Inne

Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2022. Maja Tracka z kolejnym medalem

Maja Tracka wywalczyła w Tel Awiwie srebrny medal Mistrzostw Świata Kolarstwie Torowym w kategorii juniorskiej. Polka na podium stanęła w olimpijskiej konkurencji omnium.

Polska zawodniczka, mistrzyni świata juniorek w scratchu, w złożonym z czterech wyścigów wieloboju przegrała tylko z Francuzką Aurorą Pernollet, która na koncie zgromadziła 119 punktów. Tracka zdobyła 106, a trzecia Brytyjka Grace Lister 104 punkty.

Tracka zmagania w Izraelu rozpoczęła od wygranej w scratchu i czwartego miejsca w wyścigu tempowym. Gorzej poszło jej w wyścigu eliminacyjnym, gdzie finiszowała 12., ale do finałowego wyścigu punktowego przystępowała jako trzecia zawodniczka w klasyfikacji ogólnej.

Polska juniorka punktowała na dwóch finiszach i wygrała ostatni, co pozwoliło jej odrobić czteropunktową stratę do Lister i różnicą dwóch punktów wywalczyć srebro.

Tracka we wtorek w Tel Awiwie wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w scratchu, a poprzednio na koncie zapisała już brąz (2021) i srebro (2022) Młodzieżowych Mistrzostw Europy w scratchu oraz brąz (2022) w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tym sezonie została też mistrzynią Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

W czwartkowych zmaganiach piąte miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajął Marek Kapela. Złoto w wyścigu na 3000 metrów zdobył Kanadyjczyk Carson Mattern (3:10.889), srebro Duńczyk Theodor Storm (3:11.040), a brąz Niemiec Ben Jochum.

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:28

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25

Giro d’Italia 2024. Geraint Thomas jeszcze raz po maglia rosa

Walijczyk Geraint Thomas wraca na Giro d'Italia i chce jeszcze raz powalczyć o zwycięstwo.

27 kwietnia 2024, 12:53