Krajowe

Mistrzostwa Polski 2022. Paulina Pastuszek złotą orliczką w jeździe na czas

Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness) wywalczyła w mazowieckim Leoncinie tytuł mistrzyni Polski w kategorii kobiet do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodniczka toruńskiego klubu dystans 23 kilometrów pokonała o 28 sekund lepiej niż Kamila Mróz i o 39 sekund lepiej niż Dominika Włodarczyk (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Czasówka kategorii kobiet do lat 23 (orliczka) w ramach Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym rozpoczynała się i kończyła w Leoncinie. Po starcie z Placu Romana Kobendzy zawodniczki pokonywały 11,5 kilometra do Górek. Teren był płaski, gdzieniegdzie lekko falował, ale na wąskiej drodze przez tereny Puszczy Kampinoskiej specjalistki od jazdy na czas miały się gdzie rozpędzić. W Górkach czekał nawrót i ten sam odcinek z powrotem do Leoncina. To składało się na dystans 23 kilometrów.

Do zawodów przystąpiło 14 zawodniczek.

KOMPLET WYNIKÓW (.pdf)

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2022 – jazda indywidualna na czas kobiet do lat 23 (NC), Leoncin – Leoncin (23 km):

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17