Wiadomości

Mistrzostwa Polski 2021. Michał Gołaś bez medalu po defekcie

Michał Gołaś na czwartym miejscu skończył wyścig ze startu wspólnego o tytuł mistrza Polski. Kolarz Ineos Grenadiers atakami doprowadził do wykrystalizowania się czołówki, ale na ostatnich metrach przebił oponę i musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Kolarz Ineos Grenadiers w finale na metę jechał z Łukaszem Owsianem (Arkea-Samsic), Alanem Banaszkiem (HRE Mazowsze Serce Polski) i Maciejem Paterskim (Voster ATS Team). Paterski jako pierwszy wszedł w ostatni zakręt i wygrał finisz, natomiast Gołaś musiał w tym wirażu spasować ze względu na defekt.

Trasa pewnie była łatwa, ale trochę upału, trochę tempa, jakieś ataki.. dało się to wszystkim we znaki. Gdyby była jeszcze bardziej selektywna, to pewnie przyjeżdżalibyśmy pojedynczo. Każdy wiedział jaka jest trasa, wiedział jak to rozegrać. Myślę, że zrobiliśmy bardzo selektywny wyścig na tej trasie. O to chyba chodzi

– powiedział “Rowery.org” na mecie.

37-latek zdobył koszulkę mistrza Polski w 2012 roku, a w dorobku ma też srebro (2015), w sumie 10 z 14 startów zakończył w pierwszej dziesiątce. Czwarty finiszował już w 2011 i 2018 roku.

Pytany o miejsce krajowego czempionatu w kalendarzu startów swoim czy zawodników najlepszych ekip, potwierdził, że start w walce o tytuł mistrza kraju zajmuje bardzo ważne miejsce.

To jest wielkie wyróżnienie wozić tę koszulkę. Co rok jest to jakaś wyjątkowa motywacja, żeby ją zdobyć. Jak przejrzysz historię [wyścigów] z ostatnich 15 lat, to rzadko kiedy wychodzę z dziesiątki. Za każdym razem pokazuję, że jestem zmotywowany

– zaznaczył.

Kolarz brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers w tym roku za sobą ma 11 klasyków i Tour de Suisse, wyścigów, w których pilotował młodzież ekipy sir Dave’a Brailsforda i pracował na sukces Richarda Carapaza w Szwajcarii. Do Kartuz przyjechał zatem po solidnym bloku startów, tym razem mając szansę powalczenia na swoje konto.

Ja cały czas mam taką nogę (uśmiech). Cały rok staram się być w dobrej formie, za to mnie cenią. Z taką formą przyjeżdżam na mistrzostwa. Raz byłem mistrzem Polski, ale myślę, że za każdym razem staram się być w czołówce i [rywale] muszą się pomęczyć ze mną

– odparł na pytanie o tajemnicę tak regularnych występów w krajowym czempionacie.

W Kartuzach rozmawiała Martyna Maria Kobylińska.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54