Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) triumfował w wyścigu Tirreno-Adriatico. 23-latek w ostatnim tygodniu wygrał dwa etapy i na ostatnim odcinku bez problemu obronił pozycję lidera.
Sprinterski etap w San Benedetto del Tronto, ostatni akt zmagań, na swoim koncie zapisał Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).
Niemiec na ostatnich metrach pokonał Giacomo Nizzolo (Israel-Premier Tech), a podium uzupełnił Kaden Groves (Team BikeExchange-Jayco).
Pogacar na podium “Wyścigu Dwóch Mórz” stanął obok Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma) i Mikela Landy (Bahrain Victorious). Dla młodego Słoweńca to drugie z rzędu zwycięstwo we włoskiej etapówce.
Tirreno-Adriatico po raz pierwszy od 12 lat nie kończyło się czasówką. Tym razem organizatorzy postanowili dać szansę sprinterom, wyznaczając stosunkowo łatwy etap wokół San Bendetto del Tronto nad Adriatykiem. Pagórki w pierwszej partii trasy równoważył 77-kilometrowy płaski odcinek, na końcu którego powalczyć miały sprinterskie pociągi.
Zaraz po starcie ruszyła trójka: Manuele Boaro (Astana Qazaqstan Team), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizane) oraz Jorge Arcas (Movistar Team). Uciekinierzy zgodnie współpracowali, ale ich przewaga nie przekroczyła granicy trzech minut nad duża grupą.
W peletonie rządziły ekipy sprinterskie, które kontrolowały sytuację i złapały harcowników 8 kilometrów przed metą.
W technicznej końcówce najlepiej ustawili się kolarze Israel-Premier Tech, którzy rozprowadzali Nizzolo.
Na ostatniej prostej inicjatywę przejęli kolarze Intermarche, i to Alexander Kristoff rozpoczął finisz jako pierwszy. Norweg przeszacował swoje możliwości i 50 metrów przed metą nakryli go rywali z prawej strony.
W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Bahuas, który minimalnie uprzedził Nizzolo i atakującego z dalszej odległości Grovesa.
Wyniki 7. etapu Tirreno-Adriatico 2022 (2UWT), San Benedetto del Tronto – San Benedetto del Tronto (159 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 3:39:58 |
2. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | |
3. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | |
4. | Davide Cimolai | Cofidis | |
5. | Alberto Dainese | Team DSM | |
6. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
7. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
8. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
9. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
10. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
11. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
12. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
13. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
14. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
15. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | |
16. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
17. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
18. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
19. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | |
20. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | |
21. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
22. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | |
23. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
24. | Alex Edmondson | Team BikeExchange-Jayco | |
25. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
26. | Kasper Asgreen | Quick-Step Alpha Vinyl | |
27. | Thymen Arensman | Team DSM | |
28. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
29. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
30. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
31. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | |
32. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
33. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
34. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
35. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
36. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
37. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
38. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
39. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
40. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
41. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
42. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
43. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
44. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
45. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
46. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
47. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
48. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
49. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
50. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
51. | Anthony Perez | Cofidis | |
52. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
53. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
54. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
55. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
56. | Nikias Arndt | Team DSM | |
57. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
58. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
59. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
60. | Victor Lafay | Cofidis | |
61. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
62. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
63. | Romain Bardet | Team DSM | |
64. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
65. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
66. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
67. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
68. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
69. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | |
70. | Davide Villella | Cofidis | |
71. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
72. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
73. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
74. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
75. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
76. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
77. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
78. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
79. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
80. | Julien Simon | TotalEnergies | |
81. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | |
82. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
83. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
84. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
85. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
86. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
87. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
88. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
89. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
90. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
91. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
92. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 00:24 |
93. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
94. | Michael Gogl | Alpecin-Fenix | |
95. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
96. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
97. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | 00:28 |
98. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | |
99. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
100. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 00:31 |
101. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 00:41 |
102. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:46 |
103. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 00:49 |
104. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:51 |
105. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 00:58 |
106. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
107. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
108. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
109. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
110. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | |
111. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
112. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
113. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
114. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
115. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | |
116. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
117. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 01:03 |
118. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
119. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 01:04 |
120. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
121. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | |
122. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
123. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
124. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | |
125. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
126. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | |
127. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:10 |
128. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
129. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | |
130. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
131. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 01:12 |
132. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | |
133. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
134. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 01:14 |
135. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
136. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 01:46 |
137. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 01:58 |
138. | Chris Hamilton | Team DSM | |
139. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | 02:01 |
140. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 02:13 |
141. | Alexander Konychev | Team BikeExchange-Jayco | |
142. | Jan Tratnik | Bahrain Victorious | 02:17 |
143. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 02:22 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 27:25:53 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 01:52 |
3. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 02:33 |
4. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 02:44 |
5. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 03:05 |
6. | Thymen Arensman | Team DSM | 03:16 |
7. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 03:20 |
8. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 03:37 |
9. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 03:51 |
10. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 04:03 |
11. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 04:20 |
12. | Romain Bardet | Team DSM | 04:29 |
13. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:16 |
14. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 06:33 |
15. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 06:42 |
16. | Victor Lafay | Cofidis | 06:52 |
17. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | 07:10 |
18. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 07:28 |
19. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 07:48 |
20. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 08:33 |
21. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | 08:34 |
22. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 09:24 |
23. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 10:15 |
24. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 11:48 |
25. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 12:01 |
26. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 13:25 |
27. | Davide Villella | Cofidis | 14:46 |
28. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 18:36 |
29. | Alex Aranburu | Movistar Team | 18:42 |
30. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 19:56 |
31. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | 20:06 |
32. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 20:08 |
33. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | 21:53 |
34. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 21:56 |
35. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 23:55 |
36. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 25:02 |
37. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 25:03 |
38. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 25:18 |
39. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 26:43 |
40. | Benjamin Thomas | Cofidis | 28:08 |
41. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | 28:28 |
42. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 29:10 |
43. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 29:42 |
44. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | 29:59 |
45. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | 30:14 |
46. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 30:15 |
47. | Anthony Perez | Cofidis | 31:13 |
48. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 31:15 |
49. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 31:45 |
50. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | 32:24 |
51. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 33:57 |
52. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 36:16 |
53. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 37:20 |
54. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 37:37 |
55. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 38:32 |
56. | Julien Simon | TotalEnergies | 38:58 |
57. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 40:10 |
58. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 41:29 |
59. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 41:39 |
60. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | 43:08 |
61. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 43:17 |
62. | Jorge Arcas | Movistar Team | 43:18 |
63. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 43:28 |
64. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 43:41 |
65. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 43:44 |
66. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 43:50 |
67. | Michael Gogl | Alpecin-Fenix | 44:15 |
68. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 44:55 |
69. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | 45:44 |
70. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 46:15 |
71. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 46:42 |
72. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 47:05 |
73. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 49:36 |
74. | Chris Hamilton | Team DSM | 49:42 |
75. | Nikias Arndt | Team DSM | 50:10 |
76. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | 50:21 |
77. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 51:08 |
78. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 51:29 |
79. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 53:47 |
80. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 53:54 |
81. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | 54:02 |
82. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 54:24 |
83. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 55:34 |
84. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | 55:43 |
85. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | 55:53 |
86. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 56:01 |
87. | Jan Tratnik | Bahrain Victorious | 57:03 |
88. | Kasper Asgreen | Quick-Step Alpha Vinyl | 58:25 |
89. | Daniel Oss | TotalEnergies | 58:31 |
90. | Davide Cimolai | Cofidis | 58:50 |
91. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 59:24 |
92. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | 1:00:12 |
93. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:00:49 |
94. | Alex Edmondson | Team BikeExchange-Jayco | 1:01:06 |
95. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 1:03:20 |
96. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | 1:04:33 |
97. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:05:13 |
98. | Martijn Tusveld | Team DSM | 1:05:37 |
99. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 1:05:40 |
100. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 1:05:56 |
101. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:06:46 |
102. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 1:07:40 |
103. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 1:07:44 |
104. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:09:05 |
105. | Alexander Konychev | Team BikeExchange-Jayco | 1:09:22 |
106. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 1:10:14 |
107. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 1:10:24 |
108. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 1:10:41 |
109. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 1:10:49 |
110. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | 1:11:41 |
111. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 1:11:45 |
112. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 1:11:52 |
113. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | 1:12:01 |
114. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 1:12:05 |
115. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 1:12:07 |
116. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 1:12:40 |
117. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:12:47 |
118. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 1:12:49 |
119. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | 1:12:51 |
120. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | 1:13:06 |
121. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 1:13:14 |
122. | Alberto Dainese | Team DSM | 1:13:52 |
123. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 1:13:54 |
124. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 1:13:58 |
125. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:14:03 |
126. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:14:42 |
127. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | 1:14:57 |
128. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:15:00 |
129. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 1:15:02 |
130. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 1:15:17 |
131. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 1:15:30 |
132. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 1:15:55 |
133. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 1:15:59 |
134. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 1:16:30 |
135. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:16:35 |
136. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:16:38 |
137. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:16:46 |
138. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:17:26 |
139. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 1:17:39 |
140. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | 1:19:40 |
141. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:20:25 |
142. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | 1:23:51 |
143. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:25:11 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…