Kolumbijczyk Daniel Martinez (EF Pro Cycling) wygrał na Puy Mary trzynasty odcinek wyścigu Tour de France.
24-letni Kolumbijczyk do mety zlokalizowanej na przełęczy Pas de Peyrol dotarł przed Lennardem Kämną oraz Maximilianem Schachmannem (obaj Bora-hansgrohe).
Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma), który po ataku z Tadejem Pogacarem (UAE Team Emirates) powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) po wykonanej pracy zajął na etapie 53. miejsce.
Sceną trzynastego etapu był Masyw Centralny. Po starcie z Châtel-Guyon były do przejechania 192 kilometrów, usiane licznymi podjazdami, w tym siedmioma kategoryzowanymi. Na koniec pozostawiono dwa bardzo strome schodki Col de Neronne i Puy Mary. W sumie niemal 4500 metrów przewyższenia.
Odjazd kształtował się przez 60 km. Col de Ceyssat (36 km; 10,2 km; 6,1%, kat. 1) na czele zaliczyli Remi Cavagna, Julian Alaphilippe (obaj Deceuninck-Quick Step), Simon Geschke (CCC Team), Dan Martin (Israel Start-Up Nation) i Marc Soler (Movistar), następnie na Col de Guéry (63 km; 7,8 km; 5%, kat. 3) czołówkę wzmocnili Hugh Carthy, Daniel Martínez, Neilson Powless (wszyscy EF Pro Cycling), Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers), Lennard Kämna, Max Schachmann (obaj Bora-hansgrohe), Warren Barguil (Arkea-Samsic), Nicolas Edet (Cofidis), David de la Cruz (UAE Team Emirates), Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), Romain Sicard (Total Direct Energie) i Valentin Madouas (Groupama-FDJ). Peleton tracił wówczas 6 minut.
Po dynamicznym początku uspokoiło się na trasie. W jednej z kraks ucierpieli wysoko sklasyfikowani Nairo Quintana (Arkea-Samsic), Romain Bardet (AG2R La Mondiale) i Bauke Mollema. Kolarz Trek-Segafredo nie podjął dalszej jazdy.
50 km przed metą strata głównej grupy przekroczyła 10 minut, a zatem na końcu czekały dwa wyścigi, po etap oraz koszulkę lidera. I takie się rozpoczęły. Z ucieczki przed Côte d’Anglards-de-Salers (34 km przed metą; 3,5 km; 6,9%, kat. 3) zaatakował Powless, natomiast w peletonie tempo zwiększyli kolarze Ineos Grenadiers.
W pościg za Amerykaninem ruszył Schachmann. Zawodnik Bora-hansgrohe dołączył za przełęczą do rywala, a następnie, 18 km przed metą, mu odjechał. Niemiec u podnóża Col de Neronne (11 km przed metą; 3,8 km; 9,1%, kat. 2) miał ponad minutę przewagi nad grupą ucieczkową.
Na stromym podjeździe zaatakował Martinez, do którego przykleił się Kämna. Dwójka na premii górskiej zbliżyła się do Schachmanna na 25 sekund. Praca w grupie zasadniczej wykonana przez Michała Kwiatkowskiego odczepiła Bardeta i przede wszystkim trzeciego kolarza wyścigu Guillaume’a Martina (Cofidis).
Martinez nie zważając na ogon, kontynuował swoją akcję na finałowej ścianeczce Puy Mary – Pas de Peyrol (5,4 km; 8,1%, kat. 1), dochodząc Schachmanna 1600 metrów przed metą. Kämna wówczas zaatakował, lecz Kolumbijczyk nie dał się zgubić.
Dwójka Niemców z Bory przykleiła się do koła kolarza EF Pro Cycling. Ten na to nie zważał, swoim tempem wymęczył Schachmanna, odparł przyspieszenie Kamny 600 i 150 metrów przed kreską, odnosząc w nagrodę wspaniałe zwycięstwo.
W tym samym czasie w grupie lidera zaatakował Tadej Pogacar. Do Słoweńca doskoczył tylko lider Primoz Roglic. Dwójka zyskała nad trójką Mikel Landa (Bahrain McLaren), Richie Porte (Trek-Segafredo) i Miguel Angel Lopez (Astana), dużo dalej został Egan Bernal (Ineos Grenadiers).
