Hodeg wraca do ścigania | Majka i Maciejuk na Sycylii | Marta Lach o głośnym zdjęciu

Hodeg + Lach + Majka

Jak to było ze zdjęciem Wouta van Aerta, z Martą Lach na drugim planie. Co wydarzyło się 10 kwietnia i wyniki wyścigów.

Marta Lach “Flandrię” zapamięta dzięki flamandzkiej prasie: jedna z gazet opublikowała galerię z rekonesansu trasy Ronde van Vlaanderen i podpisała zdjęcie męczącego się na Koppenbergu Wouta van Aerta następującymi słowami: “z mozołem i uśmiechem wśród turystów na Koppenbergu”. Nie byłoby to dziwne, gdy nie to, że w tle widać dwie zawodniczki zawodowej grupy Ceratizit-WNT, w tym Martę Lach.

Wout van Aert i Marta Lach

Jak doszło do tej sytuacji?

Trasa była otwarta, każdy robi trening około godziny 10 czy 11. To normalne, że na trasie spotykają się ekipy. Zrobił się korek, bo pojawiło się na trasie kilku amatorów. Dodatkowo samochody się zatrzymywały i nie mogły wyjeżdżać, a to zatrzymywało innych. Udało się do pewnego momentu podjechać, później każdy próbował jak mógł

– wspominała Polka w rozmowie z “Rowery.org” przed “Flandrią”.

Wout był chyba jedynym zawodnikiem, który był w stanie wyjechać cały podjazd. Nagle pojawił się z tyłu i ja po prostu zaczęłam mu kibicować, wołałam “dawaj, dawaj”. Myślę, że był jedynym, który wyjechał, bo było dużo błota.

Informacje dnia

• Alvaro Jose Hodeg wraca do ściganie po z górą półtorarocznej przerwie. 26-letni Kolumbijczyk stanie do rozpoczynającego się we wtorek czteroetapowego wyścigu Giro di Sicilia. Hodeg pod koniec 2021 roku został potrącony przez samochód podczas treningu i od tego czasu dochodził do pełnego zdrowia.

Na Sycylii w składzie UAE Team Emirates zobaczymy również Rafała Majkę, a w składzie Bahrain Victorious pojawi się Filip Maciejuk.
  • Dylan van Baarle (Jumbo-Visma) nie zapamięta dobrze ostatniego Paryż-Roubaix. W rok od swojego triumfu na welodromie, tym razem „Piekło Północy” zakończył w szpitalu, z ranami twarzy, złamaną ręką i barkiem.

Peter Sagan (TotalEnergies) swój ostatni w karierze Roubaix przypłacił wstrząśnieniem mózgu. Słowak był zwycięzcą francuskiego monumentu w 2018 roku.
  • 21-letni Włoch Nicolo Buratti, drugi zawodnik tegorocznego młodzieżowego Gandawa-Wevelgem, we środę zadebiutuje w koszulce Bahrain Victorious na trasie Brabantse Pijl.

Wyniki wyścigów

Ronde de Mouscron (1.1)

Włoszka Martina Fidanza (Ceratizit-WNT) triumfowała w belgijskim wyścigu Ronde de Mouscron, ze startem i metą w Mouscron (120 km).

Drugie miejsce zajęła Anniina Ahtosalo (Uno-X), a podium uzupełniła Francuzka Valentine Fortin (Cofidis).

Karolina Karasiewicz (Torelli), Daria Pikulik (Human Powered Health) i Izabela Janusz (Team Grand Est – Komugi – La Fabrique) nie ukończyły wyścigu. Pikulik po kraksie została zabrana na badania do szpitala, ale ekipa poinformowała, że lekarze wypisali ją tego samego dnia.

Circuit des Ardennes (2.2)

Duńczyk Mathias Bregnhøj (Leopard TOGT) wygrał wyścig Circuit des Ardennes.

11. miejsce wywalczył Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski).

Trixxo Ster van Zuid-Limburg (2.1)

Duńczyk Patrick Boje Frydkjær zwyciężył w czteroetapowym wyścigu juniorów Trixxo Ster van Zuid-Limburg.

Najwyżej z reprezentantów Polski uplasował się Dawid Lewandowski, który ze stratą 1:23 znalazł się na 35. pozycji.