Inne

Torowa Liga Mistrzów 2021 #3. Alan Banaszek drugi w eliminatorze

Alan Banaszek zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym rozgrywanym podczas trzeciej rundy Torowej Ligi Mistrzów w Londynie.

Polak w finale uległ tylko Amerykaninowi Gavinowi Hooverowi. Podium dopełnił Hiszpan Sebastian Mora.

W scratchu mężczyzn triumfował Szwajcar Claudio Imhof, któremu udało się pokonać Japończyka Kazushige Kubokiego i Sebastiana Morę. Banaszek finiszował 12.

Eliminator kobiet przed własną publicznością wygrała Katie Archibald, w finale okazując się lepsza od Holenderki Kirsten Wild i Australijki Annette Edmondson. Karolina Karasiewicz zajęła 7. miejsce.

Wild wygrała za to scratch kobiet, na kresce pokonując Marię Martins z Portugalii i Archibald. Karolina Karasiewicz sklasyfikowana została na 17. miejscu.

Konkurencje sprinterskie

Sprint kobiet wygrała Emma Hinze, w finale pokonując swoją rodaczkę Leę Sophie Friedrich. Niemki wygrały półfinały: Hinze z Ukrainką Oleną Starikovą i Francuzką Mathilde Gros, Friedrich z Ukrainką Yaną Tyshchenko i Kanadyjką Kelsey Mitchell.

W keirinie kobiet triumfowała Friedrich, tym razem przed Oleną Starikovą i Kolumbijką Martiną Bayoną Pinedą.

Finał keirinu mężczyzn należał do Niemca Stefana Böttichera, który na kresce okazał się minimalnie lepszy od Litwina Vasiliusa Lendela i reprezentanta Surinamu, Jaira Tjona En Fa.

Mateusz Rudyk w pierwszej rundzie swój bieg ukończył na 6. miejscu i nie awansował do fazy finałowej.

Bötticher w finale sprintu uległ za to Holendrowi Harriemu Lavreysenowi, który póki co pozostaje niepokonany w tej konkurencji. Holender wygrywał sprinterskie rozdania w poprzednich dwóch odsłonach Torowej Ligi Mistrzów. W Londynie w półfinale z kwitkiem odprawił Rosjanina Denisa Dmitrieva i Jaira Tona En Fa z Surinamu.

Mateusz Rudyk rywalizację zakończył w pierwszej rundzie, w pojedynku z Lavreysenem i Tajlandczykiem Jaiem Angsuthasawitem.

Torowa Liga Mistrzów po trzech rundach

Torowa Liga Mistrzów w 2021 roku składa się z czterech imprez. Po startach na Majorce, w Poniewieżu i po pierwszych zawodach w Londynie w konkurencjach sprinterskich prowadzą Emma Hinze i Harrie Lavreysen.

Klasyfikacja konkurencji sprinterskich mężczyzn – Torowa Liga Mistrzów 2021 – po 3/4 imprez:
13.Mateusz RudykPolska26
Klasyfikacja konkurencji sprinterskich kobiet – Torowa Liga Mistrzów 2021 – po 3/4 imprez:
1.Emma HinzeNiemcy95
2.Lea Sophie FriedrichNiemcy93
3.Kelsey MitchellKanada68
4.Martha Bayona PinedaKolumbia62
5.Mathilde GrosFrancja57

W konkurencjach wytrzymałościowych na czele pozostają Katie Archibald i Sebastian Mora.

Klasyfikacja konkurencji wytrzymałościowych kobiet – Torowa Liga Mistrzów 2021 – po 3/4 imprez:
14.Karolina KarasiewiczPolska20
Klasyfikacja konkurencji wytrzymałościowych mężczyzn – Torowa Liga Mistrzów 2021 – po 3/4 imprez: