Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy 2021. Stefan Küng złoty w czasówce, Bodnar 8.

Szwajcar Stefan Küng został w Trydencie mistrzem Europy w jeździe indywidualnej na czas.

7 sekund stracił mistrz świata Włoch Filippo Ganna, zdobywając srebrny medal, a na trzecim miejscu uplasował się Belg Remco Evenepoel, który od Künga pojechał wolniej o 14 sekund.

Mistrz Polski Maciej Bodnar wywalczył 8. pozycję,, ze stratą 1:04.

Na półmetku prowadził Ganna, zaledwie o sekundę przed Evenepoelem i niespełna 4 sekundy przed broniącym tytułu Küngiem. Bodnar notował tu 10. wynik. Druga część trasy zdecydowanie należała do Szwajcara.

Rywalizacja toczyła się na płaskiej czasówce wokół Trydentu. Dystans 22 kilometry nie nastręczały większych przeszkód: technicznie było tylko na nawrocie i na ostatnim kilometrze. Kolarzom towarzyszyły porównywalne, słoneczne warunki pogodowe.

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (CC), Trydent (22,4 km):

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29