Caleb Ewan (Lotto Soudal) triumfował na mecie trzeciego etapu Baloise Belgium Tour.
Australijczyk na prowadzącym delikatnie pod górę finiszu pokonał Niemca Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Duńczyka Michaela Morkova (Deceuninck-Quick Step).
W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).
Wyniki 3. etapu Baloise Belgium Tour 2021 (2.Pro), Gingelom - Scherpenheuvel-Zichem (174,4 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:56:43 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
3. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
5. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
6. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
7. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
8. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
9. | Thibau Nys | Baloise-Trek Lions | |
10. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
11. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
12. | Luuc Bugter | BEAT Cycling | |
13. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
14. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
15. | Yoeri Havik | BEAT Cycling | |
16. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
17. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
18. | Gil D'heygere | Tarteletto-Isorex | |
19. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
20. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
21. | Julien van Den Brande | Tarteletto-Isorex | |
22. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
23. | Alfdan de Decker | Tarteletto-Isorex | |
24. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
25. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
26. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
27. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | |
28. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
30. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | |
31. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | |
32. | Toon Vandebosch | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
33. | Jakub Mareczko | Vini Zabù | |
34. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
35. | Jan-Willem van Schip | BEAT Cycling | |
36. | Emil Vinjebo | Qhubeka Assos | |
37. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
38. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
39. | Cees Bol | Team DSM | |
40. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
41. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
42. | Toon Aerts | Baloise-Trek Lions | |
43. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
44. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
45. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
46. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
47. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
48. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
49. | Daniel Savini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
50. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
51. | Brent van de Kerkhove | Tarteletto-Isorex | |
52. | Jordy Bouts | BEAT Cycling | |
53. | Matteo Pelucchi | Qhubeka Assos | |
54. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
55. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
56. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
57. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
58. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | |
59. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
60. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | |
61. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
62. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
63. | Kamil Gradek | Vini Zabù | |
64. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
65. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
66. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù | |
67. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
68. | Dimitri Claeys | Qhubeka Assos | |
69. | Mattia Bevilacqua | Vini Zabù | |
70. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
71. | Casper van Uden | Team DSM | |
72. | Eli Iserbyt | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
73. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
74. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | |
75. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
76. | Piotr Havik | BEAT Cycling | |
77. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
78. | Chris Hamilton | Team DSM | |
79. | Lasse Norman Hansen | Qhubeka Assos | |
80. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
81. | Anton Ferdinande | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
82. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | |
83. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
84. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | |
85. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
86. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | |
87. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
88. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
89. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
90. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | |
91. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
92. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | |
93. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
94. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
95. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
96. | Corné van Kessel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
97. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:17 |
98. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 00:20 |
99. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù | |
100. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù | 00:24 |
101. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 00:29 |
102. | Casper Pedersen | Team DSM | |
103. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:43 |
104. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:46 |
105. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:53 |
106. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 01:20 |
107. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 01:49 |
108. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 01:56 |
109. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:56 |
110. | Witse Meeussen | Pauwels Sauzen-Bingoal | 01:58 |
111. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
112. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
113. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
114. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
115. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
116. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
117. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | |
118. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | |
119. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
120. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | |
121. | Oliver Behringer | Team Novo Nordisk | |
122. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
123. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
124. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 02:27 |
125. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
126. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | 02:58 |
127. | Pim Ronhaar | Baloise-Trek Lions | 03:01 |
128. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
129. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 03:44 |
130. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
131. | Enzo Leijnse | Team DSM | |
132. | Marco Frapporti | Vini Zabù | |
133. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | |
134. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 04:46 |
135. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 05:02 |
136. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
137. | Martijn Budding | BEAT Cycling | 05:14 |
138. | Jules Hesters | BEAT Cycling | 05:28 |
139. | Logan Phippen | Team Novo Nordisk | 05:51 |
140. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
141. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
142. | Stephen Clancy | Team Novo Nordisk | 08:52 |
143. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 19:11 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick-Step |
Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).
Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.