 1:50:48 |
110. | Daniel Oss | TotalEnergies | 1:50:53 |
111. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 1:52:58 |
112. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 1:53:03 |
113. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:53:04 |
114. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 1:53:15 |
115. | Bryan Coquard | Cofidis | 1:53:29 |
116. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 1:54:55 |
117. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 1:56:58 |
118. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 1:57:32 |
119. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 1:58:42 |
120. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 1:58:48 |
121. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:58:57 |
122. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 2:00:25 |
123. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 2:01:16 |
124. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 2:01:19 |
125. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 2:03:17 |
126. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 2:03:41 |
127. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
128. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 2:05:18 |
129. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:06:19 |
130. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 2:06:53 |
131. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 2:06:56 |
132. | Peter Sagan | TotalEnergies | 2:07:00 |
133. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | 2:09:45 |
134. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 2:10:09 |
135. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 2:10:18 |
136. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 2:10:49 |
137. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 2:11:12 |
138. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 2:11:37 |
139. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 2:12:13 |
140. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | 2:12:36 |
141. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 2:14:07 |
142. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 2:15:26 |
143. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 2:16:18 |
144. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 2:18:24 |
145. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 2:19:14 |
146. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 2:21:03 |
147. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 2:21:34 |
148. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 2:21:35 |
149. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 2:21:36 |
150. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 2:22:20 |
151. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 2:22:28 |
152. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 2:23:36 |
153. | Alexis Renard | Cofidis | 2:24:05 |
154. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 2:24:16 |
155. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 2:24:43 |
156. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 2:25:39 |
157. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 2:26:21 |
158. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 2:28:22 |
159. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 2:28:25 |
160. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | 2:28:59 |
161. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 2:29:54 |
162. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 2:32:04 |
163. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 2:34:51 |
164. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | 2:35:43 |
165. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 2:39:10 |
166. | Axel Zingle | Cofidis | 2:39:47 |
167. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 2:45:25 |
168. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 2:47:41 |
169. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 2:48:26 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 260 |
2. | Bryan Coquard | Cofidis | 149 |
3. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 143 |
4. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 112 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 85 |
6. | Victor Lafay | Cofidis | 80 |
7. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 80 |
8. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 77 |
9. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 73 |
10. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 70 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 46 |
2. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 28 |
3. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 26 |
4. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 22 |
5. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 20 |
6. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 19 |
7. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 19 |
8. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 19 |
9. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 18 |
10. | Pierre Latour | TotalEnergies | 16 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 42:33:30 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 4:05 |
3. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 5:09 |
4. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 9:29 |
5. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 26:33 |
6. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 39:59 |
7. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 49:25 |
8. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 56:50 |
9. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 1:05:24 |
10. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 1:16:39 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain Victorious | 127:54:45 | |
2. | Ineos Grenadiers | 01:11 | |
3. | Jumbo-Visma | 05:00 | |
4. | AG2R Citroën Team | 13:51 | |
5. | UAE Team Emirates | 16:12 | |
6. | Groupama-FDJ | 19:05 | |
7. | Bora-hansgrohe | 37:23 | |
8. | Movistar Team | 42:54 | |
9. | Lidl-Trek | 1:13:49 | |
10. | Team Jayco AlUla | 1:23:04 | |
11. | Cofidis | 1:32:03 | |
12. | Team dsm-firmenich | 1:33:40 | |
13. | Israel-Premier Tech | 1:34:34 | |
14. | Astana Qazaqstan Team | 1:35:25 | |
15. | TotalEnergies | 1:46:43 | |
16. | Intermarche-Circus-Wanty | 1:46:52 | |
17. | EF Education-EasyPost | 2:08:00 | |
18. | Uno-X Pro Cycling Team | 2:17:39 | |
19. | Team Arkea Samsic | 2:24:32 | |
20. | Lotto Dstny | 3:18:41 | |
21. | Soudal-Quick Step | 3:25:36 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 4:16:26 |
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Zobacz komentarze
Ostatni ciekawy etap na jakiś czas.
No... trzynasty też się mógł podobać :)