Inne

Przełajowe Mistrzostwa Europy 2021. Shirin van Anrooij zdobywa tytuł w gronie orliczek

Holenderka Shirin van Anrooij zdobyła złoty medal Przełajowych Mistrzostw Europy w kategorii kobiet do lat 23.

Całe podium trafiło w ręce Holenderek. Van Arooij pokonała obrończynię tytułu Puck Pieterse. Trzecie miejsce zajęła mistrzyni świata do lat 23 Fem van Empel.

Dominika Włodarczyk zakończyła zmagania na 19. miejscu ze startą 5 minut i 15 sekund.

Trasa wyścigu przebiegała przez VAM-berg, specjalnie przygotowane wzgórze, którego nachylenie sięga 15%. Wymagająca runda liczyła 2698 metrów, w tym 1911 na trawiastym podłożu, 642 po asfalcie i 145 metrów po bruku. Zawodniczki pokonywały ją 6 razy, na każdej zaliczając 680 metrów wspinaczki i 832 metry zjazdu. Pozostała część drogi była pofałdowana lub płaska.

Zaraz po starcie oderwały się Holenderka Puck Pieterse i Francuzka Amandine Fouquenet. Zawodniczki wyrobiły niewielką przewagę, ale na błotnistym odcinku przewróciła się Pieterse. Zawodniczka musiała wrócić do boksów i wymienić rower, prze co straciła ponad 30 sekund.

Drobne zamieszanie i przestój w czołówce wykorzystała Shirin van Anrooij. Holenderka mocnym atakiem ruszyła do przodu, dzięki czemu oderwała się od reszty. W pogoń ruszyła spóźniona Pieterse, ale różnica nigdy nie spadała poniżej 7 sekund.

Shirin van Anrooij radziła sobie znakomicie na asfaltowych fragmentach i w pełni kontrolowała sytuację. Podium uzupełniła Fem van Empel. Mistrzyni świata do lat 23. pokonała Francuzkę Linę Bourquier pomimo wcześniejszego upadku.

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym 2021 – wyścig kobiet do lat 23 (CC), Drenthe:

Recent Posts

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54