Michael Woods (Israel Start-Up Nation) wygrał drugi etap Tour des Alpes Maritimes et du Var i przejął koszulkę lidera trzydniowego wyścigu.
Za Kanadyjczykiem na finiszu na ścianeczce w Fayence zameldował się jadący w żółtej koszulce Bauke Mollema (Trek-Segafredo), czołową trójkę zamknął Jhonatan Narváez (INEOS Grenadiers). Dzięki dwusekundowej przewadze na mecie Woods przejął koszulkę lidera, z sekundową przewagą nad Holendrem.
Trasa drugiego etapu etapówki na południu prowadziła po pagórkowatych okolicach Fayence. W połowie trasy wyrósł Col de Mons (6 km; 5,3%), a w końcówce do pokonania była 33-kilometrowa runda, zawierająca stromą ściankę (1200 m; 9,8%), na szczycie której znalazła się linia mety.
W ucieczce dnia zameldowali się Dylan Kowalski (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Clément Berthet, Biniam Girmay Hailu (Delko), Hugo Houle (Astana-Premier Tech), Víctor De La Parte (Total Direct Energie), Cyril Barthe (B&B Hôtels p/b KTM) i Andrea Mifsud (Swiss Racing Academy). Grupka uzyskała niecałe 5 minut przewagi nad peletonem, w którym zainteresowanie sprintem i kontrolowaniem przebiegu etapu wykazywały ekipy Trek-Segafredo, Israel Start-Up Nation oraz Groupama-FDJ.
Czołówka na Col de Mons wprowadził Girmay Hailu, cztery minuty przed peletonem. Przewaga malała powoli, a na rundach grupka została przerzedzona. Na pierwszej wspinaczce pod ściankę w Fayence tempa nie wytrzymali Kowalski i Mifsud, kilka kilometrów dalej odpadł Girmay Hailu. Mocne tempo w peletonie podyktowała grupa Ineos Grenadiers, wysyłając na czoło Rohana Dennisa i Dylana van Baarle 15 kilometrów przed metą, gdy strata zmalała poniżej minuty.
8 kilometrów przed kreską Berthet odpadł z czołówki, zaś niewiele później wchłonięty został również De la Parte. Barthe dyktował zaś mocne tempo, wytrzymując kilka kilometrów więcej razem z Houlem. Akcja została jednak skasowana 2300 metrów przed metą. Na ostatni podjazd grupę wprowadzili kolarze AG2R Citroën Team, stawiający na Grega van Avermaeta. Na początku podjazdu nieskuteczne ataki przypuszczał Alexis Vuillermoz (Total Direct Energie), a następnie mocno przyspieszył Michael Woods. Kanadyjczyk zdołał utrzymać się na czele aż do końca, odrywając się od innych i przeciął kreskę jako pierwszy. Dotychczasowy lider Bauke Mollema przeciął kreskę drugi w kolejności, a zmierzona przez sędziów dwusekundowa różnica sprawiła, że 34-latek z Toronto przejął trykot lidera.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 4:16:54 |
2. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:02 |
3. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:06 |
5. | Alexis Vuillermoz | Team Total Direct Energie | 00:09 |
6. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
7. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 00:11 |
8. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:13 |
9. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
10. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
12. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
13. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
14. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
15. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
16. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | |
17. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
18. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
19. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | |
20. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
21. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | |
22. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
23. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
24. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 00:21 |
25. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 00:22 |
26. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 00:24 |
27. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | |
28. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:26 |
29. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
30. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | 00:30 |
31. | Fabio Aru | Team Qhubeka ASSOS | 00:31 |
32. | Sander Armee | Team Qhubeka ASSOS | 00:34 |
33. | Michael Storer | Team DSM | 00:35 |
34. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 00:37 |
35. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 00:40 |
36. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
37. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
38. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 00:42 |
39. | Manuel Diaz José | DELKO | 00:49 |
40. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
41. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:53 |
42. | Henri Vandenabeele | Team DSM | 00:55 |
43. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 00:57 |
44. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | 01:02 |
45. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 01:04 |
46. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
47. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
48. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
49. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 01:19 |
50. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
51. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 01:32 |
52. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
53. | Mauro Finetto | DELKO | 01:36 |
54. | Hideto Nakane | EF Education-Nippo | 01:40 |
55. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
56. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
57. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
58. | Marco Brenner | Team DSM | |
59. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 01:42 |
60. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 01:46 |
61. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
62. | Emil Vinjebo | Team Qhubeka ASSOS | |
63. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
64. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 01:54 |
65. | Ben Gastauer | AG2R Citroën Team | 02:08 |
66. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | 02:17 |
67. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
68. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | |
69. | Thibault Ferasse | B&B Hotels p/b KTM | |
70. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 02:23 |
71. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | |
72. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 02:36 |
73. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:39 |
74. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 02:42 |
75. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 02:47 |
76. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | |
77. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | 03:02 |
78. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 03:09 |
79. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
80. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 03:16 |
81. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 03:22 |
82. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | 03:40 |
83. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 04:22 |
84. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
85. | Jetse Bol | Burgos-BH | 05:28 |
86. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
87. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
88. | Aloïs Charrin | Swiss Racing Academy | |
89. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 05:34 |
90. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
91. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
92. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
93. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 05:37 |
94. | Mathias Le Turnier | DELKO | 05:41 |
95. | Clément Carisey | DELKO | |
96. | Andrea Mifsud | Swiss Racing Academy | 05:45 |
97. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 05:51 |
98. | Clément Berthet | DELKO | 06:00 |
99. | Stuart Balfour | Swiss Racing Academy | 08:15 |
100. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 08:37 |
101. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
102. | Yannis Voisard | Swiss Racing Academy | 08:43 |
103. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 08:47 |
104. | Damian Luscher | Swiss Racing Academy | 08:53 |
105. | Rémy Mertz | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:05 |
106. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 09:07 |
107. | Biniam Ghirmay Hailu | DELKO | 09:10 |
108. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 09:40 |
109. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 10:11 |
110. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | 10:16 |
111. | Kevin Vermaerke | Team DSM | |
112. | Yakob Debesay | DELKO | |
113. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | |
114. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
115. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
116. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 10:20 |
117. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
118. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
119. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
120. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | 10:25 |
122. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 10:27 |
123. | Martin Salmon | Team DSM | 11:18 |
124. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
125. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka ASSOS | 11:30 |
126. | Mathias Reutimann | Swiss Racing Academy | 11:34 |
127. | Mitchell Docker | EF Education-Nippo | |
128. | Reto Muller | Swiss Racing Academy | |
129. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
130. | Leon Heinschke | Team DSM | 11:42 |
131. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 11:43 |
132. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 11:48 |
133. | Robert Power | Team Qhubeka ASSOS | 11:51 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 9:07:15 |
2. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:01 |
3. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:06 |
4. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 00:09 |
5. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 00:11 |
6. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:13 |
7. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
8. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
9. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
10. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
11. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
12. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
13. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
14. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
15. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
16. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | |
17. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | |
18. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 00:21 |
19. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 00:22 |
20. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 00:23 |
21. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | 00:24 |
22. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 00:26 |
23. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
24. | Alexis Vuillermoz | Team Total Direct Energie | 00:28 |
25. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 00:32 |
26. | Sander Armee | Team Qhubeka ASSOS | 00:34 |
27. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 00:37 |
28. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 00:39 |
29. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
30. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 00:40 |
31. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
32. | Fabio Aru | Team Qhubeka ASSOS | 00:44 |
33. | Michael Storer | Team DSM | 00:48 |
34. | Manuel Diaz José | DELKO | 00:49 |
35. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 01:01 |
36. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:02 |
37. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 01:04 |
38. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | 01:15 |
39. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 01:38 |
40. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 01:45 |
41. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 01:46 |
42. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
43. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 01:55 |
44. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 01:58 |
45. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 02:16 |
46. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 02:52 |
47. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 03:14 |
48. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 03:18 |
49. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 03:28 |
50. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
51. | Ben Gastauer | AG2R Citroën Team | 03:48 |
52. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 04:29 |
53. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 04:47 |
54. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | 05:22 |
55. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 05:32 |
56. | Mauro Finetto | DELKO | 05:41 |
57. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 05:59 |
58. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | 06:00 |
59. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
60. | Martijn Tusveld | Team DSM | 06:20 |
61. | Henri Vandenabeele | Team DSM | 06:28 |
62. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | 06:30 |
63. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 06:37 |
64. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 06:46 |
65. | Emil Vinjebo | Team Qhubeka ASSOS | 07:05 |
66. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 07:06 |
67. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 07:10 |
68. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 07:13 |
69. | Clément Carisey | DELKO | 07:17 |
70. | Clément Berthet | DELKO | 07:36 |
71. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 07:49 |
72. | Thibault Ferasse | B&B Hotels p/b KTM | 08:26 |
73. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 08:45 |
74. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 08:55 |
75. | Marco Brenner | Team DSM | |
76. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
77. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 09:31 |
78. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | 09:32 |
79. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 09:38 |
80. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:54 |
81. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | 10:38 |
82. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | 10:53 |
83. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 11:01 |
84. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | 11:03 |
85. | Mathias Le Turnier | DELKO | 11:14 |
86. | Aloïs Charrin | Swiss Racing Academy | 11:37 |
87. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 11:41 |
88. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 11:43 |
89. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 13:01 |
90. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 13:20 |
91. | Yannis Voisard | Swiss Racing Academy | 14:16 |
92. | Stuart Balfour | Swiss Racing Academy | 14:24 |
93. | Biniam Ghirmay Hailu | DELKO | 14:43 |
94. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 15:40 |
95. | Hideto Nakane | EF Education-Nippo | |
96. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 15:53 |
97. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 16:55 |
98. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka ASSOS | 17:03 |
99. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 17:16 |
100. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 17:35 |
101. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | 17:43 |
102. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 18:22 |
103. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 19:03 |
104. | Jetse Bol | Burgos-BH | 19:28 |
105. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
106. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 20:18 |
107. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 20:19 |
108. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | 20:49 |
109. | Kevin Vermaerke | Team DSM | |
110. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 21:25 |
111. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 21:29 |
112. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 22:37 |
113. | Damian Luscher | Swiss Racing Academy | 22:53 |
114. | Rémy Mertz | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 23:05 |
115. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 23:07 |
116. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 23:09 |
117. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 23:18 |
118. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | 24:16 |
119. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
120. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 24:20 |
121. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
122. | Yakob Debesay | DELKO | 24:57 |
123. | Martin Salmon | Team DSM | 25:18 |
124. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
125. | Mitchell Docker | EF Education-Nippo | 25:34 |
126. | Leon Heinschke | Team DSM | 25:42 |
127. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 26:15 |
128. | Mathias Reutimann | Swiss Racing Academy | |
129. | Reto Muller | Swiss Racing Academy | |
130. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 26:24 |
131. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 26:29 |
132. | Robert Power | Team Qhubeka ASSOS | 26:32 |
133. | Tom Scully | EF Education-Nippo | 26:40 |
134. | Julien Antomarchi | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 27:30 |
135. | Andrea Mifsud | Swiss Racing Academy | 28:29 |
. |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.