Ze świata

Thibaut Pinot widzi siebie w różu

Thibaut Pinot jest kolejnym grandtourowcem, który w tym sezonie chce postawić na Giro d’Italia.

Według francuskich mediów kolarz Groupama-FDJ po rozczarowujących występach w Tour de France czuje potrzebę zmiany. Jednym z argumentów za tym jest trasa “Wielkiej Pętli”, na której pożałowano typowo górskich etapów.

Pinota po 2014 roku, gdy ukończył Tour na trzecim miejscu, prześladuje w lipcu pech. Chociażby w 2019 po zwycięstwie na Tourmalet miał otwartą drogę do generalnego triumfu w Paryżu, ale z powodu kontuzji mięśnia wycofał się przedwcześnie. W minionym sezonie załatwił się już na pierwszym etapie, po ciężkim upadku na plecy.

Dla 30-latka byłby to trzeci występ w “Corsa Rosa”. W 2017 zajął czwarte miejsce, a rok później, kiedy zmierzał po podium, tuż przed metą zrezygnował z jazdy z powodu zapalenia płuc.

W tej sytuacji Groupama-FDJ pozwoli powrócić na Tour najszybszym nogom ubiegłorocznego sezonu Arnaudowi Demare. Mistrz Francji ostatnio otarł łzy, spowodowane swoją nieobecnością w narodowym tourze, sięgając po cztery etapy i koszulkę punktową Giro.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

28 kwietnia 2024, 17:28

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25