Stosz wygrywa w Chorwacji | Zlatana ma się dobrze | Van der Poel szuka formy

Mathieu van der Poel na konferencji prasowej

Patryk Stosz wygrał chorwacki wyścig Poreč Trophy. Ofiary Strade Bianche bez poważnych obrażeń. Van der Poel tonuje oczekiwania. Oto przegląd wydarzeń i wyników z 5 marca.

Mathieu van der Poel, po bezbarwnym występie w Strade Bianche, gdzie zajął 15. miejsce, nie obiecuje fajerwerków na trasie rozpoczynającego się w poniedziałek Tirreno-Adriatico.

Zawodnik Alpecin-Deceuninck myślami bardziej jest przy brukowych klasykach.

Dwa lata temu udało mi się zrobić tu niezłe widowisko. Myślę, że teraz pojadę bardziej wyrachowanie. Forma też była lepsza dwa lata temu. Teraz to dopiero drugi mój wyścig na szosie. Muszę jeszcze dojrzeć do najwyższej formy. Tirreno wykorzystam do przygotowania się do flandryjskich klasyków, które są moim głównym celem na wiosnę.

Informacje dnia

• Alberto Bettiol nie wystartuje w Tirreno-Adriatico. Zawodnik EF Education-EasyPost ciężko upadł na trasie Strade Bianche i choć wyszedł z tego bez poważnych obrażeń, to ma objawy wstrząśnienia mózgu.
  • Mniej szczęścia na szutrach Toskanii miał Carlos Rodriguez. Młody Hiszpan z Ineos Grenadiers w upadku złamał obojczyk i na kilka tygodni będzie wyłączony z programu startowego brytyjskiej formacji.
  • Właściciel konia, który pojawił się przed Demi Vollering na trasie Strade Bianche Donne, przeprosił za zaistniałą sytuację. Zwierzę, o imieniu Zlatana, swój rajd zakończyło groźnie wyglądającym upadkiem na zakręcie, ale ma się dobrze. – Kilka dni antybiotyków, dużo strachu, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Właściciel przeprasza za zaistniałą sytuację – poinformowała w mediach społecznościowych weterynarz Chiara Pascucci Pepi.

Wyniki wyścigów

Paryż-Nicea (2.UWT)

Belg Tim Merlier (Soudal-Quick Step), po finiszu z peletonu, wygrał w La Verrière pierwszy etap Paryż-Nicea.

Relacja i komplet wyników

Tim Merlier na kresce

©A.S.O. / Aurélien Vialatte

Grote Prijs Jean – Pierre Monseré (1.1)

Gerben Thijssen (Intermarche-Circus-Wanty) zwyciężył w belgijski wyścigu jednodniowym Grote Prijs Jean – Pierre Monseré, prowadzącym z Ichtegem do Roeselare (198,6 km).

Belg na finiszu z peletonu o włos wyprzedził Australijczyka Caleba Ewana (Lotto Dstny). Podium uzupełnił inny sprinter z Antypodów Sam Welsford (Team DSM).

Szymon Sajnok (Q36.5) przyjechał w peletonie, zajmując 19 miejsce. Marceli Bogusławski (Alpecin-Deceuninck) stracił 2:44 i został sklasyfikowany na 88. pozycji.

Trofeo Oro in Euro – Women’s Bike Race (1.1)

Włoszka Gaia Realini wygrała w toskańskim Cinquale wyścig Trofeo Oro in Euro – Women’s Bike Race.

Zawodniczka Trek-Segafredo, po 106 kilometrach jazdy, wyprzedziła koleżankę z zespołu Amandę Spratt oraz Martinę Alzini (Cofidis).

Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła 12. miejsce, a na 22. przyjechała Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness).

Poreč Trophy LADIES (1.2)

Zawodniczka z Uzbekstanu, Yanina Kuskova (Tashkent City Women Professional Cycling Team) wygrała wyścig Poreč Trophy kobiet.

Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper Wrocław), po walce na pagórkowatej trasie Poreč – Tar (116 km) została sklasyfikowana na 6. miejscu. W czołówce wyścigu, na 7. pozycji, przyjechała Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie) oraz na 10. Nikol Płosaj (MAT Atom Deweloper Wrocław).

Trofej Poreč – Poreč Trophy (1.2)

Patryk Stosz wygrał Trofej Poreč – Poreč Trophy, prowadzący na trasie Poreč – Tar (156 km).

Zawodnik Voster ATS Team na finiszu ograł Czecha Adama Toupalika (Elkov-Kasper) i Francuza Thibauda Gruela (Equipe continentale Groupama-FDJ).

Na 6. miejscu uplasował się Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech).

Grand Prix Criquielion (1.1)

W sobotę Sam Welsford (Team DSM) wygrał w belgijskiej miejscowości Lessines wyścig Grand Prix Criquelion.

Australijczyk po 201 kilometrach pokonał Belga Milana Mentena (Lotto Dstny) i Norwega Kristoffera Halvorsena (Uno-X).

Szymon Sajnok (Q36.5) na mecie był 42., Alan Banaszek (Human Powered Health) finiszował 51., a Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) dojechał na 111. miejscu.