Inne

Puchar Świata MTB 2021 #2. Pidcock przed Van der Poelem

Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) wygrał drugą edycję Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country, rozgrywaną w czeskim Novym Mescie na Morave.

Brytyjczyk w wyścigu elity mężczyzn pokonał Holendra Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) oraz Szwajcara Mathiasa Flückigera (Thömus RN Swiss Bike Team).

Czwarte miejsce dla polskiej grupy Kross Orlen Cycling Team zajął Czech Ondrej Cink, a 12. miejsce wywalczył jego drużynowy kolega Bartłomiej Wawak.

Wyniki Pucharu Świata MTB 2021 #2 -- wyścig elity mężczyzn (CDM), Nove Mesto na Morave (2,7 km + 6 x 3,9 km = 26,1 km):

118.Karol OstaszewskiWarszawski Klub Kolarski- 2

Wyścig elity kobiet wygrała Francuzka Loana Lecomte (Massi), która o 1:39 pokonała Amerykankę Haley Batten (Trinity Racing MTB). oraz o 1:51 Australijkę Rebeccę McConnell (Primaflor Mondraker XSauce).

Maja Włoszczowska (Kross Orlen Cycling Team) zajęła 27. miejsce, na 36. sklasyfikowano za to Katarzynę Solus-Miśkowicz, a na 60. Gabrielę Wojtyłę. Ze stratą jednego kółka sklasyfikowana została Paula Gorycka, a ze stratą dwóch Barbara Borowiecka.

Wyniki Pucharu Świata MTB 2021 #2 -- wyścig elity kobiet (CDM), Nove Mesto na Morave (2,7 km + 5 x 3,9 km = 22,2 km):

Barbara BorowieckaGiant Gorzów LIV Team- 2

W gronie mężczyzn do lat 23 najlepszy okazał się Kanadyjczyk Carter Woods, który o blisko 2 minuty pokonał Amerykanina Rileya Amosa oraz Szwajcara Alexandre’a Balmera.

Stanisław Nowak zajął 61. miejsce, ze stratą 12 minut i 54 sekund. Konrad Czabok i Jarosław Żur sklasyfikowani zostali odpowiednio ze stratą 1 i 2 okrążeń.

W wyścigu kobiet do lat 23 Austriaczka Mona Mitterwallner o zaledwie 2 sekundy ubiegła Dunkę Caroline Bohe i o 1:17 Węgierkę Katę Blankę Vas.

Matylda Szczecińska zajęła 15. miejsce (+5:33), Milena Drelak 41. (+12:31), a Juli Zięba 52. (+15:11). Patrycja Zawierta sklasyfikowana została ze stratą dwóch okrążeń.

Redakcja rowery.org

28 kwietnia 2024, 17:28

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25