Włoch Sonny Colbrelli triumfował na mecie drugiego etapu francuskiej etapówki La Route d’Occitanie.
Sprinter grupy Bahrain-McLaren pokonał na ostatnich metrach Francuza Bryana Coquarda (Vital Concept – B&B Hotels) oraz swojego rodaka Niccolo Bonifazo (Total Direct Energie).
Coquard, który wczoraj wygrał pierwszy etap, pozostał liderem klasyfikacji generalnej.
W ucieczce dnia drugiego dnia zmagań pokazał się mistrz Polski Michał Paluta (CCC Team). Polak po etapie jest liderem klasyfikacji młodzieżowej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 4:22:23 |
2. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
3. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
4. | Arvid de Kleijn | Riwal Readynez Cycling Team | |
5. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
6. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | |
7. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | |
8. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
9. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
10. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
11. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
12. | Egan Bernal | Team Ineos | |
13. | Piotr Havik | Riwal Readynez Cycling Team | |
14. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
15. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
16. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
17. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
18. | Josef Cerny | CCC Team | |
19. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
20. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
21. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
22. | Dzmitry Zhyhunou | Euskaltel-Euskadi | |
23. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
24. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
25. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
26. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
27. | Fausto Masnada | CCC Team | |
28. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
29. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
30. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
31. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
32. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
33. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
34. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
35. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
36. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
37. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
38. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
39. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
40. | Garikoitz Bravo | Euskaltel-Euskadi | |
41. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
42. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
43. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
44. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
45. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | |
46. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
47. | Odd Christian Eiking | Circus-Wanty Gobert | |
48. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
49. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
50. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
51. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
52. | Rafael Valls | Bahrain-McLaren | |
53. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
54. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
55. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | |
56. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
57. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
58. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
59. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
60. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
61. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | |
62. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
63. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
64. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
65. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | |
66. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
67. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
68. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
69. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
70. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
71. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
72. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
73. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
74. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
75. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
76. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
77. | Manuel Senni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
78. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
80. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
81. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | |
82. | Frederik Dombrowski | Bike Aid | |
83. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
84. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | |
85. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
86. | Michał Paluta | CCC Team | |
87. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
88. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
89. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
90. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
91. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
92. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
93. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
94. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
95. | Chris Froome | Team Ineos | |
96. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
97. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
98. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | |
99. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
100. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
101. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:16 |
102. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 00:20 |
103. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 00:26 |
104. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 00:43 |
105. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
106. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
107. | Andrey Amador | Team Ineos | |
108. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
109. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
110. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
111. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 00:59 |
112. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 01:10 |
113. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:11 |
114. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:23 |
115. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
116. | Theo Delacroix | Circus-Wanty Gobert | 03:50 |
117. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 04:02 |
118. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
119. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | |
120. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
122. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 05:11 |
123. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
124. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
125. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
126. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
127. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
128. | Alexander Evans | Circus-Wanty Gobert | |
129. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
130. | Jesse de Rooij | Bike Aid | |
131. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
132. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 07:02 |
133. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
134. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | 07:18 |
135. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
136. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 10:00 |
137. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
138. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
139. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
140. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
141. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
142. | Marco Benfatto | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:37 |
DNF | August Jensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
DNS | Julien Simon | Team Total Direct Energie |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 8:57:07 |
2. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 00:02 |
3. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 |
4. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 00:11 |
5. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 00:12 |
6. | Michał Paluta | CCC Team | |
7. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
8. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 00:15 |
9. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | |
10. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 00:16 |
11. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | |
12. | Egan Bernal | Team Ineos | |
13. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
14. | Josef Cerny | CCC Team | |
15. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
16. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
17. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
18. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
19. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
20. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
21. | Fausto Masnada | CCC Team | |
22. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
23. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
24. | Garikoitz Bravo | Euskaltel-Euskadi | |
25. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
26. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
27. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
28. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
29. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
30. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
31. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
32. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
33. | Odd Christian Eiking | Circus-Wanty Gobert | |
34. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
35. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
36. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
37. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
38. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
39. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | |
41. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
42. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
43. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
44. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
45. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | |
46. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
47. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
48. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
49. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
50. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
51. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
52. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
53. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
54. | Rafael Valls | Bahrain-McLaren | |
55. | Manuel Senni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
56. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | |
57. | Piotr Havik | Riwal Readynez Cycling Team | |
58. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
59. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
60. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
61. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
62. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
63. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
64. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
65. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
66. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
67. | Frederik Dombrowski | Bike Aid | |
68. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
69. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
70. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
71. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
72. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
73. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
74. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
75. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
76. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
77. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | |
78. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
79. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
80. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
82. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
83. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
84. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
85. | Chris Froome | Team Ineos | |
86. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
87. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
88. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:32 |
89. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 00:36 |
90. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 00:59 |
91. | Andrey Amador | Team Ineos | |
92. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
93. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
94. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
95. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 02:12 |
96. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 03:05 |
97. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 04:18 |
98. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
99. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 04:42 |
100. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | 05:27 |
101. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
102. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
103. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 07:13 |
104. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 07:31 |
105. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 10:25 |
106. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 10:28 |
107. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
108. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
109. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
110. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
111. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
112. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 10:48 |
113. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 11:11 |
114. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
115. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 11:38 |
116. | Arvid de Kleijn | Riwal Readynez Cycling Team | 13:39 |
117. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
118. | Theo Delacroix | Circus-Wanty Gobert | 14:15 |
119. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | 14:27 |
120. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 14:30 |
121. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
122. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 14:38 |
123. | Jesse de Rooij | Bike Aid | 15:39 |
124. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
125. | Alexander Evans | Circus-Wanty Gobert | |
126. | Dzmitry Zhyhunou | Euskaltel-Euskadi | 17:10 |
127. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 17:30 |
128. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
129. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 19:33 |
130. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 20:28 |
131. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
132. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
133. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 24:28 |
134. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
135. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 27:10 |
136. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
137. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 27:23 |
138. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 30:11 |
139. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 30:21 |
140. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 30:22 |
141. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | 35:11 |
142. | Marco Benfatto | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:37 |
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…