Caleb Ewan (Lotto Soudal) sięgnął w Meiningen po zwycięstwo na mecie pierwszego etapu Wyścigu Dookoła Niemiec, Deutschland Tour.
Australijczyk na finiszu z peletonu ograł Jonathana Milana (Bahrain Victorious) i Maxa Kantera (Movistar Team).
Koszulkę lidera wyścigu obronił Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers).
Pagórkowata trasa prowadził na długości 172 kilometrów, a ostatnia wspinaczka, w Dreissigacker (2,5 km; 6,2%), była premią bonusową, usytuowaną 20 kilometrów przed metą.
Ucieczkę dnia zorganizował Belg Michiel Stockman (Saris Rouvy Sauerland), z trójką miejscowych zawodników Jakobem Geßnerem, Joshua Huppertzem (obaj Lotto-Kern Haus) i Romanem Duckertem (Team Dauner). Czwórkę odpuszczono na ponad 3 minuty.
Jako pierwszy z czołówki odpadł Huppertz. Akcja zyskała wówczas na dynamice, różnica wzrosła do przeszło 4 minut. Peleton kontrolował jednak poczynania harcowników, likwidując ucieczkę 13 kilometrów przed metą, po doścignięciu Duckera.
Dzień jazdy zakończył finisz z peletonu. Tu popisał się Ewan, odnosząc pierwsze zwycięstwo od połowy kwietnia.
Wyniki 1. etapu Deutschland Tour 2022 (2.Pro), Weimar - Meiningen (171,7 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:01:54 |
2. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | |
3. | Max Kanter | Movistar Team | |
4. | Felix Gross | UAE Team Emirates | |
5. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | |
6. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
7. | Jeremy Lecroq | B&B Hotels-KTM | |
8. | Tim Torn Teutenberg | Niemcy | |
9. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
10. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
11. | Tony Gallopin | Trek-Segafredo | |
12. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
13. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
14. | Stan van Tricht | Quick-Step Alpha Vinyl | |
15. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
16. | Abram Stockman | Saris Rouvy Sauerland Team | |
17. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
18. | Per Munstermann | Saris Rouvy Sauerland Team | |
19. | Ruben Guerreiro | EF Education-EasyPost | |
20. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
21. | Jon Knolle | Saris Rouvy Sauerland Team | |
22. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | |
23. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | |
24. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
25. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
26. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
27. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | |
28. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
29. | Jonas Rapp | Niemcy | |
30. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
31. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
32. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | |
33. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | |
34. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | |
35. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
36. | Alexander Tarlton | Team Lotto-Kern Haus | |
37. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
38. | George Bennett | UAE Team Emirates | |
39. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
40. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | |
41. | Jannis Peter | Niemcy | |
42. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
43. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
44. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
45. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
46. | Roman Duckert | Team Dauner | Akkon | |
47. | Laurens Huys | Intermarche-Wanty-Gobert | |
48. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
49. | Romain Bardet | Team DSM | |
50. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | |
51. | James Piccoli | Israel-Premier Tech | |
52. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | |
53. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
54. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
55. | Michiel Stockman | Saris Rouvy Sauerland Team | |
56. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
57. | Jonas Fabian Messerschmidt | Team Dauner | Akkon | |
58. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
59. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
60. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
61. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | |
62. | Miguel Heidemann | B&B Hotels-KTM | |
63. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
64. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
65. | Simon Geschke | Niemcy | |
66. | Scott Thwaites | Alpecin-Deceuninck | |
67. | Byron Munton | Team Dauner | Akkon | |
68. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
69. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
70. | Johannes Adamietz | Saris Rouvy Sauerland Team | |
71. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
72. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
73. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
74. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
75. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | |
76. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
77. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-KTM | |
78. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
79. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | |
80. | Filip Maciejuk | Bahrain Victorious | |
81. | Julian Borresch | Saris Rouvy Sauerland Team | |
82. | Florian Stork | Team DSM | |
83. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
84. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
85. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
86. | Lars Boven | Jumbo-Visma | |
87. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | |
88. | Reinardt Janse van Rensburg | Lotto Soudal | |
89. | Jakob Gessner | Team Lotto-Kern Haus | |
90. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
91. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
92. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
93. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 00:14 |
94. | Sam Welsford | Team DSM | 04:10 |
95. | Henri Uhlig | Alpecin-Deceuninck | |
96. | Guy Niv | Israel-Premier Tech | |
97. | Marcel Meisen | Team Lotto-Kern Haus | |
98. | Ole Theiler | Team Lotto-Kern Haus | |
99. | Noe Ury | Team Dauner | Akkon | |
100. | Pirmin Benz | Niemcy | |
101. | Edo Goldstein | Israel-Premier Tech | |
102. | Frederik Rassmann | Team Dauner | Akkon | |
103. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
104. | Nico Denz | Team DSM | |
105. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
106. | Yves Lampaert | Quick-Step Alpha Vinyl | 04:14 |
107. | Fabio Jakobsen | Quick-Step Alpha Vinyl | |
108. | Paul Gehrke | Team Dauner | Akkon | 08:18 |
109. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
110. | Moritz Kretschy | Niemcy | |
111. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
112. | Oded Kogut | Israel-Premier Tech | |
113. | Tim Naberman | Team DSM | |
114. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
115. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 08:23 |
116. | Quentin Jauregui | B&B Hotels-KTM | 19:18 |
OTL | Jakub Mareczko | Alpecin-Deceuninck |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 4:04:50 |
2. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:02 |
3. | Jonathan Milan | Bahrain Victorious | 00:03 |
4. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
5. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | 00:05 |
6. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 00:06 |
7. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
8. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
9. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
10. | Lars Boven | Jumbo-Visma | 00:07 |
11. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
12. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
13. | Filip Maciejuk | Bahrain Victorious | 00:08 |
14. | Felix Gross | UAE Team Emirates | |
15. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
16. | Max Kanter | Movistar Team | |
17. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
18. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:09 |
19. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
20. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 00:10 |
21. | Reinardt Janse van Rensburg | Lotto Soudal | |
22. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
23. | Stan van Tricht | Quick-Step Alpha Vinyl | |
24. | Jeremy Lecroq | B&B Hotels-KTM | |
25. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
26. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:11 |
27. | Tony Gallopin | Trek-Segafredo | |
28. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 00:12 |
29. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | |
30. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
31. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
32. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | |
33. | Romain Bardet | Team DSM | |
34. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
35. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 00:13 |
36. | Miguel Heidemann | B&B Hotels-KTM | |
37. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
38. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | |
39. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
40. | Tim Torn Teutenberg | Niemcy | |
41. | Florian Stork | Team DSM | 00:14 |
42. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
43. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
44. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | |
45. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
46. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
47. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
48. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
49. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
50. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 00:15 |
51. | Julian Borresch | Saris Rouvy Sauerland Team | |
52. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
53. | Alexander Krieger | Alpecin-Deceuninck | |
54. | Jon Knolle | Saris Rouvy Sauerland Team | |
55. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 00:16 |
56. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
57. | Ruben Guerreiro | EF Education-EasyPost | 00:17 |
58. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
59. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
60. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
61. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
62. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | |
63. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 00:18 |
64. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
65. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | |
66. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
67. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | |
68. | George Bennett | UAE Team Emirates | 00:19 |
69. | Jannis Peter | Niemcy | |
70. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
71. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | |
72. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
73. | Roman Duckert | Team Dauner | Akkon | 00:20 |
74. | Abram Stockman | Saris Rouvy Sauerland Team | |
75. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-KTM | 00:21 |
76. | Laurens Huys | Intermarche-Wanty-Gobert | |
77. | Johannes Adamietz | Saris Rouvy Sauerland Team | |
78. | Simon Geschke | Niemcy | |
79. | Byron Munton | Team Dauner | Akkon | |
80. | James Piccoli | Israel-Premier Tech | 00:22 |
81. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
82. | Scott Thwaites | Alpecin-Deceuninck | |
83. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
84. | Jakob Gessner | Team Lotto-Kern Haus | 00:23 |
85. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
86. | Jonas Rapp | Niemcy | |
87. | Per Munstermann | Saris Rouvy Sauerland Team | 00:24 |
88. | Michiel Stockman | Saris Rouvy Sauerland Team | |
89. | Jonas Fabian Messerschmidt | Team Dauner | Akkon | 00:25 |
90. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | |
91. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
92. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 00:28 |
93. | Alexander Tarlton | Team Lotto-Kern Haus | 00:30 |
94. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 04:15 |
95. | Yves Lampaert | Quick-Step Alpha Vinyl | 04:19 |
96. | Sam Welsford | Team DSM | |
97. | Henri Uhlig | Alpecin-Deceuninck | 04:21 |
98. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 04:22 |
99. | Nico Denz | Team DSM | 04:23 |
100. | Fabio Jakobsen | Quick-Step Alpha Vinyl | 04:27 |
101. | Ole Theiler | Team Lotto-Kern Haus | 04:30 |
102. | Noe Ury | Team Dauner | Akkon | 04:32 |
103. | Marcel Meisen | Team Lotto-Kern Haus | 04:33 |
104. | Frederik Rassmann | Team Dauner | Akkon | |
105. | Edo Goldstein | Israel-Premier Tech | 04:36 |
106. | Pirmin Benz | Niemcy | 04:37 |
107. | Guy Niv | Israel-Premier Tech | |
108. | Oded Kogut | Israel-Premier Tech | 08:31 |
109. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | 08:33 |
110. | Tim Naberman | Team DSM | 08:34 |
111. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 08:35 |
112. | Moritz Kretschy | Niemcy | 08:37 |
113. | Paul Gehrke | Team Dauner | Akkon | 08:39 |
114. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 08:40 |
115. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 08:54 |
116. | Quentin Jauregui | B&B Hotels-KTM | 19:47 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…