Lach najwaleczniejsza | Vingegaard pojedzie na Vueltę | Paterski na podium w Czechach

Marta Lach została najwaleczniejszą zawodniczką otwarcia Tour de France Femmes. Maciej Paterski wywalczył miejsce na podium w GP Czech Republic. Oto przegląd informacji z 23 lipca.

Wiadomości z Tour de France Femmes

Marta Lach została wybrana najwaleczniejszą zawodniczką pierwszego etapu Tour de France Femmes. Decyzję, zgodnie z regulaminem, podjęło jury wyścigu pod przewodnictwem dyrektorki wyścigu.

Nagroda najwaleczniejszej zawodniczki przyznawana jest na siedmiu z ośmiu etapów zawodniczce najbardziej zaangażowanej w swój wysiłek, demonstrującej najlepiej ducha sportowej walki.

Nasz plan zakładał atak w tym punkcie etapu. Byłam w to w pełni zaangażowana. Miałam nadzieję, że dołączą do mnie inne zawodniczki, ale żadna nie spróbowała. Celem było wytrzymanie na czele do ostatniego podjazdu, ale peleton złapał mnie po 15 kilometrach ucieczki. To trochę smutne, ale nie sądziłam, że mogę zostać wybrana najwaleczniejszą zawodniczką etapu, z tego się cieszę

– komentowała na mecie Polka.

Bardzo miło wychodzić na podium z drużynową koleżanką [Cédrine Kerbaol prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej – przyp. red.] Próbowałyśmy, nie czekałyśmy bezczynnie na finał. To wspaniałe uczucie, zwłaszcza, że z ostatniego Touru musiałam się wycofać. Pracowałam na to, żeby wrócić. Miło jest się tu ścigać, słyszeć ludzi, którzy znają moje imię i mi kibicują.

Wiadomości dnia

• Jonas Vingegaard wygrał Tour de France. Pełny raport i wyniki z ostatniego etapu
  • Lotte Kopecky wygrała pierwszy etap Tour de France Femmes. Pełny raport i wyniki
  • Vingegaard ma w planach występ na Vuelta a Espana. 26-letni Duńczyk zna ten wyścig z 2020 roku, gdy w swoim debiucie w Wielkim Tourze zajął 46. pozycję. W składzie Jumbo-Visma zobaczymy w Hiszpanii również zwycięzcę Giro d’Italia, Primoza Roglica.
  • Polski Związek Kolarski poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem torowej reprezentacji Polski średniego dystansu, Andrzejem Tołomanowem. Przyczyny nie zostały podane.

Zdjęcie dnia

Wyniki wyścigów

Ethias-Tour de Wallonie (2.Pro)

Arnaud de Lie (Lotto Dstny) zdobył drugi etap wyścigu Tour de Wallonie.

Belg po pokonaniu pagórkowatej trasy Saint-Ghislain – Walcourt (179,6 km) przeciął linię mety przed Thibau Nysem (Lidl-Trek) i Timo Kieliechem (Alpecin-Deceuninck).

De Lie wyszedł te na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i ma ten sam czas co Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers).

Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (1.2)

Adam Toupalik (Elkov-Kasper) wygrał GP Czech Republic, ostatni w tym sezonie wyścig cyklu Visegrad 4 Bicycle Race.

Czech pokonał o 7 sekund Macieja Paterskiego z Voster ATS Team i o 10 sekund Węgra Martona Dinę (ATT Investments).

Paterski wygrał tegoroczną punktację całego cyklu.