Jonas Rickaert (Alpecin-Fenix) wygrał jednodniowy wyścig Dwars door het Hageland – Aarschot.
26-letni Belg po walce na belgijskich szutrach o 7 sekund pokonał Nils Eekhoff;Team Sunweb) oraz o 16 sekund kolegę z zespołu, dobrego przełajowca Gianniego Vermeerscha.
Łukasz Owsian (Arkea-Samsic) przyjechał na 33. miejscu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 4:20:20 |
2. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | 00:07 |
3. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 00:16 |
4. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 00:19 |
6. | Benjamin Declercq | Team Arkéa Samsic | 00:23 |
7. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
8. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 00:25 |
9. | Toon Aerts | Telenet-Baloise Lions | 00:26 |
10. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
11. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | 00:29 |
12. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
13. | Aksel Nommela | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:31 |
14. | Yves Coolen | BEAT Cycling Club | 00:33 |
15. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:35 |
16. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
18. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
19. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:42 |
20. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:47 |
21. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 00:52 |
22. | Jan-Willem van Schip | BEAT Cycling Club | 00:57 |
23. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 01:01 |
24. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 01:35 |
25. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 01:38 |
26. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
27. | Ivar Slik | À BLOC CT | 01:48 |
28. | Sean de Bie | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:13 |
29. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 02:56 |
30. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
31. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 03:00 |
32. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | |
33. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 03:04 |
34. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
35. | Lars van der Haar | Telenet-Baloise Lions | |
36. | Jordy Bouts | Tarteletto-Isorex | 03:06 |
37. | Nicolas Cleppe | Telenet-Baloise Lions | 03:08 |
38. | Yentl Bekaert | Telenet-Baloise Lions | |
39. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 03:11 |
40. | Alberto Dainese | Team Sunweb | |
41. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
42. | Andreas Goeman | Telenet-Baloise Lions | |
43. | Jim Aernouts | Telenet-Baloise Lions | |
44. | Thijs Aerts | Telenet-Baloise Lions | |
45. | Tomas Kopecky | Pauwels sauzen-Bingoal | |
46. | Anton Ferdinande | Pauwels sauzen-Bingoal | |
47. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | 03:18 |
48. | Romain Le Roux | Team Arkéa Samsic | 03:21 |
49. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:31 |
50. | Laurens Sweeck | Pauwels sauzen-Bingoal | 03:35 |
51. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 03:40 |
52. | Alvaro José Hodeg | ||
53. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
55. | Marco Doets | À BLOC CT | 05:02 |
56. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | 06:57 |
57. | Witse Meeussen | Pauwels sauzen-Bingoal | |
58. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | 06:59 |
59. | Wesley Kreder | Circus-Wanty Gobert | 08:11 |
Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).
Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.