Tim Merlier (Alpecin-Fenix) po sprinterskiej rozgrywce triumfował na mecie szóstego etapu Tirreno-Adriatico.
Mistrz Belgii pokonał na ostatnich metrach Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe), który wygrał starcie o drugie miejsce z Magnusem Cortem (EF Pro Cycling).
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Simon Yates (Mitchelton-Scott).
Szósty etap “Wyścigu Dwóch Mórz” w regionie Marche premiował sprinterów. Kolarze wyruszyli z Castelfidaro w stronę adriatyckiego kurortu Senigallia, gdzie zaplanowano cztery, płaskie jak stół rundy, liczące po 16,1 kilometra. Do finiszu prowadziła długa prosta, która 100 metrów przed metą przechodziła w delikatny łuk.
Ucieczkę dnia zawiązali: Axel Domont (AG2R La Mondiale), Simon Pellaud, Josip Rumac (obaj Androni Giocattoli-Sidermec), Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal) i Veljko Stojnic (Vini Zabu-KTM).
Peleton kontrolował poczynania piątki, która na rundy wjechała z przewagą 3 minut. Dzięki pracy niemal wszystkich ekip zainteresowanych masowym finiszem różnica stopniowo malała i ostatni z harcowników został złapany 13 kilometrów przed metą.
Na ostatni kilometr na czele wjechali kolarze Israel Start-Up Nation, którzy wybrali jednak wolniejszą, lewą stronę szosy.
Pozostałe zespoły skupiły się po prawej. Pierwszy finisz rozpoczął Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates). Za plecami Kolumbijczyka dobrze ustawił się Merlier, który cierpliwie czekał na to aż otworzy mu się tor sprintu. Mistrz Belgii wyczekał odpowiedni moment do ataku i ruszył po zwycięstwo. Na ostatnich 50 metrach zdążył się obejrzeć, wiedział, że pokonał rywali.
Fatalnie ustawiony Pascal Ackermann mimo wszystko zdołał wywalczyć drugie miejsce. O gumę wyprzedził Magnusa Corta. Gaviria po raz kolejny ruszył za szybko i skończył ostatecznie na czwartej pozycji.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 3:59:30 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
3. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | |
4. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
6. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
7. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
8. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
9. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-McLaren | |
10. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
11. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
12. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
13. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
14. | Davide Gabburo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
15. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
16. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
17. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
18. | Alberto Dainese | Team Sunweb | |
19. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
20. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
21. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | |
22. | Imerio Cima | Gazprom-RusVelo | |
23. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
24. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
25. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | |
26. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
27. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
28. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | |
29. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | |
30. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
31. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
32. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
33. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
34. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
36. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
37. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
38. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
39. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
40. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
41. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
42. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
43. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
44. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
45. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
46. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
47. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
48. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
49. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
50. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
51. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
52. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
53. | Michael Woods | EF Pro Cycling | |
54. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | |
55. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
56. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
57. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
58. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
59. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
60. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
61. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
62. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
63. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
64. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
65. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | |
66. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
67. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
68. | Will Barta | CCC Team | |
69. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | |
70. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
71. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
72. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
73. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
74. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
75. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
76. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
77. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
78. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
79. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
80. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
81. | Pavel Kochetkov | CCC Team | |
82. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
83. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
84. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
85. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
86. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
87. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
88. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
89. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
90. | Davide Villella | Movistar Team | |
91. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
92. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
93. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
94. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
95. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
96. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
97. | Pieter Weening | Trek-Segafredo | |
98. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
99. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
100. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
101. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
102. | Samuele Battistella | NTT Pro Cycling | |
103. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
104. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
105. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
106. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | |
107. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
108. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
109. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
110. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
111. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
112. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 00:26 |
113. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 00:30 |
114. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 00:36 |
115. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
116. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
117. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
118. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
119. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | |
120. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
122. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 00:57 |
123. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
124. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
125. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
126. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | |
127. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
128. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
129. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
130. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
131. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
132. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
133. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
134. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
135. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
136. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
137. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | |
138. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
139. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 01:14 |
140. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 01:39 |
141. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 02:01 |
142. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 02:12 |
143. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 02:18 |
144. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
145. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
146. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 02:44 |
147. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:03 |
148. | Juan Diego Alba | Movistar Team | 03:10 |
149. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | 03:37 |
150. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 05:48 |
151. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | |
152. | James Mitri | Vini Zabù-KTM | |
153. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
154. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
155. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
156. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
157. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
158. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
159. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
160. | Veljko Stojnic | Vini Zabù-KTM | 05:59 |
161. | Albert Torres | Movistar Team | |
162. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
DNS | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
DNS | Alex Kirsch | Trek-Segafredo |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 27:36:29 |
2. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 00:16 |
3. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 00:39 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 00:49 |
5. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 00:54 |
6. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 01:00 |
7. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 01:21 |
8. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 01:22 |
9. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 02:28 |
10. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 02:44 |
11. | Sam Oomen | Team Sunweb | 02:49 |
12. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 02:52 |
13. | Jai Hindley | Team Sunweb | 03:24 |
14. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 03:25 |
15. | Víctor de La Parte | CCC Team | 03:31 |
16. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 03:49 |
17. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 04:47 |
18. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 05:51 |
19. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 06:49 |
20. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 07:15 |
21. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 07:18 |
22. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 07:22 |
23. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 07:58 |
24. | Davide Villella | Movistar Team | 08:13 |
25. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 08:40 |
26. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 09:03 |
27. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 10:52 |
28. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
29. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 11:26 |
30. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 12:59 |
31. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 13:24 |
32. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 14:09 |
33. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 14:16 |
34. | Will Barta | CCC Team | 14:20 |
35. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 14:42 |
36. | Pieter Weening | Trek-Segafredo | 15:00 |
37. | Pavel Kochetkov | CCC Team | 15:17 |
38. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 15:52 |
39. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 16:19 |
40. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 17:23 |
41. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 19:45 |
42. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 21:18 |
43. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | 22:05 |
44. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 22:16 |
45. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | 23:19 |
46. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 24:12 |
47. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 24:32 |
48. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 24:38 |
49. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 24:55 |
50. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | 26:08 |
51. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 26:16 |
52. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 28:57 |
53. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 30:53 |
54. | Sergio Samitier | Movistar Team | 31:17 |
55. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 32:10 |
56. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 32:35 |
57. | Davide Gabburo | Androni Giocattoli-Sidermec | 32:37 |
58. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 32:38 |
59. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 33:26 |
60. | Michael Matthews | Team Sunweb | 33:50 |
61. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 34:12 |
62. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 34:52 |
63. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 35:05 |
64. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 35:11 |
65. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 35:20 |
66. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 35:28 |
67. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | 35:49 |
68. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 36:37 |
69. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 37:46 |
70. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 37:51 |
71. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 40:00 |
72. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | 40:52 |
73. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 41:13 |
74. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 43:27 |
75. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 44:08 |
76. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 45:11 |
77. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 45:52 |
78. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 46:09 |
79. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 47:17 |
80. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 47:33 |
81. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 47:55 |
82. | Juan Diego Alba | Movistar Team | 48:10 |
83. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 48:52 |
84. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 48:53 |
85. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 48:54 |
86. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 49:08 |
87. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 49:29 |
88. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 49:32 |
89. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 49:37 |
90. | Georg Zimmermann | CCC Team | 49:42 |
91. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 49:47 |
92. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
93. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | 50:06 |
94. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 50:44 |
95. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 51:56 |
96. | Héctor Carretero | Movistar Team | 52:23 |
97. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 52:35 |
98. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 54:45 |
99. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | 54:54 |
100. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 55:42 |
101. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 56:32 |
102. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 57:21 |
103. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 57:22 |
104. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | 57:49 |
105. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 57:54 |
106. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | 58:11 |
107. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 58:17 |
108. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 58:34 |
109. | Samuele Battistella | NTT Pro Cycling | 59:54 |
110. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | 1:00:43 |
111. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:46 |
112. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 1:01:14 |
113. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 1:01:30 |
114. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | 1:02:12 |
115. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 1:02:54 |
116. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:03:14 |
117. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 1:03:47 |
118. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 1:04:09 |
119. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:04:31 |
120. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 1:05:01 |
121. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
122. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:05:46 |
123. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 1:07:55 |
124. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 1:09:08 |
125. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 1:09:31 |
126. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 1:09:38 |
127. | Veljko Stojnic | Vini Zabù-KTM | 1:10:39 |
128. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 1:11:58 |
129. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:12:07 |
130. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 1:12:08 |
131. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:12:23 |
132. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 1:13:19 |
133. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 1:13:27 |
134. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-McLaren | 1:13:38 |
135. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
136. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | |
137. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 1:14:04 |
138. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:14:14 |
139. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 1:14:34 |
140. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:14:35 |
141. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | |
142. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 1:14:38 |
143. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 1:14:42 |
144. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:15:20 |
145. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:15:45 |
146. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:50 |
147. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
148. | Imerio Cima | Gazprom-RusVelo | 1:15:57 |
149. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 1:16:26 |
150. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 1:18:30 |
151. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 1:19:02 |
152. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | 1:19:12 |
153. | Alberto Dainese | Team Sunweb | |
154. | James Mitri | Vini Zabù-KTM | 1:19:26 |
155. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 1:19:31 |
156. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
157. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:22:46 |
158. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
159. | Albert Torres | Movistar Team | 1:23:11 |
160. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:23:39 |
161. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:25:11 |
162. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 1:31:28 |
Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).
Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.