Caleb Ewan (Lotto Soudal) okazał się najlepszy na piątym etapie wyścigu Benelux Tour.
Australijczyk pokonał na finiszu z peletonu Włocha Sonny’ego Colbrelliego (Bahrain Victorious) oraz Holendra Danny’ego van Poppela (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).
Koszulkę lidera stracił Szwajcar Stefan Bissegger (EF Education-Nippo). Nowym liderem został jego rodak Stefan Küng (Groupama-FDJ).
Pierwsze poważniejsze starcie z pagórkowatym terenem i ściankami wschodniej Belgii. Ściganie otworzył ponad 80-kilometrowy odcinek z pięcioma podjazdami, Côte de Richelle (1,4 km; 4,6%), Côte de Chenestre (1,4 km; 5,6%), Côte de Platanes (1,9 km; 4,3%), Côte de Plank (1,7 km; 5%) i Côte de Hallembaye (800 m; 8%). Następnie zawodnicy pokonali półtorej 35-kilometrowej rundy wokół Bilzen, zawierającej Slingerberg (1,2 km; 5,6%), Keiberg (510 m; 5,7%) i Letenberg (400 m; 8%), a wszystko zakończyła krótsza, niemal 20-kilometrowa pętla po Keibergu i Letenbergu.
Wyniki 5. etapu Benelux Tour 2021 (2.WWT), Riemst (Belgia) – Bilzen (Belgia) (188 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:26:24 |
2. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | |
3. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
4. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
6. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
7. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
8. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
9. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
11. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
12. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
13. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
14. | Tiesj Benoot | Team DSM | |
15. | Nikias Arndt | Team DSM | |
16. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
17. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
18. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
19. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | |
20. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
21. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
22. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | |
23. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | |
24. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
25. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
26. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
27. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
28. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | |
30. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
31. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
32. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
33. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
34. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 00:10 |
35. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
36. | Lluís Mas | Movistar Team | |
37. | Logan Owen | EF Education-Nippo | |
38. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
39. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
40. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
41. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
42. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
43. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 00:13 |
44. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | |
45. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | |
46. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
47. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 00:00 |
48. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 00:13 |
49. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
50. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:16 |
51. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
52. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:26 |
53. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
54. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 00:42 |
55. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
56. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | 00:43 |
57. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 00:49 |
58. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 01:21 |
59. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 01:41 |
60. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 02:00 |
61. | Casper Pedersen | Team DSM | |
62. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
63. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
64. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
65. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 02:33 |
66. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 03:17 |
67. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 03:23 |
68. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
69. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
70. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
71. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
72. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
73. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 05:06 |
74. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
75. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
76. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
77. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
78. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
79. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
80. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
81. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
82. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
83. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
84. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
85. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
86. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
87. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
88. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | |
89. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 05:10 |
90. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
91. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
92. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
93. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
94. | Davide Villella | Movistar Team | |
95. | Marcel Sieberg | Bahrain-Victorious | 05:59 |
96. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | |
97. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
98. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
99. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka NextHash | |
100. | Barnabás Peak | Team BikeExchange | |
101. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
102. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
103. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | |
104. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
105. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
106. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
107. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | |
108. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
109. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
110. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
111. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 07:25 |
112. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 08:35 |
113. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
114. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
115. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
116. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
117. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
118. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
119. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
120. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
121. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
122. | Sam Bewley | Team BikeExchange | |
123. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
124. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
125. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
126. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
127. | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | |
128. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
129. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
130. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 08:48 |
131. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 08:51 |
132. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 11:56 |
133. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:46 |
134. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | |
135. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
136. | Cees Bol | Team DSM | |
137. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | |
138. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | 19:10 |
139. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | |
140. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 15:28:08 |
2. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 00:02 |
3. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 00:06 |
4. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | |
5. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 00:14 |
6. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 00:16 |
7. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 00:20 |
8. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:25 |
9. | Tiesj Benoot | Team DSM | 00:26 |
10. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 00:28 |
11. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 00:33 |
12. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
13. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:35 |
14. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:38 |
15. | Nikias Arndt | Team DSM | 00:40 |
16. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 00:49 |
17. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 01:00 |
18. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:02 |
19. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
20. | Logan Owen | EF Education-Nippo | 01:04 |
21. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 01:06 |
22. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | 01:08 |
23. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 01:09 |
24. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:30 |
25. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 01:33 |
26. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
27. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 01:36 |
28. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
29. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | 01:37 |
30. | Lluís Mas | Movistar Team | 01:38 |
31. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | 01:45 |
32. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
33. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 01:48 |
34. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 01:54 |
35. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
36. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 01:57 |
37. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
38. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | 01:59 |
39. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 02:01 |
40. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 02:05 |
41. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 02:08 |
42. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 02:09 |
43. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 02:14 |
44. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 02:15 |
45. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 02:18 |
46. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | |
47. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:20 |
48. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:31 |
49. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 02:37 |
50. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
51. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | 03:12 |
52. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 03:14 |
53. | Casper Pedersen | Team DSM | 03:16 |
54. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 03:32 |
55. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 03:57 |
56. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 03:58 |
57. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 04:08 |
58. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 04:13 |
59. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:14 |
60. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 04:41 |
61. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 04:46 |
62. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 04:47 |
63. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | 05:08 |
64. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 05:10 |
65. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 05:14 |
66. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 05:16 |
67. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 05:37 |
68. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 05:58 |
69. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 07:00 |
70. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:21 |
71. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 08:03 |
72. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 08:08 |
73. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 08:11 |
74. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 08:14 |
75. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 08:23 |
76. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | 08:33 |
77. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 08:34 |
78. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 08:59 |
79. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:16 |
80. | Barnabás Peak | Team BikeExchange | 09:20 |
81. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:25 |
82. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | 09:26 |
83. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | 09:36 |
84. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 09:43 |
85. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 09:47 |
86. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | 09:48 |
87. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 09:52 |
88. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 10:09 |
89. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
90. | Marcel Sieberg | Bahrain-Victorious | 10:24 |
91. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 10:27 |
92. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 10:34 |
93. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 10:47 |
94. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 10:54 |
95. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 11:09 |
96. | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | 11:11 |
97. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 11:24 |
98. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 11:44 |
99. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 12:08 |
100. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 12:11 |
101. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 12:29 |
102. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 12:36 |
103. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 12:54 |
104. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 13:26 |
105. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 13:31 |
106. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 14:09 |
107. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 14:14 |
108. | Cees Bol | Team DSM | 14:17 |
109. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 14:26 |
110. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 14:54 |
111. | Davide Villella | Movistar Team | 14:55 |
112. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 15:05 |
113. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 15:08 |
114. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:09 |
115. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | 15:14 |
116. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 15:19 |
117. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 16:07 |
118. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 16:17 |
119. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 16:42 |
120. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 16:49 |
121. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 16:57 |
122. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 17:16 |
123. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 17:35 |
124. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 17:41 |
125. | Héctor Carretero | Movistar Team | 17:44 |
126. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 17:46 |
127. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 17:55 |
128. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | 18:26 |
129. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 18:44 |
130. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 20:06 |
131. | Jasha Sutterlin | Team DSM | 20:30 |
132. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 20:52 |
133. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 21:20 |
134. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:31 |
135. | Sam Bewley | Team BikeExchange | 26:51 |
136. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka NextHash | 28:44 |
137. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 31:30 |
138. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | 33:40 |
139. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | 36:48 |
140. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | 42:46 |
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…