Amstel Gold Race Ladies 2022. Niewiadoma liderką Canyon-SRAM

Katarzyna Niewiadoma jako liderka zespołu Canyon-SRAM przystąpi do wyścigu Amstel Gold Race Ladies.

27-letnia zawodniczka w niedzielę wystąpi w otoczeniu pięciu koleżanek, które ustawić ją mają na dogodnej pozycji na Caubergu. Ikoniczny podjazd Limburgii pojawi się cztery razy na 129-kilometrowej trasie.

Numery startowe do koszulek Canyon-SRAM przypną Szwajcarka Elise Chabbey, Włoszka Soraya Paladin, Holenderka Pauliena Roijakkers, Australijka Tiffany Cromwell i Nowozelandka Mikayla Harvey.

Niewiadoma Cauberg zna bardzo dobrze: Polka wygrała Amstel Gold Race w 2019 roku, w 2017 roku finiszowała trzecia, a rok temu odczepiła rywalki na wspinaczce, ale jej akcję powstrzymano na ostatnim kilometrze. W 2016 roku po akcji na Caubergu wygrała też etap Boels Rental Ladies Tour.

Kocham ten wyścig, bo przypomina mi o początkach mojej kariery Ścigałam się na tych szosach jako stażystka w holenderskim zespole i zapracowałam na miejsce w jego szeregach. Mam dobre wspomnienia ścigania na Caubergu, a sama wspinaczka odpowiada moim predyspozycjom

– zadeklarowała przed startem.

Dla Niewiadomej Ardeńskie Klasyki są drugim ważnym celem sezonu. Zawodniczka z Ochotnicy za sobą ma już starty w kilku klasykach zakończone 4. miejscem w Strade Bianche i 8. w Ronde van Vlaanderen.