Mistrzostwa Polski 2021. Maciej VII Bodnar

Maciej Bodnar po raz siódmy wywalczył tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Kolarz ekipy Bora – hansgrohe, na blisko 47-kilometrowej trasie w pomorskim Chmielnie, pokonał o ponad 3 minuty Filipa Maciejuka (Leopard Pro Cycling). Miejsca na podium w klasyfikacji “open” dopełnił zaś Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS).

Broniący tytułu mistrza kraju Kamil Gradek (Vini Zabu) nie ukończył czasówki z powodu defektu.

Maciejuk, który sięgnął po srebro w kategorii “open”, został również mistrzem Polski wśród orlików. Dwa pozostałe “krążki” trafiły do Damiana Bieńka (TC Chrobry Scott Głogów) i Mateusza Kostańskiego (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W rywalizacji brało udział 32 zawodników, 12 w gronie elity mężczyzn, 20 wśród mężczyzn do lat 23. Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas rozegrane zostały na trasie poprowadzonej na południe od Kartuz, wzdłuż trzech zbiorników wodnych: Jeziora Kłodno, Jeziora Raduńskiego Dolnego oraz Jeziora Małe Brodno. Zawodnicy pokonywali dwie rundy, na każdej do pokonania mając 403 metry przewyższenia, dwa nawroty i kilka łagodnych hopek w pierwszej jej partii. Najtrudniejszy odcinek stanowił 500-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 7%, który wyrastał po 10 kilometrach rundy.

PEŁNE WYNIKI:
OPEN
U23

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn i orlików (NC), Chmielno (46,7 km):