Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał w miejscowości Cattolica piąty etap wyścigu Giro d’Italia.
Australijczyk pokonał na ostatnich metrach Włochów: mistrza Europy Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka ASSOS) i Elię Vivianiego (Cofidis).
W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation).
Prowadząca nad Adriatyk trasa liczyła 177 kilometrów. Profil etapu był niemal całkowicie płaski, a po deszczowych dniach na powrót zaświeciło słońce.
W akcję puszczono tylko dwóch zawodników: Umberto Marengo (Bardiani-CSF) i Filippa Tagliani (Androni Giocattoli-Sidermec). Włosi, reprezentujący mniejsze ekipy, początkowo zyskali ponad 5 minuty, ale na lotnej premii w Imoli (70 km) pozostało im z tego… 8 sekund. Chwilę po tym akcja została zakończony.
Nikt już później nie wychylił się z peletonu. Grupa jechała razem, a tempo wzrosło dopiero na ostatnich 40 kilometrach. 68 kilometrów przed metą z peletonu wyskoczyli Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizane) i Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), którzy podzielili się punktami na lotnej premii w Savignano sul Rubicone (41 km przed metą). Dwójka zyskała półtorej minuty przewagi nad peletonem i na ostatnich 18 kilometrach otrzymała wsparcie od Alexisa Gougearda (AG2R Citroën).
15 kilometrów przed metą kraksa wyeliminowała Pavla Sivakova (Ineos Grenadiers), a niecałe 4 kilometry przed metą w kraksie ucierpieli Mikel Landa (Bahrain Victorious), Joe Dombrowski (UAE Team Emirates) oraz jeden z marshalli.
Tempo w grupie dyktowały zespoły Lotto Soudal i Astana-Premier Tech, po chwili włączyły się też ekipy Cofidis i Bora-hansgrohe. Uciekinierzy zostali złapani na ostatnich 3 kilometrach, a sprinterów na ostatnie metry prowadził Daniel Oss, pracujący na Petera Sagana. Czaili się kolarze UAE Team Emirates, do sprintu szykował się Tim Merlier (Alpecin-Fenix), a Petera Sagana z pantałyku zbili Simone Consonni i Elia Viviani, wychodzący na czoło w ostatniej chwili. Równocześnie ruszył Giacomo Nizzolo: Włoch objął prowadzenie i wydawał się niezagrożony, ale na ostatnich metrach musiał uznać wyższość nadciągającego z dalszej pozycji Caleba Ewana.
Australijczyk przepchnął się przy barierkach i wyszedł przed Merliera, uniknął zjeżdżającego ze zmiany Consonniego i tym samym wyszedł przed Sagana. Na kole podążającego za Nizzolo Vivianiego nie zabawił długo i rzucił się w pogoń za mistrzem Europy, prowadzenie obejmując przed samą linią mety.
Wyniki 5. etapu Giro d'Italia 2021 (2.UWT); Modena – Cattolica (177 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:07:01 |
2. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | |
3. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
4. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
5. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
6. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
7. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
8. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
9. | Manuel Belletti | EOLO-Kometa | |
10. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
11. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
13. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
14. | Max Kanter | Team DSM | |
15. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
16. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
17. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
18. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
19. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
20. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
21. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
22. | Romain Bardet | Team DSM | |
23. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
24. | Nikias Arndt | Team DSM | |
25. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
26. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
27. | Marc Soler | Movistar Team | |
28. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
29. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
30. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
31. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
32. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
33. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
34. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
35. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
37. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
38. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
39. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
40. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
42. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | |
43. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
44. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
45. | Jai Hindley | Team DSM | |
46. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
47. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
48. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
49. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
50. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
51. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
52. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
53. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
54. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | |
55. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
56. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
57. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | |
58. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
59. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
60. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
61. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
62. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | |
63. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
64. | Davide Villella | Movistar Team | |
65. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
66. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
67. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
68. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
69. | Nicolas Roche | Team DSM | |
70. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
71. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
72. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
73. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
74. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
75. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
76. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
77. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
78. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
79. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
80. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
81. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
82. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
83. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
84. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
85. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
86. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
87. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
88. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
89. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
90. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
91. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
92. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
93. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
94. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
95. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
96. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
97. | Nico Denz | Team DSM | |
98. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
99. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
100. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | |
101. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
102. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
103. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
104. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
105. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | |
106. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
107. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
108. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
109. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
110. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
111. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
112. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
113. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
114. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
115. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | |
116. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
117. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
118. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
119. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
120. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
121. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
122. | Albert Torres | Movistar Team | |
123. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
124. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
125. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
126. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
127. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
128. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
129. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
130. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | |
131. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
132. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
133. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
134. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
135. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
136. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
137. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
138. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | |
139. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 00:43 |
140. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
141. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 01:03 |
142. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
143. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
144. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | |
145. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
146. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
147. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
148. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
149. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 01:17 |
150. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 01:29 |
151. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
152. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
153. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 01:37 |
154. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
155. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:44 |
156. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:51 |
157. | Chris Hamilton | Team DSM | 02:04 |
158. | Michael Storer | Team DSM | |
159. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
160. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
161. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | |
162. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
163. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 02:22 |
164. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
165. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 02:34 |
166. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 02:49 |
167. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 03:03 |
168. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 03:35 |
169. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
170. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 04:00 |
171. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 04:51 |
172. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 04:56 |
173. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
174. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 05:05 |
175. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
176. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
177. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
178. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:31 |
179. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 08:00 |
180. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 08:15 |
181. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 13:08 |
182. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
DNF | Mikel Landa | Bahrain-Victorious |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 17:57:45 |
2. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 00:42 |
3. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 00:48 |
4. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 01:00 |
5. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:15 |
6. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 01:24 |
7. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 01:28 |
8. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 01:37 |
9. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 01:38 |
10. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 01:39 |
11. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 01:43 |
12. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 01:44 |
13. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:47 |
14. | Simon Yates | Team BikeExchange | 01:49 |
15. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 01:51 |
16. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:56 |
17. | Romain Bardet | Team DSM | 02:03 |
18. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | 02:05 |
19. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 02:08 |
20. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 02:10 |
21. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 02:12 |
22. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 02:15 |
23. | Marc Soler | Movistar Team | 02:16 |
24. | Jai Hindley | Team DSM | 02:20 |
25. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 02:21 |
26. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 02:29 |
27. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 02:33 |
28. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 02:42 |
29. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 02:52 |
30. | George Bennett | Jumbo-Visma | 03:10 |
31. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 03:16 |
32. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 03:23 |
33. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 03:26 |
34. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 03:56 |
35. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 03:58 |
36. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
37. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 05:12 |
38. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 05:38 |
39. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:49 |
40. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 06:01 |
41. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 06:23 |
42. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 06:36 |
43. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 06:58 |
44. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 07:06 |
45. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 07:07 |
46. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 07:48 |
47. | Michael Storer | Team DSM | 08:23 |
48. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 08:37 |
49. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 08:48 |
50. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
51. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 08:51 |
52. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 08:55 |
53. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 09:08 |
54. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 09:38 |
55. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 10:16 |
56. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 11:30 |
57. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 12:17 |
58. | Nicolas Roche | Team DSM | 12:39 |
59. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 12:51 |
60. | Davide Villella | Movistar Team | 12:53 |
61. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 13:02 |
62. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 13:11 |
63. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 13:16 |
64. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 13:36 |
65. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 13:41 |
66. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 13:48 |
67. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 13:50 |
68. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 13:59 |
69. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 14:01 |
70. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | 14:07 |
71. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 14:08 |
72. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
73. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 14:19 |
74. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
75. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 14:22 |
76. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 14:33 |
77. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 14:38 |
78. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 14:42 |
79. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 15:01 |
80. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 15:16 |
81. | Chris Hamilton | Team DSM | 16:17 |
82. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 16:30 |
83. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 16:56 |
84. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 18:20 |
85. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 18:23 |
86. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 18:45 |
87. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 19:37 |
88. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 20:48 |
89. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 21:05 |
90. | Dario Cataldo | Movistar Team | 21:09 |
91. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | 21:18 |
92. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 21:19 |
93. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 21:42 |
94. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 22:18 |
95. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 22:22 |
96. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 22:27 |
97. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 22:32 |
98. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 22:47 |
99. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 23:00 |
100. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 23:05 |
101. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 23:06 |
102. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 23:10 |
103. | Nikias Arndt | Team DSM | 23:11 |
104. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 23:30 |
105. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 23:31 |
106. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | 23:33 |
107. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
108. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 23:34 |
109. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 23:40 |
110. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | 23:44 |
111. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | 23:46 |
112. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 23:49 |
113. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 23:59 |
114. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:00 |
115. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 24:04 |
116. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 24:05 |
117. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 24:18 |
118. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 24:33 |
119. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 24:38 |
120. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 24:59 |
121. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 25:24 |
122. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 25:33 |
123. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 25:40 |
124. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 25:49 |
125. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 26:58 |
126. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 27:20 |
127. | Nico Denz | Team DSM | 28:05 |
128. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 28:27 |
129. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 30:09 |
130. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 31:02 |
131. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 31:10 |
132. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 31:17 |
133. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 31:21 |
134. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 32:19 |
135. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 32:37 |
136. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 32:45 |
137. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 32:51 |
138. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | 33:03 |
139. | Max Kanter | Team DSM | 33:07 |
140. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 33:15 |
141. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 33:18 |
142. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 33:33 |
143. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 33:44 |
144. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 33:45 |
145. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 33:55 |
146. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 34:05 |
147. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 34:07 |
148. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 34:35 |
149. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 34:42 |
150. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | 35:21 |
151. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 35:29 |
152. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 35:52 |
153. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 35:57 |
154. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 36:03 |
155. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | 36:20 |
156. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 36:27 |
157. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 36:39 |
158. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 36:59 |
159. | David Dekker | Jumbo-Visma | 37:03 |
160. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 37:04 |
161. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 37:14 |
162. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 37:19 |
163. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | 37:40 |
164. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 37:44 |
165. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 37:49 |
166. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 37:53 |
167. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 37:54 |
168. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 38:14 |
169. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 38:27 |
170. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 38:30 |
171. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 38:32 |
172. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 38:54 |
173. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 39:09 |
174. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 39:10 |
175. | Albert Torres | Movistar Team | 39:51 |
176. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 41:16 |
177. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 41:34 |
178. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 41:36 |
179. | Manuel Belletti | EOLO-Kometa | 41:50 |
180. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 45:14 |
181. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 45:54 |
182. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 47:32 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 72 |
2. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 68 |
3. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 58 |
4. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 56 |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 50 |
6. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 39 |
7. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 31 |
8. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 30 |
9. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 28 |
10. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 28 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 18 |
2. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 16 |
3. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 13 |
4. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 10 |
5. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 9 |
6. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 6 |
7. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 6 |
8. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 6 |
9. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 6 |
10. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 5 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 17:58:45 |
2. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:24 |
3. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:28 |
4. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:39 |
5. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 01:10 |
6. | Jai Hindley | Team DSM | 01:20 |
7. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:42 |
8. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 02:56 |
9. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 02:58 |
10. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:38 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain-Victorious | 53:58:03 | |
2. | Ineos Grenadiers | 00:04 | |
3. | UAE Team Emirates | 00:13 | |
4. | Team BikeExchange | 00:50 | |
5. | EF Education-Nippo | 01:35 | |
6. | Trek-Segafredo | 02:18 | |
7. | Israel Start-Up Nation | 03:40 | |
8. | Deceuninck-Quick Step | 04:52 | |
9. | Jumbo-Visma | 05:16 | |
10. | Team DSM | 05:25 | |
11. | Astana-Premier Tech | 06:16 | |
12. | Movistar Team | 10:38 | |
13. | EOLO-Kometa | 12:46 | |
14. | Bora-hansgrohe | 14:03 | |
15. | Groupama-FDJ | 16:02 | |
16. | AG2R Citroën Team | 16:17 | |
17. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 16:53 | |
18. | Team Qhubeka ASSOS | 24:44 | |
19. | Cofidis, Solutions Crédits | 26:00 | |
20. | Bardiani-CSF-Faizanè | 30:25 | |
21. | Androni Giocattoli-Sidermec | 36:51 | |
22. | Alpecin-Fenix | 42:38 | |
23. | Lotto Soudal | 1:12:49 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Zobacz komentarze
Bahrain bez Landy to musi jechać na etapy, bo to nie jest tygodniówka by Pello jechał na generalkę. Ineos ma już klarownego lidera. Bora znowu się pogubiła w końcówce niby są na przodzie peletonu potem Sagan zostaje sam spada o kilka miejsc i spóźniony zaczyna sprint.
Co z tym Landą? Wywrócił się i miał stratę? Dojechał ale się wycofał z wyścigu? W ogóle nie dojechał? Naprawdę tak trudno napisać jedno zdanie wyjaśniające o co chodzi? Bo tekst, że ucierpiał nic nie wyjaśnia.
Nie dojechał do mety, od razu został przewieziony karetką do szpitala, póki co jeszcze nie wiadomo co z nim.
Szkoda Landy, była forma i szansa no dobre miejsce w KG, ale pech niestety - oby szybko wracał co zdrowia.
Mam nadzieję, że nie ucierpieli mocno Sivakov i Dombrowski - Ineos musi uważać, jak Bernal gdzieś straci to po wyścigu, ale to nie ważne - nie wyglądał Pavel najlepiej i chyba dostał jakiegoś załamania psychicznego :/
*nieważne