W takim układzie osiągnęli metę. Roglic umocnił się tym samym na prowadzeniu, a Pogacar wskoczył na pozycję wicelidera wyścigu.
https://www.youtube.com/watch?v=sH-_zxN8cJQ&h=349
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 5:01:47 |
2. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 00:04 |
3. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 00:51 |
4. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 01:33 |
5. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:42 |
6. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:53 |
7. | Simon Geschke | CCC Team | 02:35 |
8. | Marc Soler | Movistar Team | 02:43 |
9. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 03:18 |
10. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 03:52 |
11. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 04:31 |
12. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 06:05 |
13. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
14. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 06:18 |
15. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
16. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 06:21 |
17. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 06:29 |
18. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 06:43 |
19. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
20. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 06:45 |
21. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
22. | Enric Mas | Movistar Team | 06:57 |
23. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 07:15 |
24. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 07:34 |
25. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
26. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 07:49 |
27. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 08:35 |
28. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 08:44 |
29. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 08:51 |
30. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 09:25 |
31. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
32. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 10:14 |
33. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
34. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 10:26 |
35. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
36. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 10:59 |
37. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 12:41 |
38. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 14:24 |
39. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
40. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
41. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 16:13 |
42. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 16:51 |
43. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 18:24 |
44. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
45. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
46. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
47. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
48. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
49. | Carlos Verona | Movistar Team | |
50. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 18:58 |
51. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 19:02 |
52. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 20:05 |
53. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
54. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
55. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 21:40 |
56. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
57. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
58. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 23:11 |
59. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
60. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
61. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
62. | Michael Schar | CCC Team | |
63. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
64. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
65. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
66. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
67. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
68. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
69. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
70. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | |
71. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
72. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
73. | George Bennett | Jumbo-Visma | 23:59 |
74. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
75. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 24:20 |
76. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 24:34 |
77. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
78. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 24:53 |
79. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 26:33 |
80. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
81. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
82. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 27:05 |
83. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
84. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
85. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 27:23 |
86. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 27:28 |
87. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 28:10 |
88. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
89. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
90. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
91. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
92. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
93. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
94. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
95. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
96. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
97. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
98. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
99. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 28:31 |
100. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
101. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 29:12 |
102. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
103. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 29:53 |
104. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
105. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 30:01 |
106. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
107. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
108. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
109. | Jonas Koch | CCC Team | |
110. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
111. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
113. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
114. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
115. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
116. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
117. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
118. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
119. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
120. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
121. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
122. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
123. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
124. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
125. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
126. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
127. | Jan Hirt | CCC Team | |
128. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
129. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
130. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 30:17 |
131. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
132. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
133. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
134. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 30:23 |
135. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
136. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 30:28 |
137. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 30:34 |
138. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 31:00 |
139. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 31:03 |
140. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
141. | Matteo Trentin | CCC Team | 31:06 |
142. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 31:12 |
143. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
144. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
145. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 31:16 |
147. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 31:18 |
148. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
149. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
150. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
151. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
152. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 31:24 |
153. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 31:40 |
154. | Cees Bol | Team Sunweb | 31:45 |
155. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 32:52 |
156. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 34:12 |
157. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 34:21 |
158. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
159. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Bauke Mollema | Trek-Segafredo |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 56:34:35 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:44 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:59 |
4. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 01:10 |
5. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 01:12 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:31 |
7. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:42 |
8. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 01:55 |
9. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:06 |
10. | Enric Mas | Movistar Team | 02:54 |
11. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 03:00 |
12. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 03:14 |
13. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 04:32 |
14. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 05:11 |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:22 |
16. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 07:02 |
17. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 14:34 |
18. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 26:12 |
19. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 27:11 |
20. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 33:30 |
21. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 36:09 |
22. | Marc Soler | Movistar Team | 36:46 |
23. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 40:13 |
24. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 42:16 |
25. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 42:56 |
26. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 43:44 |
27. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 45:12 |
28. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 48:53 |
29. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 57:13 |
30. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 57:21 |
31. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 57:23 |
32. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 58:27 |
33. | George Bennett | Jumbo-Visma | 58:43 |
34. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 59:19 |
35. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1:00:13 |
36. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:04:52 |
37. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:05:00 |
38. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:08:03 |
39. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:08:33 |
40. | Greg van Avermaet | CCC Team | 1:09:18 |
41. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:09:38 |
42. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:10:37 |
43. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 1:11:23 |
44. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:11:30 |
45. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:12:28 |
46. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:14:23 |
47. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:14:40 |
48. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 1:15:30 |
49. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 1:17:11 |
50. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:19:34 |
51. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:23:12 |
52. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 1:23:15 |
53. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:23:21 |
54. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:27:42 |
55. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 1:28:48 |
56. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:28:57 |
57. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 1:29:13 |
58. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:30:57 |
59. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 1:33:09 |
60. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:34:18 |
61. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 1:36:58 |
62. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 1:37:38 |
63. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 1:39:33 |
64. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 1:40:59 |
65. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:41:30 |
66. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:44:19 |
67. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 1:45:01 |
68. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 1:48:38 |
69. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:49:09 |
70. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 1:51:59 |
71. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:52:05 |
72. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:54:49 |
73. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 1:56:20 |
74. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:56:43 |
75. | Simon Geschke | CCC Team | 1:57:39 |
76. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 1:57:40 |
77. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:57:54 |
78. | Dario Cataldo | Movistar Team | 2:00:07 |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:00:49 |
80. | Michael Schar | CCC Team | 2:09:48 |
81. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 2:12:10 |
82. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 2:12:21 |
83. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 2:18:36 |
84. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 2:18:57 |
85. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 2:19:58 |
86. | Matteo Trentin | CCC Team | 2:21:04 |
87. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 2:21:38 |
88. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:23:39 |
89. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 2:24:23 |
90. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 2:25:01 |
91. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 2:25:31 |
92. | Jan Hirt | CCC Team | 2:25:47 |
93. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 2:26:00 |
94. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 2:26:08 |
95. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 2:26:52 |
96. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 2:27:30 |
97. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 2:28:00 |
98. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 2:29:36 |
99. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:30:26 |
100. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 2:32:49 |
101. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:33:48 |
102. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 2:33:52 |
103. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 2:34:18 |
104. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 2:34:59 |
105. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:35:09 |
106. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:35:22 |
107. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 2:36:32 |
108. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 2:37:29 |
109. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 2:37:56 |
110. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 2:38:32 |
111. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:38:36 |
112. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 2:43:29 |
113. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 2:47:12 |
114. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 2:48:24 |
115. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 2:49:50 |
116. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2:50:15 |
117. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 2:50:29 |
118. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 2:50:36 |
119. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 2:50:44 |
120. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 2:52:33 |
121. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 2:52:46 |
122. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:53:04 |
123. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 2:57:15 |
124. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 2:57:48 |
125. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 2:59:05 |
126. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 2:59:23 |
127. | Jonas Koch | CCC Team | 2:59:45 |
128. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 3:02:12 |
129. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:02:24 |
130. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 3:02:31 |
131. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:03:25 |
132. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 3:03:32 |
133. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 3:04:15 |
134. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 3:04:40 |
135. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 3:06:18 |
136. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 3:07:06 |
137. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 3:08:09 |
138. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 3:08:58 |
139. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 3:10:59 |
140. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:11:01 |
141. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 3:11:09 |
142. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:11:18 |
143. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 3:13:09 |
144. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 3:14:10 |
145. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 3:15:07 |
146. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 3:16:19 |
147. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:18:29 |
148. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 3:18:52 |
149. | Cees Bol | Team Sunweb | 3:18:56 |
150. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 3:19:35 |
151. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 3:19:40 |
152. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 3:20:00 |
153. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 3:21:09 |
154. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:23:22 |
155. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 3:24:08 |
156. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 3:25:22 |
157. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 3:29:15 |
158. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 3:32:59 |
159. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 3:46:06 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 252 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 186 |
3. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 162 |
4. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 155 |
5. | Matteo Trentin | CCC Team | 146 |
6. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 131 |
7. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 108 |
8. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 100 |
9. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 100 |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 90 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 36 |
2. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 31 |
3. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 31 |
4. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 24 |
5. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 21 |
6. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 18 |
7. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 16 |
8. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 14 |
9. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 14 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 14 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 56:35:19 |
2. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:15 |
3. | Enric Mas | Movistar Team | 02:10 |
4. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 25:28 |
5. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 56:37 |
6. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 58:35 |
7. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:07:49 |
8. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:10:46 |
9. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:26:58 |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 1:28:29 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | EF Pro Cycling | 169:47:21 | |
2. | Movistar Team | 03:00 | |
3. | Jumbo-Visma | 23:02 | |
4. | Trek-Segafredo | 24:00 | |
5. | Ineos Grenadiers | 35:51 | |
6. | AG2R La Mondiale | 36:30 | |
7. | Astana Pro Team | 38:36 | |
8. | Bahrain-McLaren | 44:11 | |
9. | Mitchelton-Scott | 1:19:06 | |
10. | Bora-hansgrohe | 1:26:22 | |
11. | UAE Team Emirates | 1:26:51 | |
12. | Team Arkéa Samsic | 1:36:57 | |
13. | Groupama-FDJ | 1:54:51 | |
14. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:00:02 | |
15. | CCC Team | 2:50:36 | |
16. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:08:02 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 3:20:07 | |
18. | Israel Start-Up Nation | 3:50:35 | |
19. | Team Sunweb | 4:12:19 | |
20. | NTT Pro Cycling | 4:41:18 | |
21. | Team Total Direct Energie | 5:39:15 | |
22. | Lotto Soudal | 7:56:51 |