Przełaje

Przełajowe Mistrzostwa Europy 2022. Lauren Molengraaf złotą juniorką

Holenderka Lauren Molengraaf została w belgijskim Namur mistrzynią Europy juniorek w kolarstwie przełajowym.

Srebrny medal wywalczyła Włoszka Valentina Corvi, a brąz Belgijka Xaydee van Sinaey.

Alicja Matula wywalczyła 21. miejsce, a Maja Józkowicz zajęła 38. pozycję. Wyścig ukończyły 44 zawodniczki.

Runda Przełajowych Mistrzostwa Europy, poza małymi modyfikacjami, pokrywała się z rundą znaną z corocznych Pucharów Świata, odbywających się w Namur. Trasa prowadziła terenami cytadeli, a zatem długimi odcinkami pod górę, a także fragmentem bruku, z którego nastąpił start do wyścigu. Juniorki pokonywały okrążenie startowe (2,6 km) oraz cztery pełne kółka (2,7 km każde).

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym 2022 – wyścig juniorek (CC), Namur:

Recent Posts

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54