Maciej Paterski wygrał etap In the footsteps of the Romans

Maciej Paterski wygrywa mistrzostwo Polski

Maciej Paterski (Voster ATS Team) zwyciężył na pierwszym etapie bułgarskiego wyścigu In the footsteps of the Romans (2.2).

Polak na mecie zameldował się razem z Francuzem Alexisem Guerinem (Team Vorarlberg), którego pokonał w dwójkowym sprincie. Trzecie miejsce na mecie zajął kolejny Polak i przedstawiciel Voster ATS Team, Patryk Stosz, który przyprowadził większą grupkę.

Pierwszy z dwóch etapów wyścigu In the footsteps of the Romans prowadził po rundzie w kształcie trójkąta, ze startem w miejscowości Razlog. 126-kilometrowa trasa nie była do końca płaska, a wyróżniał się na niej podjazd do znanej z narciarstwa alpejskiego wsi Bansko (3,5 km; 2,4%). Do pokonania było osiem takich pętli.

Paterski zaatakował szybko po starcie, bo już po dwudziestu kilometrach. Razem z Polakiem odłączył się Guerin. Duet wytrwał na czele aż do końca, a w sprincie lepszy był Paterski, który dzięki zwycięstwu został również pierwszym posiadaczem żółtej koszulki lidera In the footsteps of the Romans.

Dla Polaka jest to trzeci sukces w tym roku – w marcu łupem 35-latka padł GP Adria Mobil, a w sierpniu zwyciężył na etapie Tour of Szeklerland

W wyścigu, oprócz Voster ATS Team, udział bierze HRE Mazowsze Serce Polski. Oprócz Paterskiego i Stosza tę pierwszą ekipę reprezentują Damian Papierski, Szymon Rekita, Mateusz Grabis i Jakub Murias, zaś tę drugą – Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak.

Niedzielny etap prowadzi po rundach ze startem i metą w Banji. Stworzona z trzech pętli 143-kilometrowa trasa zawiera kilka pagórków, w tym podjazd do Banska z tej strony, która dziś służyła jako zjazd (4,5 km; 2,5%). Paterski na tym odcinku będzie walczył o sukces w In the footsteps of the Romans.