Bauke Mollema (Trek-Segafredo) po ataku z ucieczki i samotnej akcji zwyciężył na czternastym etapie tegorocznego Tour de France.
Holender na metę dojechał samotnie, wyprzedzając o ponad minutę Patricka Konrada (Bora-hansgrohe) i Sergio Higuitę (EF Education-Nippo).
W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Dzięki udziałowi w odjeździe na drugą pozycję awansował Guillaume Martin (Cofidis).
Pagórkowaty odcinek w niższej partii Pirenejów prowadził kolarzy po kilku niskich, lecz momentami stromymi podjazdami. Na drodze do Quillan czekały cztery premie górskie, a ostatnia, Col de Saint-Louis (4,7 km; 7,4%, kat. 2), zakończyła się niecałe 17 kilometrów przed metą.
Etap sprzyjał ucieczce, a zatem utworzenie skutecznej akcji zajęło bardzo długo. Dwa pierwsze ruchy okazały się nieskutecznie, dopiero później kilkusekundową przewagę wypracował sobie Kristian Sbaragli (Alpecin-Fenix). Włocha doścignęli Toms Skujins (Trek-Segafredo), Jonas Rickaert (Alpecin-Fenix), Anthony Turgis (Team TotalEnergies) i Maxime Chevalier (B&B Hotels p/b KTM). Grupka uzyskała niemal dwie minuty przewagi, lecz na Col du Bac (51 km; 3,1 km; 5,3%, kat. 3) peleton zwiększył tempo, szybko nadrabiając straty. Sbaragli premię przekroczył na czele, następnie strata dalej została niwelowana. Z grupki zostało kilku zawodników cierpiących w wyniku kraks z poprzednich dni, w tym m.in. Tim Declercq (Deceuninck–Quick-Step).
Piątka na czele jeszcze przez kilka kilometrów broniła kilkusekundowej przewagi, kapitulując tuż za lotną premią w Lavelanet (77 km), wygraną przez Rickaerta. Kontrę przypuścił Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), mocno rozciągając stawkę i urywając kilkunastoosobową grupkę. Ta jednak również szybko została złapana.
Dopiero na stromym Col de Montségur (89 km; 4,2 km; 8,7%, kat. 2) po nieudanym ataku Pierre’a Rollanda (B&B Hotels p/b KTM) uwolnili się Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step) i Wout Poels (Bahrain Victorious), a po chwili doskoczył do nich Michael Woods (Israel Start-Up Nation). Pościg stworzyli Patrick Konrad (Bora-hansgrohe), Sergio Higuita (EF Education-Nippo), Esteban Chaves (Team BikeExchange), Omar Fraile (Astana-Premier Tech) i Louis Meintjes (Israel Start-Up Nation), a po przejęciu sterów w peletonie przez kolarzy UAE Team Emirates, odjechali jeszcze Bauke Mollema (Trek-Segafredo) i Guillaume Martin (Cofidis).
Woods zgubił na podjeździe Cattaneo, zostając jedynie z Poelsem. Walcząca o punkty w klasyfikacji górskiej dwójka na premii górskiej zameldowała się ponad 20 sekund przed Cattaneo, 45 sekund przed goniącą siódemką i 1:15 przed peletonem. Włoch powrócił do liderów na Col de la Croix des Morts (73 km przed metą; 6,8 km; 5,7%, kat. 2), z peletonu wyruszyła czwórka Francuzów – najpierw Rolland i Quentin Pacher (obaj B&B Hotels p/b KTM), a po nich przyspieszyli Valentin Madouas (Groupama-FDJ) i Elie Gesbert (Arkea-Samsic). Woods przeprowadził liderów przez górską premię 30 sekund przed goniącą siódemką, francuska czwórka traciła prawie dwie minuty, a peleton – trzy.
Dwie pierwsze grupy połączyły się ponad 70 kilometrów przed metą, a u podnóża Côte de Galinagues (57 km przed metą; 2,2 km; 9%, kat. 3) dokręciła też czwórka zawodników, tworząc czternastoosobową pierwszą grupę. Ta budowała swoją przewagę nad peletonem, 50 kilometrów przed metą główną grupę wyprzedzała o cztery minuty. Na zjeździe upadł Woods, a chwilę później, nieco ponad 40 kilometrów przed metą, zaatakował Mollema.
Holender szybko rozbudował przewagę do poziomu minuty, z tyłu peleton zaś tracił coraz więcej, ponad pięć minut. To wirtualnie wypychało Martina na podium klasyfikacji generalnej i zmusiło do pracy zawodnicy EF Education-Nippo, chroniących Rigoberto Urana.
