Wyścigi

Mistrzostwa Polski 2022. Agnieszka Skalniak-Sójka mistrzynią Polski w jeździe na czas

Agnieszka Skalniak-Sójka wywalczyła w mazowieckim Leoncinie tytuł mistrzyni Polski w kategorii elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodniczka ekipy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław na dystansie 23 kilometrów pokonała o 14 setnych sekundy Martę Lach (Ceratizit-WNT). Podium dopełniła Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra).

Czasówka kategorii elita kobiet i orliczka w ramach Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym rozpoczynała się i kończyła w Leoncinie. Po starcie z Placu Romana Kobendzy zawodniczki pokonywały 11,5 kilometra do Górek. Teren był płaski, gdzieniegdzie lekko falował, ale na wąskiej drodze przez tereny Puszczy Kampinoskiej specjalistki od jazdy na czas miały się gdzie rozpędzić. W Górkach czekał nawrót i ten sam odcinek z powrotem do Leoncina. To składało się na dystans 23 kilometrów.

Do zawodów przystąpiło 17 zawodniczek.

KOMPLET WYNIKÓW (.pdf)

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2022 – jazda indywidualna na czas elity kobiet (NC), Leoncin – Leoncin (23 km):

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17