Caleb Ewan (Lotto Soudal) okazał się najszybszy w finale trzeciego etapu Tirreno-Adriatico.
Australijczyk linię mety przeciął przed Francuzem Arnaud Demare (Groupama-FDJ). Trzeci przyjechał Olav Kooij (Jumbo-Visma).
Trzeciego dnia wyścig znalazł się w centrum Italii, w regionie Umbria. Trasa o długości 170 kilometrów sprzyjała sprinterom. Po drodze do Terni wyrosła zaledwie jedna kategoryzowana wspinaczka La Foce w pierwszej fazie rywalizacji.
Do dzisiejszego etapu nie przystąpił Peter Sagan (TotalEnergies).
Zaraz po starcie ruszyli: Luca Rastelli (Bardiani-CSF-Faizane), Mattia Bais, Edoardo Zardini (Drone Hopper-Androni Giocattoli), Davide Bais, Mirco Maestri (Eolo-Kometa) i Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Davide Bais, lider klasyfikacji górskiej, odpuścił po wspinaczce La Foce.
Na lotnej premii zaatakowali: Tadej Pogacar, Marc Soler (UAE Team Emirates) oraz Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Do trójki doskoczył jeszcze zwycięzca Giro Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers). Grupka zgodnie współpracowała, ale ich przygoda zakończyła się niecałe 10 kilometrów przed metą, kiedy przyspieszyły ekipy zainteresowane finiszem.
Przepychankę sprinterskich pociągów wygrali kolarze Groupama-FDJ. Na finałowej prostej w Terni, prowadzącej po bruku na lekkim nachyleniu, pierwszy ruszył Demare. Francuz wyrobił sobie niewielką przewagę nad rywalami, ponieważ jego koło puścił Pascal Ackermann.
Gdy wszystkim wydawało się, że po zwycięstwo sięgnie kolarz Groupamy, na ostatnich 25 metrach zza jego pleców wyskoczył przyczajony Caleb Ewan. Tym samym Australijczyk sięgnął po pierwsze zwycięstwo w “Wyścigu Dwóch Mórz”.
Wyniki 3. etapu Tirreno-Adriatico 2022 (2.UWT), Murlo – Terni (170 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:07:24 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
3. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
4. | Nacer Bouhanni | Team Arkea Samsic | |
5. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
6. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
7. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
8. | Simone Consonni | Cofidis | |
9. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
10. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
11. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
12. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | |
13. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
14. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
15. | Alberto Dainese | Team DSM | |
16. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
17. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
18. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
19. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
20. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | |
21. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | |
22. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | |
23. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
24. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
25. | Romain Bardet | Team DSM | |
26. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
27. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | |
28. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
29. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
30. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
31. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
32. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
33. | Julien Simon | TotalEnergies | |
34. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
35. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
36. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
37. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
38. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
39. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | |
40. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
41. | Robert Stannard | Alpecin-Fenix | |
42. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
43. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | |
44. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
45. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
46. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
47. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
48. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
49. | Thymen Arensman | Team DSM | |
50. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
51. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
52. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | |
53. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
54. | Davide Villella | Cofidis | 00:12 |
55. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
56. | Jhonatan Restrepo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
57. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
58. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
59. | Anthony Perez | Cofidis | |
60. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | |
61. | Enric Mas | Movistar Team | |
62. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
63. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | |
64. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
65. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
66. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
67. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
68. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
69. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
70. | Lluis Mas | Movistar Team | |
71. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
72. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
73. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
74. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
75. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
76. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
77. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
78. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
79. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
80. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
81. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
82. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
83. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
84. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
85. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
86. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | |
87. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
88. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
89. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | |
90. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
91. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
92. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
93. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | |
94. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | |
95. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
96. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
97. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
98. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
99. | Nikias Arndt | Team DSM | |
100. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
101. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | |
102. | Victor Lafay | Cofidis | |
103. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
104. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | |
105. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
106. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
107. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
108. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
109. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
110. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
111. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
112. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
113. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
114. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
115. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
116. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
117. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | |
118. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | |
119. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
120. | Kasper Asgreen | Quick-Step Alpha Vinyl | |
121. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | |
122. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
123. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
124. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
125. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
126. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
127. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | |
128. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
129. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | |
130. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
131. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
132. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
133. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
134. | Chris Hamilton | Team DSM | |
135. | Jan Tratnik | Bahrain Victorious | |
136. | Michael Gogl | Alpecin-Fenix | 00:26 |
137. | Alexander Konychev | Team BikeExchange-Jayco | |
138. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
139. | Alex Edmondson | Team BikeExchange-Jayco | |
140. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | 00:30 |
141. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | |
142. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | |
143. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 00:33 |
144. | Davide Cimolai | Cofidis | |
145. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 00:50 |
146. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 00:52 |
147. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 00:56 |
148. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
149. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
150. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 01:09 |
151. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | |
152. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
153. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
154. | Davide Bais | EOLO-Kometa | 01:20 |
155. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:31 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 9:48:04 |
2. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:11 |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:14 |
4. | Kasper Asgreen | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:24 |
5. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 00:25 |
6. | Thymen Arensman | Team DSM | 00:28 |
7. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 00:32 |
8. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 00:33 |
9. | Matteo Sobrero | Team BikeExchange-Jayco | 00:39 |
10. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
11. | Benjamin Thomas | Cofidis | 00:42 |
12. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
13. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
14. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 00:44 |
15. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 00:45 |
16. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
17. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 00:47 |
18. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 00:48 |
19. | Lluis Mas | Movistar Team | 00:49 |
20. | Maciej Bodnar | TotalEnergies | 00:51 |
21. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | |
22. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
23. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
24. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 00:53 |
25. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
26. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | 00:54 |
27. | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:55 |
28. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:57 |
29. | Jan Tratnik | Bahrain Victorious | 00:59 |
30. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 01:00 |
31. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | 01:02 |
32. | Anthony Perez | Cofidis | |
33. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | |
34. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | |
35. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 01:03 |
36. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
37. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
38. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
39. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 01:05 |
40. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
41. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 01:06 |
42. | Maxime Bouet | Team Arkea Samsic | |
43. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Wanty-Gobert | |
44. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
45. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 01:07 |
46. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
47. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 01:08 |
48. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | |
49. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 01:10 |
50. | Enric Mas | Movistar Team | |
51. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
52. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
53. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 01:11 |
54. | Simone Consonni | Cofidis | 01:13 |
55. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
56. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 01:14 |
57. | Robert Stannard | Alpecin-Fenix | |
58. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:16 |
59. | Chris Hamilton | Team DSM | |
60. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
61. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
62. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 01:17 |
63. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | 01:18 |
64. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
65. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:19 |
66. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 01:20 |
67. | Alex Aranburu | Movistar Team | 01:21 |
68. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:22 |
69. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
70. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
71. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 01:23 |
72. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
73. | Alberto Dainese | Team DSM | |
74. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
75. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:24 |
76. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 01:25 |
77. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 01:26 |
78. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 01:27 |
79. | Alex Edmondson | Team BikeExchange-Jayco | 01:28 |
80. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
81. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 01:29 |
82. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
83. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 01:30 |
84. | Romain Bardet | Team DSM | |
85. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | |
86. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
87. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 01:31 |
88. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
89. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 01:32 |
90. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
91. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
92. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:33 |
93. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 01:34 |
94. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 01:35 |
95. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 01:37 |
96. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
97. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:38 |
98. | Victor Lafay | Cofidis | |
99. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | 01:39 |
100. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
101. | Davide Villella | Cofidis | 01:41 |
102. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 01:42 |
103. | Martijn Tusveld | Team DSM | 01:43 |
104. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:46 |
105. | Julien Simon | TotalEnergies | |
106. | Leonardo Basso | Astana Qazaqstan Team | |
107. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 01:47 |
108. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
109. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
110. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
111. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:50 |
112. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
113. | Jorge Arcas | Movistar Team | 01:54 |
114. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 01:55 |
115. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:56 |
116. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 01:58 |
117. | Nacer Bouhanni | Team Arkea Samsic | 02:00 |
118. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 02:01 |
119. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 02:03 |
120. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 02:06 |
121. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
122. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 02:07 |
123. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | 02:08 |
124. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 02:10 |
125. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | |
126. | Michael Gogl | Alpecin-Fenix | 02:12 |
127. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 02:15 |
128. | Alexander Konychev | Team BikeExchange-Jayco | 02:17 |
129. | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | 02:19 |
130. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 02:20 |
131. | Jhonatan Restrepo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 02:21 |
132. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 02:23 |
133. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
134. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | 02:25 |
135. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 02:28 |
136. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 02:30 |
137. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 02:32 |
138. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 02:34 |
139. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 02:35 |
140. | Jefferson Alexander Cepeda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 02:37 |
141. | Davide Cimolai | Cofidis | 02:38 |
142. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 02:41 |
143. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 02:42 |
144. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 02:45 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…