Na Col de Saint-Louis (16,9 km przed metą; 4,7 km; 7,4%, kat. 2) zabawę rozkręcili najpierw Chaves, a następnie Higuita, dzieląc czołową grupkę. Drugi z Kolumbijczyków zabrał ze sobą Woodsa, Konrada i Cattaneo. Za sprawą punktów zebranych na etapie na premiach górskich Woods przejął koszulkę najlepszego górala wyścigu. Peleton stawał się coraz mniej liczebny, zostało w nim około 30 zawodników.
Liderujący Mollema nie zwracał na nic uwagi i mknął do mety w Quillan, zdobywając drugie w karierze zwycięstwo etapowe na Tour de France, po tym wywalczonym cztery lata temu. Spóźnioną o ponad minutę drugą grupę przyprowadził Konrad, zmniejszony peleton zaś dojechał prawie siedem minut później.
Wyniki 14. etapu Tour de France 2021 (2.UWT), Carcassonne – Quillan (183,7 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 4:16:16 |
2. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:04 |
3. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | |
4. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 01:06 |
5. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 01:10 |
6. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 01:25 |
7. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
8. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
9. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:26 |
10. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 01:28 |
11. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 03:32 |
13. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
14. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | 06:23 |
15. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 06:53 |
16. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
17. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
18. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
19. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
20. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
21. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
22. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
23. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
24. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
25. | Enric Mas | Movistar Team | |
26. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
27. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
28. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
29. | Mark Donovan | Team DSM | |
30. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
31. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | |
32. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
33. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
34. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
35. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
36. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | |
37. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
38. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | |
39. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
40. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | |
41. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | |
42. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
43. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | |
44. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
45. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | |
46. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
47. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
48. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
49. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | |
50. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
51. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 09:15 |
52. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 09:52 |
53. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
54. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
55. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | |
56. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | |
57. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
58. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
59. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
60. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | |
61. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 12:57 |
62. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 13:15 |
63. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
64. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | |
65. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
66. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
67. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | |
68. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
69. | Carlos Verona | Movistar Team | |
70. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
71. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
72. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
73. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | |
74. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
75. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | |
76. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
77. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
78. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
79. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 16:47 |
80. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
81. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 17:04 |
82. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
83. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
84. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
85. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 17:42 |
86. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
87. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
88. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | |
89. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
90. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
91. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
92. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
93. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
94. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
95. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
96. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
97. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
98. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
99. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
100. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | |
101. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | |
102. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
103. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
104. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
105. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
106. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
107. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
108. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
109. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | |
110. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
111. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
112. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | |
113. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | |
114. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
115. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | |
116. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
117. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
118. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
119. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | |
120. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
121. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
122. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
123. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | |
124. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
125. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
126. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
127. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | |
128. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 25:34 |
129. | Casper Pedersen | Team DSM | |
130. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
131. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
132. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | |
133. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
134. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | |
135. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
136. | Julien Simon | Team TotalEnergies | |
137. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
138. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
139. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
140. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
141. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | |
142. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
143. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
144. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
145. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
146. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
147. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 36:46 |
148. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | |
149. | Cees Bol | Team DSM | |
DNS | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
DNS | Søren Kragh Andersen | Team DSM |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 56:50:21 |
2. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 |
3. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 05:18 |
4. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 05:32 |
5. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 05:33 |
6. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 05:58 |
7. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 06:16 |
8. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 06:30 |
9. | Enric Mas | Movistar Team | 07:11 |
10. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 09:48 |
11. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 10:28 |
12. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 20:28 |
13. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 24:44 |
14. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 26:53 |
15. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 30:51 |
16. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 31:43 |
17. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 32:02 |
18. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | 37:28 |
19. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 39:31 |
20. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 43:54 |
21. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 47:37 |
22. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 49:04 |
23. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 51:17 |
24. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 51:34 |
25. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 54:54 |
26. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 55:15 |
27. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 57:38 |
28. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
29. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 58:41 |
30. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 1:03:02 |
31. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 1:06:23 |
32. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 1:06:57 |
33. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | 1:08:13 |
34. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 1:08:33 |
35. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 1:08:35 |
36. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | 1:09:34 |
37. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 1:10:34 |
38. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 1:14:52 |
39. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 1:16:02 |
40. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 1:17:44 |
41. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 1:19:07 |
42. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:20:12 |
43. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:21:36 |
44. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:23:36 |
45. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:23:44 |
46. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 1:24:07 |
47. | Mark Donovan | Team DSM | 1:24:38 |
48. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:24:56 |
49. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 1:27:37 |
50. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 1:29:26 |
51. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:30:15 |
52. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | 1:30:18 |
53. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:30:49 |
54. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | 1:31:48 |
55. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:32:14 |
56. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 1:33:37 |
57. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 1:34:00 |
58. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 1:34:46 |
59. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 1:34:53 |
60. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:36:34 |
61. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | 1:36:48 |
62. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:37:05 |
63. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
64. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 1:40:15 |
65. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:40:34 |
66. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:40:45 |
67. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:41:37 |
68. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:41:48 |
69. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 1:42:30 |
70. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:45:36 |
71. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:47:02 |
72. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 1:47:12 |
73. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 1:47:29 |
74. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:49:57 |
75. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 1:50:20 |
76. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 1:50:24 |
77. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 1:50:59 |
78. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:52:57 |
79. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 1:53:25 |
80. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 1:53:48 |
81. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | 1:55:04 |
82. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 1:55:23 |
83. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 1:56:26 |
84. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 1:56:50 |
85. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 1:57:34 |
86. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | 1:57:37 |
87. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | 1:57:42 |
88. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 1:58:59 |
89. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 1:59:01 |
90. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | 1:59:22 |
91. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 2:00:50 |
92. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 2:01:43 |
93. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:02:24 |
94. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 2:02:39 |
95. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 2:03:16 |
96. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 2:04:38 |
97. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:05:16 |
98. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 2:05:19 |
99. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 2:06:14 |
100. | Jorge Arcas | Movistar Team | 2:06:47 |
101. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 2:07:48 |
102. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 2:09:04 |
103. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | 2:09:09 |
104. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:09:35 |
105. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 2:09:50 |
106. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 2:11:23 |
107. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:11:47 |
108. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:13:22 |
109. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:14:00 |
110. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 2:15:14 |
111. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:15:28 |
112. | Carlos Verona | Movistar Team | 2:17:02 |
113. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 2:20:25 |
114. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 2:20:41 |
115. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2:20:49 |
116. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 2:20:50 |
117. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 2:21:40 |
118. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 2:22:02 |
119. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 2:23:43 |
120. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 2:24:02 |
121. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 2:24:37 |
122. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 2:25:04 |
123. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 2:25:52 |
124. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 2:27:12 |
125. | Nils Eekhoff | Team DSM | 2:28:27 |
126. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:28:47 |
127. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | 2:29:27 |
128. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 2:30:12 |
129. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 2:31:11 |
130. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:32:21 |
131. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 2:32:44 |
132. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 2:32:47 |
133. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 2:33:39 |
134. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 2:37:58 |
135. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 2:38:03 |
136. | Casper Pedersen | Team DSM | 2:38:36 |
137. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 2:38:44 |
138. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 2:39:47 |
139. | Julien Simon | Team TotalEnergies | 2:40:00 |
140. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 2:41:36 |
141. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 2:43:27 |
142. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 2:43:52 |
143. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 2:44:30 |
144. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | 2:48:34 |
145. | Cees Bol | Team DSM | 2:52:16 |
146. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 2:58:27 |
147. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 2:59:28 |
148. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 3:06:42 |
149. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 3:16:17 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 279 |
2. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 187 |
3. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 174 |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 159 |
5. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 131 |
6. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 126 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 103 |
8. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 100 |
9. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 95 |
10. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 76 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 54 |
2. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 50 |
3. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 49 |
4. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 43 |
5. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 41 |
6. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 27 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 26 |
8. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 24 |
9. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 24 |
10. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 20 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 56:50:21 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 05:32 |
3. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 24:44 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 30:51 |
5. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 49:04 |
6. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:21:36 |
7. | Mark Donovan | Team DSM | 1:24:38 |
8. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 1:34:53 |
9. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:40:45 |
10. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:41:48 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain-Victorious | 71:22:59 | |
2. | EF Education-Nippo | 13:19 | |
3. | AG2R Citroën Team | 16:21 | |
4. | Ineos Grenadiers | 20:48 | |
5. | Bora-hansgrohe | 27:03 | |
6. | Jumbo-Visma | 33:08 | |
7. | Astana-Premier Tech | 40:51 | |
8. | Trek-Segafredo | 41:19 | |
9. | Movistar Team | 44:42 | |
10. | UAE Team Emirates | 57:32 | |
11. | Deceuninck-Quick Step | 1:27:53 | |
12. | Team BikeExchange | 1:38:59 | |
13. | B&B Hotels p/b KTM | 1:45:33 | |
14. | Groupama-FDJ | 1:52:35 | |
15. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:07:31 | |
16. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:22:15 | |
17. | Team Arkéa Samsic | 2:36:18 | |
18. | Team TotalEnergies | 2:59:04 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 3:09:02 | |
20. | Alpecin-Fenix | 3:15:59 | |
21. | Team DSM | 3:47:56 | |
22. | Team Qhubeka NextHash | 3:54:04 | |
23. | Lotto Soudal | 4:13:25 |
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…