Mistrzostwa Polski 2021. Karolina Krasiewicz złota na czasówce elity kobiet

Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) została w pomorskim Chmielnie mistrzynią Polski elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas.

Srebrny medal wywalczyła jej drużynowa koleżanka Aurela Nerlo, a brązowy na 23-kilometrowej trasie zdobyła Marta Jaskulska, co dało jej równocześnie złoto w gronie orliczek.

Srebro w gronie kobiet do lat 23 odebrała szósta w klasyfikacji open Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness), a brąz 11. Wioleta Furtak (MAT Atom Deweloper Wrocław).

W rywalizacji brało udział 29 zawodniczek, 13 w gronie elity kobiet, 16 wśród kobiet do lat 23. Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas rozegrane zostały na trasie poprowadzonej na południe od Kartuz, wzdłuż trzech zbiorników wodnych: Jeziora Kłodno, Jeziora Raduńskiego Dolnego oraz Jeziora Małe Brodno. Zawodniczki pokonywały 403 metry przewyższenia na trasie z dwoma nawrotami i kilkoma łagodnymi hopkami w pierwszej jej partii. Najtrudniejszy odcinek stanowił 500-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 7%, który wyrastał po 10 kilometrach.

PEŁNE WYNIKI:
OPEN
U23

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda indywidualna na czas elity kobiet i orliczek (NC), Chmielno (23,35 km):